Moj C4-II 1.6 Hdi 92KS. Babilon-crvena.

Phantom

Drajver
super izgleda, ovo ću i ja kupiti :), nego koliko kilometara (KM) te je koštalo? jesi li kupio i za zadnje staklo, ako da onda molim sliku iznutra sa pogledom odzada ;)...
a prije svega toga prvo toniranje stakala na 85% mislim napravit:cool:
 

ZlatkoC4

Well-known member
ja sam platio 310 kn ili 84BDM a u ovlaštenom je prije bilo cca53eur. ovo je isto iz ovlaštenog ali u Bosni. Ali nije problem naručiti i od tamo ako budeš trebao lako ja donesm u ZG kad stigne. treba čekati od 5-7radnih dana. za te boćne ima i za zadnju šajbu u komadu je mrežica i dođe jednako kao i ove dvje bočne. i njih imaju na stanju.

jesi li kupio i za zadnje staklo
nisam za zadnje meni jesu već zatamljena stakla. a sad se izvana u nutra ne vidi ništa. ali zato ja vidim van :cool: sjenilo je dobro i za zadnju jer ga ima u komadu dok za C5 ide iz dva djela. 84km po tečaju od 3,70kn
 

Phantom

Drajver
thx za informacije, ja stvarno ugodna cijena za naručbu iz bosne.
Ali nije problem naručiti i od tamo ako budeš trebao lako ja donesm u ZG kad stigne
misliš da bi primali naručbu u sloveniju :confused:, pošto u hr teško da odem, jer sam sada vezan na malo dijete...
 

markan1000

Well-known member
dakle zadnja stakla se otvaraju (zatvaraju) bez problema? i je li velika razlika čak i u odnosu na zatamnjena stakla? ubrzo stiže bebica pa mislim da bi trebao to uzeti
 

ZlatkoC4

Well-known member
i je li velika razlika čak i u odnosu na zatamnjena stakla?
Kroz zatamljena stakla si mogao unutra vidjeti ne puno ali se moglo sad se moraš zabiti nosom u staklo da vidiš unutra. stakla se normalno dižu i spuštaju. a ako si na mjestu ili u vožnji možeš ih spusti 5-6cm imaš zraka a mrežica stoji. ako je fiksiraš onda možeš i do kraja spustiti. možda sad za vikend napravim kratki video pa češ vidjeti. ovo što kažem za ovih 5-6cm to misilm dok se voziš. a spustiti možeš do kraja ali ne u vožnji jer bih mogla mrežica izletiti van od otpora zraka jer ona stoji unutar gume prozora.
 

markan1000

Well-known member
dakle ako sam dobro shvatio, kad auto nije u vožnji i mrežica je fiksirana spuštaš staklo skroz do kraja bez problema? a kad je auto u vožnji i neovisno o tome je li mrežica fiksirana bolje ne spuštati staklo do kraja da mrežica ne odleti vani?

I osim zaštite od vanjskih pogleda, koliko bolje štiti od sunca u odnosu na zatamnjena stakla, to sam htio pitati...
 

ZlatkoC4

Well-known member
Dobro štiti jer je tamna radi sjenu i odmah dodatno pomaže kod utjecaja sunca.
ako mrežicu fiksiraš na jedan moj način onda i u vožnji da spustiš do kraja ona če ostati na mjestu. ako je samo postavljena u utor između gume i stakla kad spustiš staklo ona se odvaja prema van i tad ako si u vožnji može je zrak izbaciti iako ne lako. najbolje ti je to vidjeti da ti bude jasnije. ja sam do Petka u ZG pa ako hočeš možeš vidjeti i dobiti pojašnjenje. ali u svakom slučaju je dobra stvar. jer osim sjenila kad trebaž malo svježeg zraka neće ti uletiti muhe ili neke gluposti u kabinu a i dalje radi sjenu djecu. pogledaj i ovo.
Post 25
https://www.citroenforum.hr/moj-c5-ii-166/c5-x7-2-0-hdi-120kw-pokra89-5221/index2.html

Sad sam 28.04 u Bačkoj Palanci na susretu vidio i na njegovoj C5 mrežice i odlično stoje i zadovoljan je a upravo zbog blizanaca
 

heconja

New member
Odlična stvar,baš mi to treba radi malog da mu sunce nejde,jel ima to za naručit od nekud.Ako netko zna stranicu neka mi pošalje i da se može platit karticom diners,trazio sam po ebayu ali nemrem nać.
 

Doomsday

U prolazu...
A lipo san svima reka ko bi volija zaštitu od sunca, i UV i IR...

Llumar Air Blue 80 na sva stakla osim šoferšajbe... Nećeš niti znat da je tu, ali ćeš itekako osjetit...

Ako je nekima i to previše zatamnjenja, iako je skoro nevidljivo ali mrvicu vuče na plavo, umisto Air80 može stavit 3M Crystalline 90, koji je praktički nevidljiv, proziran, totalno neutralne boje, ali 8% slabije štiti od Air80, ima bolju garanciju i koliko sam čuo, košta dosta više...

Ukoliko cijena nije problem, a ne smeta i mrvicu, ali baš mrvicu tamnije od Air80, tu je i 3M Crystalline 70 koji štiti 8% bolje od Air80, isto je tonalno neutralan, i iako je mrvicu tamniji od Air80, još uvijek je praktički nevidljiv...

Bilo da se čovik odluči za Air80, CR90 ili CR70, najbitnije od svega je kvalitetno postavljanje folije... Idealno bi bilo da se sva pomična stakla izvade van i onda aplicira folija, tako da nikako ni iz kojeg kuta nisu vidljivi rubovi folije... Na taj način, nema šanse da itko skuži da je naprijed stavljena bilo kakva folija, pogotovo jer će i sva ostala stakla izgledat identično, osim šoferšajbe koja i inače na dosta vozila izgleda drugačije... I bitno je da montažer zna kvalitetno stavit foliju i preko onih crnih točkica...

Ako se ima love i volje, te je atermička šoferšajba dostupna za to vozilo, definitivno odlična stvar ako je vozilo novije i ostat će još određeni broj godina u vlasništvu... Trošak se utopi u godinama exploatacije, a razlika je osjetna, pogotovo za one koji su puno za volanom...

A onda za one sa djecom, i kojima takva sjenila ne smetaju, ova sjenila za stražnja vrata i stražnju šajbu koja se mogu umetnit u gumeni dihtung i tako stoje fiksirana, odlična stvar za dodat još malo sjene uz zaštitu folije, a kako je više puta ponovljeno, u vožnji se onda mogu malo otvorit i prozori da uđe friški zrak dok bube ne mogu uć, a na parkingu i kod stajanja se mogu i skroz zadnji prozori otvorit bez straha da će nešto klincima uletit dok recimo spavaju...

:)
 

ZlatkoC4

Well-known member
Imaš u ovlaštenom servisu
Ili ovdje
ovaj link sa sjenilima nije za c4-II u ovlaštenom ima za zadnju šajbu u jednom komadu sjenilo za c4-II.
mogu reči da je odlična stvar upravo zbog razloga što se prozori mogu spustiti da uđe zrak a da vam muhetine ili što drugo ne uleti u nutra.

a na prednje bočne može se staviti folija kako je Doomsday i naveo u svom postu :palac-gore:
Meni su zadnji bočni i zadnje staklo zatamljeni a sa ovim sjenilima ( mrežicama ) je dobilo još jedan štih tamniji. kad uhvatim vremena uslikam kako sam ja rješio fiksiranje mrežice na jednostavan način.
 

ZlatkoC4

Well-known member
evo nakon pređenih 13tkm od posljednje izmjene ulja danas u Cib Comerce izmjenjeno ulje i filteri, auto pregledan sve za 5 toči i vozi. :cool: još su i prve žerulje u njemu kao i brisaći. iako imam sve novo u rezervi. Auto će krajem 9mj. imati 3god. Između mjenjanja ulja nisam morao niti jednom još doljevati ulje.

U Cibu primljen bez neke najave dečki super i susretljivi i dalje moje pohvale Cibu.:palac-gore:
 

ZlatkoC4

Well-known member
Evo sam također htio provjeriti priču o zračnom filteru na c4 1,6 hdi proizvođač kaže da ga je dovoljno mjenjati izmeu 30tkm i 40tkm dok su neki tvrdili da treba sa svakim srevisom mijenjati.

Ja sam ga izvadio na točnih 15tkm i filter je jedva 30% prljav. što znači da je proizvođač u pravu.
pa eto da znate u buduče dali treba ili ne. osim ako je netko stalno na bjelom putu onda treba već i na 10tkm mjenjati.
evo par slika. izvađenog i novog filtera zraka.




 

ZlatkoC4

Well-known member
Evo za vikend se medo ponovio sa četiri pioneer zvučnika u Novom Sadu.
Razlika zvuka je zaista velika na spram tvornički zvučnika.




 
Na vrh