Moj VTS :)

Cutac

Prèkaroš
Ja sam pobrao tamo negdje na ulazu u moscenicu iz petrinje. Meni se cini da je kod mene sve u redu, ali crko dabogda tko god da je kriv za to stanje prometnice.
 

Cutac

Prèkaroš
Već dvije, tri godine, možda više, ljudi nemaju cestu, konstantno je sve prašnjavo, to malo ceste što je asfaltirano je skoro uvijek zakrčeno radnim strojevima, 10 kilometara je sve prekriveno rupetinama, ljudi uništavaju aute, udišu prašinu i smog iz strojeva, a zašto? Zato da bi netko prao lovu.
 

Cutac

Prèkaroš
Mislim dva ili tri.
Ma od sada samo Ciak, ne da mi se zahebavat sa online trgovinama.

A kako samo lezi u zavojima sada. Zavoje koje sam prije prolazio sa 60-70, sada bez problema prolazim sa 80-90, cak 100.
Jucer je bas pala kisa pa sam na hairpinu napravio scandinavian flick i prosao ga bocno :D
 

Cutac

Prèkaroš
Išao provjeriti tlak u gumama, na tri je bio 2.7(pumpao na 2.6 na toj istoj benzinskoj, a sada su bile zagrijane lagano, plus što je vani toplije), a na jednoj(koju su pumpali u autolabu) je bio 3 bara.

Nekako sumnjam da cajger u autolabu nije baždaren, pa ispada da na benzinskoj pokazuje za 0.3 bar manji tlak.

Mislim da je krajnje vrijeme za mobilni manometar.
 

Milosh

Test
Ja mislim da ti pretjeruješ.
Ja mislim da Cutac pretjeruje u svemu što radi, u nekim stvarima malo a u nekim puno. :D

Ali mislim da ima pravo što se tiče manometara. Ja ne vjerujem manuelnim manometrima. Nije da sam opsjednut pritiscima (znam ne provjeriti pritisak po 4-5 mjeseci), ali generalno gledam da ga kontrolišem samo na onim novim digitalnim stanicama.
 

Franz

Well-known member
Mislim da ja ne pretjerujem nego se ljudi previše uzdaju u manometre na benzinskama.
Negdje iza Nove godine sam na INI u Heinzelovoj napuhao na 2,5 i 2,8. Par tjedana u servisu kasnije na mobilnom 1,9-2,0 kako koja guma. Na manomentru kompresora slične vrijednosti. Ili su meni sva četiri ventila u banani ili na INI manometar ne valja. Pratit ću stanje. Ako je do ventila, sad je prilika, prije ljetne obuće, zamijeniti ih. ;)
 

Cutac

Prèkaroš
Ja mislim da Cutac pretjeruje u svemu što radi
Ako neću raditi pravilno, zašto se uopće zamarati i išta raditi? :)

Pogotovo jer provjera tlaka na benzinskoj zahtjeva da se ide na benzinsku, da se ugriju gume, da se riskira sa nepreciznim manometrom...
Ovako odeš u dvorište, u 3 minute izmjeriš tlak na sve 4 gume, zapišeš i vidiš jel treba dizati ili spuštati. Onda odeš na benzinsku i ispustiš ili dodaš određenu količinu zraka, a za to manometar ne treba biti baždaren, bitno je samo da radi.
 

Cutac

Prèkaroš
Znam i gdje zivis pa pazi sta mislis :D:D

Koliko bih mogao dobiti za jednu sezonu vozene Dunlop SportMaxx RT2? Ne znam koliko su presle, maksimalno 4000 kilometara.
Opet mi treska volan na 120, nema do cega nego do guma biti.
 
Na vrh