MyCitroen app

zlx73

New member
Pozdrav svima
Da li vam aplikacija My Citroen radi?
Meni od kraja prošle godine prestao da radi , ne mogu se ni ulogovati.
Evo slike kako izgleda kad se kao zemlja (jezik) izaberem SRB
 

Prilozi

La Marche

Iskreni optimist
Meni radi normalno. I u HR i drugdje unutar EU.
A, sad vidim... da, sjećam se da sam imao isti problem. Instalirah aplikaciju pa sam je obrisao i kad sam opet odlučio instalirati više se nisam mogao vratiti na istim acc.
S druge adrese sam se ulogirao ponovo iz početka.
 

szahtila

Well-known member
Ova je app čudo od aplikacije. Imam je od 2019,godinu dvije radila je ok, zapisivala svaku vožnju i ostalo šta već radi. Zatim je nastupio period kad nikako nije radila. Onda proradi, zapiše vožnje unazad više mjeseci, kod svakog spajanja na auto skine 15-30 vožnji, pa opet šteka par mjeseci, pa ooet proradi. Ne znam kako su uspjeli isprogramirati ostale ecu unutar auta da rade, kad ovu glupost ne mogu privest svrhi
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Na iOSu u zadnje vrijeme uglavnom radi OK. Trenutna verzija (1.44.0) je zadnji put ažurirana prije mjesec dana.
Spaja se pri svakoj vožnji i bilježi podatke.
Otprilike svaka 3 tjedna traži ponovnu prijavu, ali nakon toga je OK.

No bilo je razdoblja (prošle godine) kad i po mjesec dana nije radila! Morao bih je deinstalirati, ponovno se prijavljivati pa ni to nije prolazilo i tako bi ostalo do sljedećeg updejta…

Trenutno stanje je: so far - so good!
 

Prilozi

La Marche

Iskreni optimist
Mene ne traži nikakva prijavljivanja. 1.8.2023. sam ju pokrenuo i odonda je stalno u akciji. Dogodi se jednom ili dvaput mjesečno da dan ili dva nema podataka o vožnjama, onda se pojave. Odlična joj je suradnja s navigacijom. Odabereš cilj i čim upališ auto, odmah se aktivira navigacija do cilja.
Zapravo jedino što mi smeta je što kod cijene goriva i dalje piše HRK, a ne €.

Ha, sad sam provjerio. Pojavila se i meni opcija za eure. Riješeno. Nemam više zamjerki na mycitroen.
 
Posljednje uređivanje:

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Mene ne traži nikakva prijavljivanja. 1.8.2023. sam ju pokrenuo i odonda je stalno u akciji. Dogodi se jednom ili dvaput mjesečno da dan ili dva nema podataka o vožnjama, onda se pojave. Odlična joj je suradnja s navigacijom. Odabereš cilj i čim upališ auto, odmah se aktivira navigacija do cilja.
Zapravo jedino što mi smeta je što kod cijene goriva i dalje piše HRK, a ne €.

Ha, sad sam provjerio. Pojavila se i meni opcija za eure. Riješeno. Nemam više zamjerki na mycitroen.
Da, taj HRK je zamijenjen € u novijoj verziji...
Kako misliš ovo "odabereš cilj i čim upališ auto, odmah se aktivira navigacija do cilja"? Gdje upišeš taj cilj?
Meni aplikacija pokazuje samo lokaciju parkiranog vozila i jedino to mogu mijenjati - ne i upisivati destinaciju putovanja.
Čak, imaš li u autu NAC uređaj (ugrađenu navigaciju) ili RCC (navigacija iz mobitela se projicira na zaslon u vozilu)?
Kod mene je NAC. Rijetko kad koristim CarPlay za navigaciju...

Moja jedina zamjerka je da aplikacija ne preuzima podatke o obavljenim zahvatima u mreži ovlaštenih servisa...
Menibse nista ne spaja niti mi sinhronizira podatke auta sa app
Imaš li ažuriranu aplikaciju (i na kojem mobitelu)?
Spaja li ti se mobitel s infotejmentom u autu za Bluetooth tel. razgovore? Ako da - morala bi i aplikacija raditi...
Btw; ti imaš NAC, ako se ne varam?
 

Prilozi

nero81

Active member
Donator foruma
Imaš li ažuriranu aplikaciju (i na kojem mobitelu)?
Spaja li ti se mobitel s infotejmentom u autu za Bluetooth tel. razgovore? Ako da - morala bi i aplikacija raditi...
Btw; ti imaš NAC, ako se ne varam?
Ansroid samsung. Spaja se, barem za pozive pise connected. Ne znam za NAC
To mi nudi.
 

Prilozi

Posljednje uređivanje:

La Marche

Iskreni optimist
"Kako misliš ovo "odabereš cilj i čim upališ auto, odmah se aktivira navigacija do cilja"? Gdje upišeš taj cilj?"
Ovdje, iznad karte
Pripremite moje putovanje:
Screenshot_20240307-043941_My Citron.jpg
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Hmmm...
Kod mene toga nema.
Možda to radi samo s novom Iris (IVI) navigacijom?
Probat ću ipak sljedeći put kad mi dođe pod ruke (to je C3 od firme), ali sumnjam da to bude radilo na NACu...
 

Prilozi

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Eh da; i ovo me izluđuje;
Zašto me app svaki put pita za dozvolu pristupa mojoj lokaciji ako sam već u postavkama telefona odobrio da uvijek ima pristup??
Pita li to samo mene ili i drugima tako dodijava?
Spaja se na NAC W2, sve je ažurirano na najnovije verzije.
 

Prilozi

La Marche

Iskreni optimist
Nemam tu sreću. Ništa me ne ispituje.

Sad je u toku najdulja do sada faza da ne skida podatke o vožnjama, od 6.3. čak!

Jučer popodne se nešto sama ažurirala, bili su mi nedostupni svi podaci o vožnjama i servisu, pisala pola na hrvatskom, pola na francuskom...
Sad su podaci opet tu i zna opet hrvatski, vidjet ću danas kad sjednem u auto što će biti dalje.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Mobitel je na Androidu? Ažuriran na posljednju verziju?
Ponekad treba pobrisati samu aplikaciju i ponovno ju instalirati (tad preuzme najnoviju), te se nanovo prijaviti.
Možda pomogne...
 

szahtila

Well-known member
Mobitel je na Androidu? Ažuriran na posljednju verziju?
Ponekad treba pobrisati samu aplikaciju i ponovno ju instalirati (tad preuzme najnoviju), te se nanovo prijaviti.
Možda pomogne...
Ja sam probavao sve moguće opcije. Sad, kad se sjetim, uključim app prije nego dam kontakt i gotovo redovno radi, s time da skine i prethodne vožnje. Naravno, ne znam da li skine baš sve, uglavnom nakon 5 godina više se ne zamaram time
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Aplikacija mi je stalno otvorena. Ali kod paljenja auta i povezivanja na NAC svejedno me uvijek pita dopuštenje za spajanje tj. pristup lokaciji (iako je to u postavkama stavljeno na “uvijek dopusti”).
Možda to samo na iOSu (iPhone) toliko gnjavi oko privatnosti? Ili je isto i na Androidu?
 

Prilozi

La Marche

Iskreni optimist
Mobitel je na Androidu? Ažuriran na posljednju verziju?
Ponekad treba pobrisati samu aplikaciju i ponovno ju instalirati (tad preuzme najnoviju), te se nanovo prijaviti.
Možda pomogne...
Nepotrebno bilo išta raditi. Danas sjeo u auto i veselo iskočilo ažuriranih zadnjih 17 vožnji od 6.2. do danas.
 

La Marche

Iskreni optimist
Ja nisam ništa posebno aktivirao, ali baš sam jutros pogledao ima li kakvih novosti, no ništa,
gore desno se uđe u profil pa su dolje "postavke", ali nisam ništa epohalno našao, sve kako je bilo i prije... jedinice, dozvole obavijesti, dozvola "mjerenja publike" (naravno, u cilju poboljšavanja aplikacije) i podaci o vožnji, kao xls pa prebacivanje na drugi mobitel pa neko učitavanje mojih ruta... i to bi bilo sve.

Pardonček... sad vidim da sam gore krivo upisao datum... 17 vožnji od 6.3. a ne od 6.2. (krivi mjesec sam upisao)
 
Na vrh