Na nižim okretajima ne radi grijanje

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
meni je u ovoj priči najproblematičnije ako auto, nakon što se motor u vožnji zagrije i kabina se počne grijati, kad opet bude u leru prestane grijati. to mi nema smisla,
I meni je bilo, pa sam zato pitao ponovno... koliko shvaćam, to se NE dešava. Da se to dešava... mijenjaj pumpu vode i to bi vjerovatno bilo to.
Èak bi i naslov teme rebalo promijeniti, pošto zbunjuje...

Mislim da se ovo svodi na, kako kaže Sale, hladan motor. Sami po sebi, dizeli se teško zagriju, uz ekologiju još teže...
Riješenja ima, al većinom su skupa...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Tako je :D Moje isprike, slažem se s Vukom.

Ako je izvedivo, mogli bi probat karton ispred killera stavit... i pratit preko OBDa temp.
 

Doocks

New member
Pozdrav prijatelji.

Auto je ostavljen i mehaničar koji ga je primio ( zaista ljubazan čovjek ) mi je sve objasnio.

Poslali su im iz Citroen frsncuske nacrte, šeme i parametre kakvi moraju biti za grijanje.
Sutra će provjeriti parametre, naručili su i novi termostst za slučaj da ovsj ne radi..
P.s. termostat je jedan, sa tri protoka zraka, nema posebno za kabinu posebno za drugo..

Ali, u slučaju ako je sve kak treba biti.. mogu se plakati samo. Doslovno. Kazao mi je također mail u kojem pišu oz Francuske da imaju puno pritužbi na to.

Ponudio mi je također i rješenje električnih grijača, ali o tome cemo ako sutra ispadne da je sve u redu.

Ako ispadne da je u redu, ja auto neću registrirati već razmišljam dati sve u novine i kud god bude išlo jer je po meni, nekome ko se ne razumije u aute, dati 100.000 kn i dobit auto koji grije nakon 10-11 km užasno i prevara.
 

markan1000

Well-known member
ne znam baš da je to razlog za reklamaciju i novine, i koje bi to novine uopće zanimalo... kako je Cutac rekao, imao si pravo na testnu vožnju gdje se takve stvari provjeravaju. Nigdje u uputama ne piše "auto će vam početi grijati nakon 2 kilometra", pa je ispalo da nije tako i ti se s pravom odlučiš žaliti...
Zapravo, daj bože da nešto ne radi kako treba i da se zamijeni i kasnije da ti bude sve u redu.
Ali ako je sve u redu, nekako mi se čini da možda malo previše očekuješ od auta, jer bar bi do ovog foruma došao glas o tome da elysee ne grije...
 

witman

New member
1 termostat ? koji idioti a zatvorili cirkulaciju prema kabini pa nije čudo kaj nema barem mlačnog zraka !!! Znači otvara cijelu cirkulaciju kroz hladnjak i kabinu istovremeno kasnije - nije čudo kaj nema grijanja dok se sve ne zgrije.

inače meni počne grijat nakon 7 km, i onda grije u leru i vožnji

Teoretski mehaničko rješenje inače ima, a to je da mu prije termostata izvedeš T komadom crijevo prema kabini, isto na povratu i tako stvoriš "paralelnu cirkulaciju" tj. zaobiđeš blesavi termostat. To ću bogme izvodit na proljeće, hvala bogu pa imam garažu.

Dooks možeš ti te scheme na onedrive ili sl. da podjeliš malo s nama info i koji je trošak električnih grijača jer ovi u CIBu o tom pojma nemaju !!!
 

Pero1

New member
Ja otvorio post 10.10 cim je zahladilo, ali ocito nitko nije skuzio da grijanje bas i ne sljaka kak treba ili se njima ne rose šajbe.... Bio u dva servisa to je sve OK rekli,a iskreno mi se cini da manje znaju od mene.
Uputio upit u Citroen Hrv. odgovor je da se ti motori teze zagrijavaju i da se obratim servisima.

Poslao upit u Citroen Francuska ali nisam dobio jos odgovor......
 

Doomsday

U prolazu...
Mislim da ti ovo nema nikakvog smisla... Komplicirano rješenje da napraviš u biti što si već govorio, premostiš protok rashladne tekućine tako da u mali killer ide direkt iz motora, ne preko termostata...

Ovo što si linkao je rješenje za auta di je grijanje bilo dodatna opcija, tipa Suzuki Maruti 800, koji u biti i nemaju mali killer, pa da mogu ubacit nekakvo grijanje...

:D
 

witman

New member
jel neko zna gdje se na ovom HDI 1.6 nalazi termostat

možda slika sa google image...nabavim 2 T komada i 2m crijeva i riješen problem :grin:
 

Doocks

New member
Ljudi.. pa njima je u interesu da ga slože kako god znaju, jer majke mi neće prodat nijedan model tog auta više :angel:

Budem probal poslikati kad budu me zvali, od jutra je tamo, još nema poziva, očito postoji neki problem..
 

Doomsday

U prolazu...
Da...

Ovaj kinez što si ti stavio

https://www.aliexpress.com/item/car-water-heater/515300005.html

je za one koji imaju garažu, i mogu se uštekat u 220V...

To je kao norveška DEFA ili električni Webasto...

https://www.defa.com/electrical-preheating/

https://www.webasto-comfort.com/int/heating/car/electric-heating/

Ali, imaš u kineza, naravno skuplje, i grijanje na parkingu koje troši u biti dizel da bi zagrijalo

https://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-by-DHL-2KW-12V-air-heater-for-Truck-Boat-Van-RV-bus-To/32803503526.html

A to je u biti klasični dizel Webasto...

https://www.webasto-comfort.com/int/heating/car/fuel-operated-heating/

Pa sad...

:D
 

Doocks

New member
Doocks jesu ti kaj riješili ?
nop.. mjerili su ovi iz francuske, i rezultati su ispod granice, i rekli su da imaju puno prijava i pokušavaju softverski riješiti problem.
Dobio sam zamjenski auto, a ukoliko u roku od 15 dana moj auto ne progrije dobivam novce natrag.

p.s. ovaj kaj vozim ( nije elysee ) progrije dok si rekel keks ( u leru bez gasa )
 
Na vrh