Ljetne gume - iskustva i preporuke

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Na kraju na autu završile gume koje u idealnim okolnostima nebi ni gledao, Pirelli P7, taman razrađene.

Bilo mi je donekle hitno jer je auto već bio na rezervnoj tankoj gumi, a nije mi se iskreno dalo voziti do trgovina tako (a i dati +2000 kn).

Ove su bile u selu do, dot21, malo vožene, za skoro duplo manju cijenu od novih…. na skoro 40c se nisam puno razmišljao. Sve sa montažom obavio u valjda 45min.

Javim jel su čemu
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
P7 Cinturato 205/55R16.... naspram prethodnog Wetproofa izrazito tiša, mirnija guma.
Ramena se ne troše ni približno kao na Wetu što mi je bilo najveće razočaranje kod njega.
Uzeo sam ih (malo) rabljene, a već sad mi se čini da bi mogle sezonu dulje od Nokiana.
Handling ok... sigurna guma, ništa posebno, na suhom sve ionako drže. Opet generalni problem sa preciznošću, no to je ''odlika'' svih guma touring/eco guma.
Na kiši nije toliko loša koliko me je bilo strah, kemijski grip ok (položile uzbrdicu pod kućom), no mehanički (aquaplaning) ipak nije na razini novog Wetproofa. Najbitnije je da se po kiši ne javlja osjećaj nesigurnosti na volanu kao sa Savama ili nekim gorim smetjem, nema iznenađenja.

U ovoj kategoriji guma 'za ženu', znači all-round sigurne gume sa naglaskom na mokro P7 je nekakav minimalni standard po meni.
Ako bi ponovno naletio na nekakvu povoljnu ponudu- uzeo bi ih opet.
Nokian Wetproof nebi čisto radi suludog trošenja gazne površine.

Za sebe bih preskočio obje jer sam ko mali pao na glavu i sad samo mantram: preciznost, preciznost, preciznost. Nije pomoglo ni previše setova Potenze u formativnim godinama.
 

bono

Active member
prije mjesec dana kupili novi(stari) ljubimac fiestu. ovaj tjedan primjetio da su gume kod prošlog vlasnika (neki deda i baka) krivo montirane gume. gume su neki goodyear P....... zima je tu pa idu nove zimske gume na čelićne felge.

ne izgleda mi simetrično na slici
20231015_092353.jpg
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Bridgestone T005 (205/55/16) na pogonskoj osovini u 5tkm izgubile 1mm. Počele sa 7,5mm, dakle mogu minimum 30tkm do graničnika. Odlična all-round guma, nema se što pisati.

Goodyear ASY6 (225/45/17) došle sa 6,5mm nove.
 
Na vrh