Letva volana

quadrolg

Member
Što je taj križ?
ma neznam , jel se to baš zove križ po internetu da, uglavnom to ti je onaj zglob na stupu letve , mislim da su čak dva komada jedan kod volana a drugi ti je tam negdje kod papučica di držiš noge,uglavom to je mog starog zezalo na ibizi , baš onak kak ti opisuješ kad na mjestu motaš (cimaš volan)
 

Kizokc

Active member
Hvala svima neznam vidjet cu dalje...

Nije taj križ 100% jer zvuk dolazi s desne strane vecinom, bio auto danas na grabi, sve smo pregledali sve je tip top i ne možemo dokučiti odkuda ti zvukovi...
 

tomica0308

Well-known member
digni auto u zrak i nek neko mota a ti slusaj od kud dolazi, ako hoce dok nije pod opterecenjem, ak se nece cut onda amortizer zeza, drugo nema kaj ak si kupio drugu letvu i provjerio krajnike i spone.
 

Kizokc

Active member
Da letva je nova, ležajevi amortizera novi, spone ok, krajnici novi, stabilizatori novi, na mjestu se čulo dok motam samo na početku , onda više ne, napravili smo tak kak si napisal, auto bio na grabi, ja motao a moj stari bil dolje i gledal s lampom i slušal, vidio ništa ali čulo se na desnom kraju nešt samo na početku tj.prvo motanje...
 

Kizokc

Active member
Imam sportske opruge , a amortizeri su bili u banani i prije 2 godine dok sam kupio auta... ali se onda još nisu ništa čuli...
 

Kizokc

Active member
Probat ću onda prvo amortizere promjeniti, dal da kupim original kak idu, ili kad imam opruge spušten 3 cm da kupujem prema tome :-?
 

Doomsday

U prolazu...
Da, stvarno, zašto kupit amortizere, bili su, kako kaže, u banani prije 2 godine, sad su sigurno u boljem stanju, šteta mijenjat, pa nije da su bitni, za sigurnost, ili tako nešto...

:rolleyes:

Od zamjenskih jeftinijih amortizera, dobre stvari čujem o KYB (Kayaba) amortizerima... Poznatije firme čujem nije pametno uzimat početne, jeftine modele, dok ovi skuplji znaju bit ludilo... Ja bi svakako, ako su u banani, bilo ovo kuckanje do njih ili ne, promijenio amortizere... Ipak je to potrošni materijal...

:)
 

ZlatkoC4

Well-known member
dal da kupim original kak idu, ili kad imam opruge spušten 3 cm da kupujem prema tome :-?
Pa ako hočeš isto onda i traži prema postoječem. Ili ako bih neku mekšu verziju i normalnu visinu onda orginal to moraš sam odlučiti ;)
 

Kizokc

Active member
normalnu visinu
ne možeš s amortizerom mjenjat visinu, opruge su to odradile..

Evo vratio se od majstora, kaže da 100% ležajevi amortizeri tj nosači istog, nije to skupo ali nije mi jasno mjenjao sam to u 7 mjesecu prošle godine kako već otišlo,? kaže majstor moguće zbog loših amortizera pa da bi bilo pametno zamjenit i amortizere i ovo i onda bu sve tip-top.
 

Zix

Active member
Ja sam loše postavio pitanje. Znam da je letva nova,ali očigledno da je prethodna bila ok ako je problem ostao isti bar kako se navodi
 
Na vrh