Mobiteli - iskustva i preporuke

ZlatkoC4

Well-known member
ja sam se dva puta opekao na WP
i moja čer najmlađa je imala problema s jednom od lumia a sa drugom nije imala. dok mi ostali 6 lumia bez problema :grin: također netko hvali Samsung pa svako malo isto čuješ gdje se neki zapali itd. to je većinom koga što zapadne. ali uvelike po nekim mojim iskustvima ovisi i od samog prodavača i dobavljača jer imao sam prilike kod nekih poznatih trgovina električnom opremom gledati gdje se skoro pa nogomet igra istom. tako da je sve to veliki ?
kolega mi preferira samo iphone pa je zadnju 6 nakon mjesec dana salo u servis i dobio novu ispričali se i sve to ali on je uz masne pare bio bez moba. kojeg je kupio. a dobio je neko smeće zamjensko dok njegov novi nije došao.
 

Dalibor

Dado Tornado
od lumije za lovu od oko 1000 kn teško će se naći mobitel sa boljom kamerom, ekranom, izgledom, komunikacijskim karakteristikama, integracijom hardvera softvera i trajanja baterije.

osim toga windows 10 je barem meni puno interesantniji i ljepši OS od androida bez obzira na budget vrijednost lumija
 

Cutac

Prèkaroš
Nisam, jer je danas cijeli dan okej, dosao u Salajland prije 1tjd i ko za inat crknu oba dva. Sad cu vidjet kroz ovaj tjd, ak ne iide repair.
Ne znam kako to izgleda kod Samsunga, ali možeš drugu customizaciju staviti ako imaš operaterovu.
to je većinom koga što zapadne.
Samsung pa svako malo isto čuješ gdje se neki zapali
To je bila greška sa svim Note 7-icama. Neki su dovoljno opteretili bateriju da pukne, neki nisu :)

Ne znam, meni je ta 640 pre lijena, zasigurno ima bolji Android za tu cijenu.
Moja teta ima Wiko Slide, za oko tisuću kuna, već dvije godine i nema problema.
Puno je responzivniji od L640, a Android je, možeš raditi što hoćeš(i to ne mislim samo na launchere i sl., nego custom ROM, bootloader, stvarno što hoćeš)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Zahvaljujem svima, ušlo je u tekicu par favorita :palac-gore: Potajno sam se nadao da će netko pohvalit malo jače ove Kineze, al svi se držite ovih mainstream marki, pa neću kemijati...
Objavit ću ime pobjednika kad padne odluka :D
 

Brruno

Well-known member
Moja preporuka:
1. j5 2016
2. lenovo s1 lite.

Do 1500 kuna najbolji

Za kineze nemam hvale jer svaki steka nakon 2 mjeseca. Oni koji ne stekaju premasuju tvoj budzet iako je i lenovo kinez ali malo bolji. Ako zelis kineza onda Oneplus X ako ga nadjes jeftinije.
 

Cutac

Prèkaroš
E, i pazi da se ne za:cenzura::cenzura::cenzura:eš i uzmeš mobitel sa ekranom od jednog kvadrata i rezolucijom mog ekrana u c4.
 

Damaj

Active member
Kupi Huawei P9 lite, ja uzeo dva nedavno, na njuškalu ih imaš gantz nove za 1400-1500, a ako se znaš cjenjkati i manje. Brzi su i pouzdani, dobre fotke, otključavanje ili fotografiranje na otisak prsta i još mnoštvo naprednih opcija. Možeš ih kupiti i sa jamstvom od 3 godine, taman toliko koliko bi i trebao mobac izdržati u tehnološkom smislu.
 

saba

New member
da se nadovežem, imam xiaaomi redmi note 4g već 2 godine i skroz sam zadovoljan s njime... onda me koštao oko 1500... vjerujem da su xiaomiji i do 1000kn mrak, i da nećeš pogriješiti s tim odabirom
 

Runner

Member
Ja imam Sony Xperiu Z3 sad već 2 godine i mobitel što se performansi i rada je isti kao prvog dana... Moja jedina zamjerka je fotoaparat koji je odjednom počeo raditi katastrofalno loše fotografije iz ne znam kojeg razloga...
Fotografija od prvog dana i fotografija od danas s istog mjesta po istom vremenu su ono razlika nebo i zemlja... No dobro, obzirom da sve fotke koje mi išta vrijede su napravljene s pravim fotićem, ovo je zanemarivo...
Inače sve preporuke za uređaj :whistling:
 

Cutac

Prèkaroš
Ajfon je prije bio fora jer je imao premium osjecaj.
Danas ga imaju svi, osim, po meni, samsunga. On ce mi uvijek biti ljigav i odbojan(ne samo dizajn nego i UI, ma sve).
Kad samo vidim frendov S4, doslovno hrpa jeftine plastike, a tada je bio suparnik Z1, mobitelu od aluminija i stakla(i aluminijskom Ajfonu).
I dalje izgleda samsungasto, samo sto su sada kopirali okvir od Ajfona.
To pricam za ovaj S7.

Da sada kupujem, uzeo bih XZ, ali bi opak suparnik bio keramicki Xiaomi.
 

Brruno

Well-known member
Sony je najgori proizvođač mobitela. U toj sam branši i moja preporuka je bježi što dalje. Onaj koji je zadovoljan Sonyjem preporučam da ga ne zamjeni dok ne crkne. Inače je velika šansa da ubode poluispravan poluproizvod Z5 ili M5, E5 itd. Da ne pričam o crkavanju z5 compact. Reklamacija jako puno u odnosu na broj prodanih uređaja. Koliko je Z3 compacta vraceno radi odljepljivanja ekrana i Z3 radi prestanka punjenja radi neispravne baterije i IC punjenja. Sve ostalo je tu i tamo osim iphonea i samsunga koji imaju najmanje reklamacija u odnosu na broj prodanih. Zaboravite z1, z1c ,s4,iphone 5 , lg g2,g3 i slicne,to su stari modeli i nisu usporedivi s novim.
 

Cutac

Prèkaroš
Da ne pričam o crkavanju z5 compact. Reklamacija jako puno u odnosu na broj prodanih uređaja.
Ja koga god znam sa Sony-ima nemaju nikakvih problema.

Što to ne valja kod Z5 i Z5 compact?

A Samsunge većina redovito psuje.
Možda su toliko loši da se ni ne trude reklamirati ih :D
 

Brruno

Well-known member
Sony z5 compact prestaje puniti i pokazuje bateriju 0%. z5 crkne fokus na kameri ili se ugasi u radu i ne da se vise upaliti.

Evo kak je ta priča otprilike izgledala prije 6 godina:

https://www.squaretrade.com/cell-phone-comparison-study-nov-10
Lista je rađena za mobove koje pokriva squaretrade jamstvo. Koliko sam ja shvatio.
Ali u pravilu je tocna lista. I danas. iPhone ima najmanje kvarova. Ali sad u listu ulazi Samsung s isto jako malo kvarova za razliku od proslih godina s uzasnim modelima. Sad mu je najjeftiniji J1 i nema vise raznih core,grand, i slicnih poluproizvoda. Vise manje su sada problemi softwareske prirode koje se rijese nadogradnjom.
 
Na vrh