Manđete na homokinetičkim zglobovima mogu se zamjenit

Zvone

New member
Malo sam gledao ispod mašine i vidio da mi manđeta na lijevoj strani počela da se kida.
Radi se o c3 1.4i benzinac 2006.g.(dali trebam kupiti komplet kako neki pišu po forumima),ili samo manđetu.Vidio sam da ima koja se navuče preko zgloba ,i ima li takva za kupiti kod nas.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Mislim da ti za nju treba i poseban alat koji ju širi, tako da... Mislim da je lakše s običnom, izbit križ i riješit...
 

Milosh

Test
Tek sad vidim da ova tema postoji, pa ajde da pitam i tu:

nekidan kad smo montirali zimske gume primjetio sam da je vanjska manžetna kod lijevog točka malo masna. Nije svuda okolo, samo na jednom dijelu, ali izgleda da je baš u pitanju mast iz zgloba. Desna je potpuno suva.

Zna li neko, može li se samo manžetna promijeniti ili mora cijela poluosovina? C5 X7 2012. god.
 

Zix

Active member
@Milos menjas samo manzetnu,zasto bi menjao poluosovinu,nemoj da te neko zavlaci jer su tako drugaru na meganu1 rekli posto mu je otisao homo zglob da mora da menja i poluosovinu, naravno kada je promenio zglob promenio je manzetnu
@Zvone kupi standardnu manzetnu i teraj kod majstora za reglazu trapa jer ti oni rade zamenu istog nakon zamene ces takodje morati da uradis optiku tj reglazu sto vazi i za Milosa sam rad ne traje dugo, sa dobrim majstorom oko 1h max
 

Milosh

Test
@Milos menjas samo manzetnu,zasto bi menjao poluosovinu,nemoj da te neko zavlaci jer su tako drugaru na meganu1 rekli posto mu je otisao homo zglob da mora da menja i poluosovinu, naravno kada je promenio zglob promenio je manzetnu
Hvala, i pretpostavio sam da se može zamijeniti samo ona, ali reko da opet pitam, slušao sam da se kod nekih modela ne može (što je baš glupo ako je tačno).
 

DS9

Active member
Kao što reče Zix, samo manžetna (i mast za homokinetičke).
Na C3 postoji nekoliko različitih varijanti odnosno kataloških oznaka kompleta zamenskih manžetni u zavisnosti od OPR broja vozila, pa bi se za tačnu oznaku trebalo proveriti preko VIN. Ipak, neki su problem rešavali i sa univerzalnom manžetnom, koja je jeftinija.
 

topolino

Member
može svaka preko zgloba mi u firmi imamo alat za širenje a manžetu uzmeš u lager comerce-u univerzalnu moja preporuka ti je wurth
 

Zix

Active member
Tako je, nisu iste postoji leva i desna i mora se pogledati po vin, nisam ni ja znao dok drugar u citro shopu mi nije rekao kada sam uzimao desnu. A pro po te price tako kupim ja desnu Sasic manzetnu za c3 i platim je negde oko 8€ sa masti i shelnom i odem kod majstora Djole se zove na Karburmi koji radi vulkaniziranje i trap to ti DS9 sigurno znas i donesem deo onaj segrt mi zameni manzetnu i uradim optiku i sve to uredno platim,posle par meseci doslo vreme za mali servis,odem kod mog prijatelja majstora podignemo auto na dizalicu i vidim da mi je isti taj segrt stavio zamensku univerzalnu manzetnu plave boje kineskog porekla a moju Sasicovu lepo zadrzao za sebe.E sad vidite ljudi kako se zbog 5€ gubi obraz a bogami i glava
 

DS9

Active member
Tacno tako. Na zalost, i jako dobri majstori koji su otvorili servise moraju da se oslanjaju na one koji im rade, a oni urede tako stvari da ni vlasnik servisa najčešće to ne sazna.

Prijatelj koji mi održava auto ima radionicu koja izgleda tako da bi je većina ljudi izbeglo, ali znam da radi kako treba da se čini, ponekad i bolje nego što je fabrika ugradila.
 

poginaldo

Active member
ja sam mjenjao manđetu, i to ne univerzalnu nego bas za x7. nije nesto ni skupa.
imaju i univerzalno, wurth je preskupa, sct je puno jeftinija
i moji majstori kazu da je bolja. a ima alat specijalni, koriste ga i u porodilistima


[ame]https://www.youtube.com/watch?v=DUhRs7XA7a8[/ame]
 

bikerbj

Member
@DS9

a da vidiš moju radionu....sve je na mjestu ali nije u pločicama i staklu....preuredio štagalj gdje se nekad sijeno pospremalo i evo radione...jedini trošak mi bio mixer betona i dizalica...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DS9
Na vrh