Moj VTS :)

Cutac

Prèkaroš
Sad tražim američki muscle po mobile.de. Našao Coronet 440 za samo 65 tisuća eura hahaha
A htio bih nešto još, ali jednostavno, staro.
Mazda ode na par mjeseci kod limara pa nemam niš sa gasom na sajlu :D
 

Cutac

Prèkaroš
Malo je kubika :D
Imam trimer sa prevrtljivim karburatorom pa po njemu drkarim stalno :D
Mješavina mi propadne pa ne odgovara štimungu na karbu.
 

Cutac

Prèkaroš
Evo promijenjeno ulje, Motul X-Cess 5W-40 i Liqui Moly MoS2 aditiv.
Ispušteno, iskapalo, još pumpicom izvukao sa dna(bilo možda 4 deci), nalio novo i jedva da se vidi na šipki. Vidjet ćemo kakav je hladni start za par dana, ali ovako u vožnji se podizači više ne čuju.
Ali, ali, ALI, ovaj motor se samouništava. Kak sam lijevao ulje, idem pogledat na šipki koliko ima i umjesto da vidim ulje(nisam ga još dovoljno nalio), vidim jebenu špenu, metalne strugotine. Kak je šipka metalna i rebrasta, pretpostavljam da je negdje ogulila kanalicu i da struže po njoj i radi špenu. Znači motorno ulje ima špene u sebi radi toga...
Budem se raspitao jel postoji nova verzija šipke ili nešto jer je ovo baš kretenski.
 

Ruske

Active member
znaci prakticki ispod 70kn litra? dobro tu negdje i mene ispada, 64kn...samo nemamo kantu od 5l, jer da ima, bi bilo jos jeftinije...
gdje si ti na impexu nasao 8100 gen2? na webshopu imaju obican, a ne gen2...
ili si narucio obican, pa dobio gen2? jer i nama u ciaku je bilo kratko vrijeme izmjesano to, posto ljudi neznaju da postoje 2 vrste 8100 xcess...
 

Cutac

Prèkaroš
Kažem, impex je zakon!

Nego, ljušti mi se boja sa krova...
Ići ću sad do limara da se dogovorimo. Koliko krov košta u pravilu?
IMG_20210831_130155.jpg
 

Cutac

Prèkaroš
Mislim da je farba loša. Ili od kamenčića, nije ovo prvi put. Do sad sam čistio i krpao, ali izgleda da će se događati dok ne prefarbam sve.

A nije krov skuplji od ostalog?
 

Cutac

Prèkaroš
al i najjednostavnija površina
Mislio sam da je najteže jer se mora odozgo farbati.

Ma ovaj krov je u katastrofa stanju, nema sjaja, nijansu je izgubio. Ovako kad gledaš auto sa tla izgleda sasvim normalno, ali kad ga gledaš odozgora, katastrofa.
Rekao bi čovjek da je auto 15 godina isključivo na suncu stajao, po krovu. A po ostatku da nije izlazio iz garaže. Baš baš je loš krov.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Mislio sam da je najteže jer se mora odozgo farbati.
E to. Muka za šlajfati i farbat. Nemožeš krov staviti na nosač :)


Ne znam je li se to meni samo čini ili crveni auti stvarno najranije počnu imati problema s lakom?
Ne čini ti se, najosjetljivija boja na zračenja.... ako nije suludo kvalitetna (Ferrari), jedva izdrži garanciju (Opel)
 
Na vrh