Ljetne gume za Saxo

Koje ljetne gume odabrati za Saxo?

  • BFGoodrich Touring

    Votes: 0 0,0%
  • Pirelli P2500

    Votes: 0 0,0%
  • Pirelli P3000 Energy

    Votes: 0 0,0%
  • Pirelli P4 Cinturato

    Votes: 0 0,0%
  • Toyo 350

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    14

Grobo

New member
U naslovu piše "Uvijek aktualno",pa reko da vas malo pitam za mišljenje.
Uzimao bi sad nove ljetne gume za svog saxa,i to u dimenzijama 185/50/14.
Da li je itko imao takve gume,ako je kakva su iskustva??
Da li je uopće razumno uzimat takve gume??
Zahvaljujem unaprijed.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Ta dimenzija je poprilično skupa, di baš nju nađoh?..
Koja ti je u prometnoj kao tvornička?
 

deda

New member
185/55R14 je dimenzija za VTS.Imao je ja na 1,1,ali ako ne prilagodiš ovjes auto će ti trgat volan iz ruke i bježat ljevo desno kod ubrzavanja.Bez spuštanja ,promjene federa i amortizera usraćeš motku.
 

platon

manijak
nemaš tu neke razlike ako staviš tu dimenziju...neznam samo dali se mogu u prometnu upisat da te nebi ka**li na tehničkom :-/
 

deda

New member
Samo si stavi kada nećeš slušat.Nije to samo tako,izmislit dimenziju pa je svejedno.Auto će ti glavinjat ko pijana kokoš po cesti,ako nešto mjenjaš onda moraš i sve drugo promjeniti na što ta promjena utjeće.
 

Krky

Lakerski profesionalac
U prometnoj je 185/55/14.
Je je skup sport,nego zanima me je li itko imao takve gume uopće.
Ta dimenzija ti je na dnu prometne kao dodatna dimenzija ili na sredini prometne kao tvornička dimenzija?
Ako je tvornička? Kad pređeš na 185/50/14 obujam će ti se smanjit, but ćeš u -3.31% to je previše.. poslušaj dedu starog mahera..
Prije ti onda odgovara 195/50/14 da imaš što približniji obujam..
Ili možda 185/50/15..
 

Grobo

New member
Ta dimenzija mi je upisana u prometnoj kao tvornička dimenzija i nema nikakve dodatne dimenzije upisane.
A što se tiče popratnih modifikacija koje vuču manji profil gume,auto je spuštan(ne znam kako tj. na koji način,piljene opruge ili nešto drugo).
Ovih dana idem mijenjat lambda sondu pa ću usput zamolit mehaničara da malo pogledamo taj ovjes.
Ionako treba reparirat zadnji most tako da...
 

deda

New member
Koji je uopće Saxo u pitanju?To što piše u prometnoj ne mora imati veze s bilo ćime.Mi smo prodavali nove aute i stavljali druge felge i gume,čak 185/60R14 na 1,1 i 1,4 i dimka,samo da se rješimo zaliha i uvaljamo kupcu. Kada auto dođe nov na prvi tehnički,upisuje se zatečeno stanje i nitko ne provjerava jel to ima veze sa tvornicom,pogotova nekad u doba Saxa.
 

platon

manijak
jbt, ko da čovijek hoće stavit gusjenice umjesto guma pa sad cijela nauka! :p

Radi se koliko sam skužio o saxu vts 1.6 8v (znači nije problem u ovijesu) i čovjek zato što ima možda priliku povoljnije nabavit gume želi promjenit dimenziju sa 185/55/14 na 185/50/14

Šta mu se može loše dogodit ako stavi tu dimenziju?? Bit će malo niži auto, možda malo bolje razvrtit i možda malo lagat km sat..
 

platon

manijak
Predstavio je svoje vozilo.. saxo vts zanimljive boje ;) Po čem si ti skužio da je možda saxo 1.0 sa 185 gumama?
 
Posljednje uređivanje:

Grobo

New member
Ma da,da saxo je vts i još spuštan.Zato bi stavio manji profil jer mi iza malo struže u zavoju kad četvoro ljudi sjedi u autu.
 

platon

manijak
To ti struže zbog zadnjeg mosta. Raspali se ležaji u mostu i kotači ti stoje ovako / \ . Znači reparacija.. ja baš ovih dana to radim :/
 

Grobo

New member
Je da i zadnji most je već u banani,to će ići n reparaciju za koji tjedan,ali sumnjam da mu samo to smeta.
Kako god,gume uzimam tek nakon reparacije,tako da do tada imam vremena za razmišljat.
 

deda

New member
185/50 gume su dosta skupe jer se uglavnom rade u V izveddbi,a i auto će ti rasturat kak će biti tvrde i bolje će klizit jer te gume treba dobro zagrijat da drže.
 
Na vrh