Motor 2,7 V6 HDI u C6

FRANKO

New member
motor 2.7 v6 HDI u c6 sa prijeđenih 180 000, kako su se pokazali ti motori,
2007 god je auto, razmišljam o kupnji svi savjeti su dobro došli?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nema kod takvog auta puno razmišljanja i ekonomske računice... tu se zaljubiš i kupiš. Računaj da bi bilo pametno s takvim autom (kao i svakim drugim iste klase) imati u svakom trenutku sa strane 1000-2000€ za hitnoće. Možda ih nikad ne potrošiš, al možda te spase.
U taj buđet ne ulazi prvih 1000€ koje bih ja potrošio nakon kupovine... na toj kilometraži bi provjerio stanju turbine, dizni, hidraulike, napravio veliki servis, zamjenio ulje u mjenjaču i sve gumene cijevi i cjevčice.

Nakon toga bi očekivao mirnih 100tkm uz redovne servise. (al nikad neznaš, pa velim, buđet sa strane).
No treba sve pogledati iz prave perspektive... na konkurentu iste klase, motorizacije i opreme (recimo neka E klasa) ćeš imati iste troškove, a u startu će koštati 6-7000€ više. Tako da iako se na prvu život s njim čini skup, u biti je suprotno... vrlo je jeftin.

Nije to prijevozno sredstvo za od A do B točke.... on se mora volit i njegovat pa će isto uzvratit.

Držim fige za kupovinu :palac-gore:
 

Dalibor

Dado Tornado
motor 2.7 v6 HDI u c6 sa prijeđenih 180 000, kako su se pokazali ti motori,
2007 god je auto, razmišljam o kupnji svi savjeti su dobro došli?

što piše u prometnoj koja je godina prve rege?

u ovom slučaju motor kao takav je najmanji problem, po meni...
 

FRANKO

New member
a šta da kažem apsolutno se slažem, smo iskustvo poznanika koji ima taj motor u c6 več ga treči put radi nije nešto oduševjen a i par mehaničara tvrde da je u c6 naj bojlji motor 2,2 .
osobno ja sam se totalno zaljubija u taj auto, na putu sam često znam šta mi c5 pruža tako da u 6-icI:: može bit samo RAJ:)

baci pogled na njuškalo auto je u splitskoj županiji, nisan obrača pažnju na to:hm:
 

vborovic

C5 modifikator
C6 i 3.0 HDi su najbolja kombinacija, al to ti je generacija 2010 do kraja proizvodnje, kod nas ne znam dal je netko to kupio u HR, eventualno ako ga je uvezao ... 2.2 je preslab za taj tenk od auta, a 2.7 problematičan ... 3.0 benzinac prežedan ...
 

konaroast

Citroenist
Donator foruma
2.7 je jedino što se može pronaći kod nas. Sve druge kombinacije se manje više moraju uvoziti.

Mislim da je 2.7 ok motor. Jedino što kažu da je teško raditi po njemu, jer nema mjesta pod haubom. Pogotovo to vrijedi za stražnji red cilindara.
A kod njega je sve duplo, dvije turbine, dva egr-a...

Dosta je visoka potrošnja.

Složio bih se sa ivan222, ostavi dio budžeta sa strane i vozi miško!

Sada sam pogledao oglas.
Jako lijepa kombinacija boja.
I izgleda da ima lounge paket, tj. električna sjedala straga. I noviju navigaciju sa tvrdim diskom.
 

konaroast

Citroenist
Donator foruma
Ludnica!

Za HDI mislim da bi bilo problema jer se još negdje treba smjestiti intercooler i sve te cijevi...
 
Na vrh