Ler gas dok je hladan

kosi

Member
Bok svima,

U ovo hladno vrijeme sam skužio da moj saxić ujutro jedva radi na leru prvu minutu (valjda dok se malo ne zagrije) a cca 2 puta u zadnjih mjesec dana mi se i ugasio u tu prvu minutu dok sam ja bio zaposlen struganjem leda.

Inače kada se zagrije sve ok i okretaji su ok. Obzirom da je automatski čok ne znam što može utjecati na takvo ponašanje dok je hladan.

Ima tko ideju što bi mogao biti problem?

Hvala unaprijed.
 

kosi

Member

Da stvar bude bolje to sam već prije pročitao ali sam sada ponovo i palo mi je na pamet da sam prije 35 dana skroz ispraznio akumulator (koji je btw. star 6 i pol godina) jer mi je obd bluetooth stajao upiknut cca tjedan dana a auto nije vožen a to jutro sam ga "kresnuo" na guranac kada sam skužio da ne bude upalio "na finjaka" pa se možda onda izblesirao... Vremenski taman odgovara...

Ima netko blizu Dubrave da može prevrtiti softver na saxu?
Ako ima molim broj moba - može i na privat.

Hvala
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Evo ja od danas počinjem skupljat za Lexiu... vidim da će se brzo isplatit na forumu heheh
ako izdržiš do tad čujemo se :D
 

AX-ja

èudo jedno
nema veze to sto si ga upalio na guranac.
ne moze se od toga zblesirat.

ako slabo radi samo kad je hladan,onda ga zeza "cok".
mozda dobiva pogresnu info.

sto mislis pod tim "prevrtit softver"??
 

kosi

Member
nema veze to sto si ga upalio na guranac.
ne moze se od toga zblesirat.

ako slabo radi samo kad je hladan,onda ga zeza "cok".
mozda dobiva pogresnu info.

sto mislis pod tim "prevrtit softver"??

Mislim ponovno staviti softver u comp saxa kao što je bilo rješenje na temi linka iz prvog odgovora.
 

Marko

Well-known member
Inače kada se zagrije sve ok i okretaji su ok. Obzirom da je automatski čok ne znam što može utjecati na takvo ponašanje dok je hladan.

Ima tko ideju što bi mogao biti problem?
Digni haubu (bez kontakta, bez da motor radi) i otpoji minus kleme na akumulatoru, neka akumulator bude otpojen minimum sat vremena. Ponovo spoji minus natrag i upali auto - kad auto pališ samo daj kontakt i ne diraj gas pedalu kad auto upali pusti ga da radi u leru sam minimum pet minuta. Nakon toga auto ugasi i pričekaj minutu dvije - ponovo upali i to je to... Sretno i javi kaj si riješil!

Ovaj postupak resetira parametre u ECU-u, zabilježenu temperaturu zraka, količinu kisika, količinu goriva da se napravi adekvatna smjesa za ubrizgavanje i ostale parametre koje ECU-u mjeri pri upravljanju rada motora (pa tako i čok).
 

kosi

Member
Samo da javim da sam probao i čini se malo bolje ali još to nije to... još su okretaji malo preniski. Upalim svjetla i još padne cca 50-100 okretaja.
Jedno kaj sam skužio da mi malo auspuh pušta taman kod prvog katalizatora.
 

platon

manijak
jesi probao očistit motorić ler gasa? Èisto sumnjam da ti to sve ima veze sa softwerom.
Probaj skinut motorić ler gasa (3 toraxa ga drže), odšarafit osovinicu s njega i sve lijepo očistit i malo podmazat s wd40. isto tako i utor usisa gdje ide motorić fino očistiš i sve vratiš nazad. Ne košta te ništa to probat!
Imao sam sličan problem i to je bilo rješenje
 
Na vrh