Ljetne gume - iskustva i preporuke

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Nakon što me razočarao Michelin koj je skup a brzo je izgubio vozna svojstva danas stavljam na Hankook jeftinija je dosta od Michelina nadam se da nije toliko i lošija.
Koji model Miše?
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Meni je Primacy3 pa kasnije Primacy4 (215/55/17) na P407 bila super guma!
Tiha, sporo se troši, dobro drži...
Doduše, ja vozim kao penzioner (5 tkm ljeti i 5tkm zimi) tako da će mene svaka guma dobro držati, Lol!
:cool:
 
Posljednje uređivanje:

Mirage

Well-known member
I meni je Primacy bio odličan prvu sezonu i onda su samo otvdnule i ošle.

Ja sam htio uzeti opet ali 1200 kn po komadu je jako puno pa ja vozim Berlinga a ne neku limuzinu s 200 ks.
 

MacSlavko

Well-known member
Donator foruma
Ja sam Premacy4 vozio 3 sezone i nisam primjetio nikakvu razliku od godine do godine...
Možda i podneblje tj. temeperatura (i/ili garaža) igra ulogu u tom "otvrdnjivanju"? Ja sam uglavnom u Istri i auto je vani, pod krovom.
Ili ne primjetim nikakvu razliku radi "laganini" vožnje?
No, i ostale koje sam vozio (Dunlop Sport Max, Continental WinterContact TS 850) su mi bile OK.

Anyway, meni su Premacy4 bile super. Sad sam uzeo Goodyear Efficient Grip Performance 2, baš za probu (ako ću vidjeti raliku)...
:cool:
 
Posljednje uređivanje:

Colnago

Active member
Donator foruma
Ja sam Premacy4 vozio 3 sezone i nisam primjetio nikakvu razliku od godine do godine...
Možda i podneblje tj. temeperatura (i/ili garaža) igra ulogu u tom "otvrdnjivanju"? Ja sam uglavnom u Istri i auto je vani, pod krovom.
Ili ne primjetim nikakvu razliku radi "laganini" vožnje?
No, i ostale koje sam vozio (Dunlop Sport Max, Continental WinterContact TS 850) su mi bile OK.

Anyway, meni su Premacy4 bile super. Sad sam uzeo Goodyear Efficient Grip Performance 2, baš za probu (ako ću vidjeti raliku)...
:cool:
Meni su PS3 izdržale dobrih 35K km (5 sezona), nedavno ,promjenio na Vredestein Ultrac koje su 30% jeftinije a niisu ništa lošije ,(osim po testovima za potrošnju goriva i trošenje gume.) Ako prežive 30K ja zadovoljan.
 

Memphis

Active member
Nakon što me razočarao Michelin koj je skup a brzo je izgubio vozna svojstva danas stavljam na Hankook jeftinija je dosta od Michelina nadam se da nije toliko i lošija.
Michelin je općenito najskuplja guma. Hankook nije kao mišelin ali je solidan s obzirom na svoju cijenu i ništa više od toga.
 

bbozak

Active member
Nakon što me razočarao Michelin koj je skup a brzo je izgubio vozna svojstva danas stavljam na Hankook jeftinija je dosta od Michelina nadam se da nije toliko i lošija.
Meni stižu u ponedjeljak Hankook K135 Ventus Prime 4 za Berlinga, prije sam imao Michelin Primacy i bile su mi dobre, mislim... Dobre, ne znam što bi rekao loše o tim gumama - ne divljam s autom, ali kočenje je bilo uvijek kako treba, potrošnja očekivana, drži zavoj, natovarim auto - sve ok, napravio sam bome preko 70 000 s njima.... :D

Sad kad smo kod guma i kotača, može li mi netko reći koliko odstupanje od ET-a kotača kojeg sad imam - mogu kupiti pa staviti na svoje vozilo? Mislim da su na autu 6.5J 4x108 16-ice sa ET 27. Jasno mi je što je offset i sve, ali ne znam dal ak kupujem alu felgu, mogu kupiti ET25 ili ET20 i koja je općenito praksa s time?
 

Mirage

Well-known member
Meni stižu u ponedjeljak Hankook K135 Ventus Prime 4 za Berlinga
Mislim da sam iste te stavio i ja. Meni je tiša od Michelina, ja nažalost vozim dosta i po makadamu a to je pojelo izgleda gume a i često sam Full natovaren.
 

Paladin

Member
Koji pritisak treba biti na C4 iz 2006 (1.6 HDi 110 KS) na gumama 195/65 R15?
Koliko u uobičajenom režimu, a koliko na putu za more :), jer tad obično zadnje gume idu nešto više.

Naljepnica na vratima ima vrijednosti za 17", ali ne i za 15", a u korisničkom PDF uputstvu nisam vidio o ovome.
 

Colnago

Active member
Donator foruma
Koji pritisak treba biti na C4 iz 2006 (1.6 HDi 110 KS) na gumama 195/65 R15?
Koliko u uobičajenom režimu, a koliko na putu za more :), jer tad obično zadnje gume idu nešto više.

Naljepnica na vratima ima vrijednosti za 17", ali ne i za 15", a u korisničkom PDF uputstvu nisam vidio o ovome.
Ukoliko ti je za 17 2.5 onda bi sada stavio 2.2-2,3
 

ironmladen

Member
Donator foruma
Sad sam uzeo Goodyear Efficient Grip Performance 2, baš za probu (ako ću vidjeti raliku)...
:cool:
Vozim ih mjesec i pol dana i prezadovoljan sam! gume su zmajske! Imao sam Hankook na Kiji Sportage i ne bih ih preporučio. Dakle gume stare 4 godine, a na mokroj cesti u zavoju kao na ledu. Strašno nešto. Sa ovim Goodyear sam kao na tračnicama. Jel to do nove gume ili niskog profila ili do nižeg težišta... Vidjet ćemo kakve će biti za 4 godine. Prema haku imaju najmanje habanje
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Trebao sam kupiti gume na proljeće, al odgodio to na par mjeseci, bilo je nekih radova pa nek trpe... i evo mi ga sad.
Od početka godine do danas gume otišle gore 20%.
Hankook je bio sitno preko 400 kn, sada su oko 500.
Bridgestone t005 malo preko 500, danas 600... pregledavao sam Pevec tad i sad.

P**** im zelje grizla.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
ona eko guma im je jeftina, ispod 450, al to neću… hs52 je oko 550kn
ps pišem za 205/55/16
 

Cutac

Prèkaroš
Da, ja sam T005 platio 2000 prije 2 godine i uvijek računam da su mi ljetne 2000, a zimske 2500, ali izgleda ništa od toga :ROFLMAO:

Dobro onda da sam kupio GY za VTS ove godine, a ne nagodinu. A zimske ima da počnem rotirati i da stavim ciglu pod gas :D
 
Na vrh