Moj Citrac C4 2.0 HDi

B-Link

New member
Pozdrav Mariola, žao mi je što imaš problem. Imamo sličan auto, motor isti, ali ja imam manje opreme, ali i iste probleme.
Doduše ja nisam imao problem s turbom, osim nekih senzora koje sam promijenio i auto je išao dobro neko vrijeme i sad od 9. mjeseca na autu se ne pali turbina. Tj. upali se na tren nekih 10-20 sekundi i opet stane. Znači tipična priča, auto radi dobro jedno vrijeme i onda problem (ne jeftin) itd. Nikad kraja. Žao mi je što to moram reći, ali iskreno se nadam da više neću voziti Citroen :(
 

mariola

Active member
@B-Link...
Kad se zavrsi ova sumrak saga sa mehanicarima napisem ovdje sve. Ne da mi se svakih par dana tipkarat...
Uglavnom...natezanje sa servisom i dalje traje. Ide opet u sljedecu srijedu k njima.
Ocigledno turbina stvara problem al oni ce napravit sve samo da nije ona jer nju moraju promjenit o svom trosku jer imam garanciju na nju a to im je cca 1100€ gubitka. Jbga nije malo para..a sad jucer mi muljaju da moze bit 10 drugih stvari a da je turbo u redu.
Da se ne bi desilo...promjene ipak turbo a naplate mi 3 druge stvari i odrape radne sate...angazirao sam i drugog majstora i covjeka koji prodaje/reparira turba koji je rekao da je problem u TURBINI. Tako da...dragi moj Citroen servis na :cenzura::cenzura::cenzura::cenzura::cenzura:u si se namjerio. Sad cete vi njemci vidit kak je to kad se s balkancem za**bavate.

Btw...znate koji im je odgovor kad dignu haubu?

Ah, 2.0, scheiße.

Pa mater vam jesam ga ja pravio i konstruirao il vi iz citroena?
 

mariola

Active member
Momci trebam malu pomoc ako netko zna odgovor bio bih jako zahvalan.
Naime radi se o sljedecem. Otkrio sam da su oba fara slozena (citaj skrpana) na brzinu, no nebitno to sad, kad sam ga kupovao nisam na to obracao paznju. Popucani drzaci koji drze far na mjestu, oni mali plasticni djelovi kroz koje idu sarafi i popucani nosaci peraca farova. Posto imam xenon na njima su odozdol nosaci isto plasticni na sta se ucvrste sprice za farove.
Pitanje:
Ja bi to zamjenio, da li moram kupovat kompletne xenon farove ili se moze zamjenit samo nekako ta plastika/kuciste fara?
Ako uopce imate predodzbu o cemu pricam :)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Kupovat u djelovima jedino na otpadu, rabljeno... novo uvijek ide u komadu sve, nisam vidio zasebno.
 

mariola

Active member


Jednom Citroen - uvijek Citroen :)

Ne da zena cetvorku iz kuce nema sanse, a za petaka kaze da je ko kamion da nema ona za to dozvolu :D



A evo i Citroenove "boljke". S ovim sam se jucer zezao 4 sata. 5.ta vrata se nisu dala otvarat a ni trece stop svjetlo nije radilo.



Ovako je to izgledalo :)
Jest da nije savrseno al bitno da radi.
 
Posljednje uređivanje:

mariola

Active member
Znalci...zna li netko da li je problematicno zamjenit ovaj senzor? I ustvari gdje se nalazi...kak doc do njega?



On je na ovom djelu. Negdi kod/na turbini.

 

mariola

Active member
Rezime situacije...
Vozim auto npr. u 3. 60km/h konstantno i pocme trzat. Imam osjecaj da ce se motor raspast. Pri dodavanju gasa (lagano) prestane s trzanjem. Pri malo naglijem dodavanju gasa iskace greska.
U ovlastenom servisu rekli da je problem s turbinom i pritiskom zraka i da moraju raskopat auto da utvrde tocno sto. A samo to kosta cca 400€.
Nasao jednog majstora koji mi je rekao odmah sto radi problem a to je ovaj senzor gore na slici.
Ja ne budi lijen fino opet u citroen servis. Vi ste mi prosle godine mjenjali turbinu novu izvolite popravit to i to je problem. E ne moze...istekla garancija. I taj senzor se ne moze sam narucit nego kompletna turbina. E da ti ne bi ebo mater tebi i turbini.
Vracam se ovom majstoru kaze on kupi ti taj senzor na ebayu i dodji. Tako i bilo.
Senzor zamjenjen, auto ne trza, radi ko bubica...popravak + dio = 130€ a u ovlastenom bi istovario oko 1100€.
Ovlasteni servis - NIKAD VISE.
 

markan1000

Well-known member
znači i u njemačkoj su servisi (ne mislim nužno na ovlaštene) đubrad? a mi svi mislimo kako je to samo u HR moguće dobiti lošu uslugu...
 

mariola

Active member
Danas citrac ode pod racun. Prodan i bit ce "zguzvan". Zabranjuju dizele svuda oko nas i nemamo sta vise cekat, dobili smo ponudu koju samo :cenzura::cenzura::cenzura::cenzura::cenzura:a moze odbacit.
Da mi je zao - je, ali jbga, takav je zivot.
Nadam se da cemo se u nasljednika isto tako zaljubit s vremenom.

Posto nasljednik nije iz francuske game, vise se ne vidimo ovdje.
Lijep pozdrav svima, bilo je lijepo druzit se s vama.
Do neke druge zgode, dovidjenja ;)
 

mariola

Active member
Hvala ;)
Je,grijeh. Jucer kad smo potpisali ugovor, vozimo se nazad doma (citrac je jos dva tjedna kod nas dok ne dodje novi) i u autu zena samo sto nije zaplakala na spoznaju da ce na otpadu zavrsit. Jbga...
 

mariola

Active member
@Cutac, ako ti se isplati "potegnit" 1500km od Hrvatske po to, slobodno :) s tim da sutra najvjerovatnije preuzimam auto.

Da, nasljednik je iz najomrazenije game (VW) na ovom forumu :)))) al jbga, najbolju ponudu su dali i eto.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Golfek a? :D
Od kad im je krenulo sa skandalima su dosta Golfu spustili cijenu, po tome je jako konkurentan. Tako da razumijem izbor... a fala bogu Citroenu ne pada napamet ponuditi kompakta, bedaci
 
Na vrh