Mobiteli - iskustva i preporuke

visaluteju

Well-known member
Sad furaju sve novije 5.5 do 6 incne ekrane...uzas i meni. Sve preko 5 je bespotrebno...
A skrtare sa tim baterijama. Skoro sam naletio na nokiju 9 cini mi se, 7ah baterija ekstra...samo je papreno skupa.
 
Posljednje uređivanje:

Milosh

Test
Xiaomi generalno ne škrtari sa baterijama, barem koliko im gabariti dopuštaju. A Samsung se skroz srozao, ako nećeš kupiti flagship model, bolje ga ne kupovati.
 

Cutac

Prèkaroš
Samsung J7
Ne Samsung, ne sviđa mi se OS.

Za koji govoriš, koji je toliko?
XZ2, jedini mobitel kojeg bih želio imati.

Xiaomi Redmi 4 PRime
Imam nešto iskustva sa Redmi 4X. Sve super osim OS-a, dosta je neispeglan i previše je Vauvei bloata. I to ne previše nego pre previše. Općenito, previše je customiziran.
Ali da, baterija traje po 3 dana i updateovi su česti.

Unazad par godina, kada trebam mobitel, odem po Sony flagship(a prije je vrijedilo isto za Nokiu). No sada mi je došlo iz guzice u glavu da mobitel ne može opravdati cijenu od 5000 kuna.
 

Cutac

Prèkaroš
Ili 10 tisuća za X. To moraš imati ili dijagnozu ili živjeti u Bijeloj kući(a to povlači prvo za sobom...:D).
 

Cutac

Prèkaroš
Ma znam da je isti OS, ali najvise volim cisti android, kakav imaju Sony, Motorola, Google...
Aj daj link na jeftinije, a bolje :D
 

visaluteju

Well-known member
Ja sam na nekoj akciji nabavio leeco (coolpad inside) (neka kombinacija ne znam ni ja zasto) COOL1 model. Bio jako povoljan manje od 150eura nov. Specifikacije ekstra jedino je kamera onako OK nije nista posebno.
ROM 64 GB
RAM 4gb
CPU octa core 1.8ghz
Baterija 4000mah (bude mi bez problema 2 dana)
Nazad ima 2 kamere po 13 al kažem nisu neko ludilo...
Ima jako precizan otisak prsta i Infra red i c usb tako da ne razmisljam jesam okrenuo dobro kabal :) Ima brzo punjenje

Aluminijsko kuciste, tanak, fin.... android je 6.01 (meni su starije verzije androida bolje)
Za te pare meni je super

Nedostaci: pomenuta kamera, nema utor za sd karticu (mada i nije potrebno) Koristi sistem EUI koji i nema neku podršku
 

Cutac

Prèkaroš
Koristi sistem EUI koji i nema neku podršku
Za 150€ ok, inače mi je nepostojanje podrške malo bezveze.

pa sam ga očisti
Ma, 4200 za mobitel je isto kao i 4700. A ako već dajem preko 4 tisuće, mogu uzeti i onaj koji mi se sviđa :D

Ne bih OnePlus. Uopće me ne privlači ideja custom romova, bootloadera, xposeda i čega sve ne. A, koliko sam skužio, bit OnePlusa i je customizacija.
 

Milosh

Test
Uopće me ne privlači ideja custom romova, bootloadera, xposeda i čega sve ne. A, koliko sam skužio, bit OnePlusa i je customizacija.
Nema to veze jedno s drugim. Za one koje to zanima, bit je da je to lako raditi, a za one koje to ne zanima to ne postoji, uzmeš telefon i koristiš, kao uostalom 99% drugih vlasnika.
 

Cutac

Prèkaroš
A i sta nije da su kineski mobiteli poznati po špijuniranju? Znam da je OnePlus cesto spomenut u tom kontekstu. A ako moji podaci idu nekome, bar nek idu Japancima, a ne Kinezima :D
 

Pavel

Lepi™
Imao Samsung Galaxy Note IV koji sam dao mami, ekran 5.7". Brzo se naviknuo i nakon njega nema šanse da pređem na išta manje. Sad imam Huawei Mate 9, ekran 5.9".

Huawei osobno ima bolje ispeglan software, najsličniji je iOSu. Niti jednom mi se nije zblesirao, doslovno leti. Naspram Samsungova koji je znao trokirati do besvijesti. Mislim da ću i ostati na Huawei. Otišao bi na iOS (zbog laptopa i iPod Toucha) jer bi sve povezao i jer je full jednostavan i sustav je po meni idealan. No zbog malih ekrana ostajem na Huaweiu.
 

Milosh

Test
Ja koristim Honor 8 i predzadovoljan sam a znam barem 20 ljudi s posla koji imaju Huawei ili Honor i svi su super zadovoljni.

Ženi sam uzeo nov Sam. Galaxy C5 Pro (jer je insistirala na Samsung telefonu) i živo je sr*** u poređenju sa Honor-om. Fizički istih dimenzija, ali lošija kamera, senzor otiska prsta neupotrebljiv, zvuk loš, blokira kad ga malo opteretiš. Od pada sa manje visine na "leđa" prosuli se lcd pikseli, morali mijenjati displej. Jedino mu je taj displej malo bolje kvalitete, ali džaba mu.
 
Na vrh