• Obavezno pročitati - Pravila oglasnika 


    - Oglas se otvara kao zasebna tema.

    - Naslov teme zbog preglednosti i jasnoće mora biti deskriptivan, npr. u obliku P: Citroen C4, 1.6 HDi, 2005. ili K: kompresor klime za Xantiju 1.9 ili P: elektromotor podizača stakala za Saxo. Naslov ne smije izgledati P: dijelove ili samo Prodajem.
    Oglasi bez pravilnog naslova uklonit će se bez upozorenja.

    - Oglas mora obavezno sadržavati informacije o automobilu (godinu, kilometražu, vrstu motora te ostale bitne značajke) i obavezno fotografiju oglašavanog vozila. Oglasi bez fotografije obrisat će se bez upozorenja.

    - Stavljanje linkova (poveznica) na druge stranice (npr. internetske oglasnike) u sadržaj oglasa nije dopušteno. Oglasi koji sadrže linkove na druge stranice uklonit će se bez upozorenja. Od ove odredbe izuzima se jedino revijalna tema naziva "Citroeni u oglasima".

    - Prodavač, odnosno Kupac mora naglasiti kakav način komunikacije želi, bilo da je riječ o e-mailu, telefonu ili putem PP-a (Privatnih Poruka). Vodite računa o izboru komunikacije. Npr. ako mislite da nećete moći pristupiti forumu, odnosno internetu tjedan ili više dana nemojte navesti PP, odnosno e-mail kao željeno sredstvo komunikacije.

    - Nakon ispunjenja ponude ili potražnje dužni ste o tome izvijestiti u sklopu teme ostale članove kako se oglas više ne bi povlačio, a uredništvo foruma moglo zatvoriti oglas.

    - Oglašavanje u kategoriji foruma Citroën oglasnik rezervirano je isključivo za članove foruma, odnosno fizičke osobe. - Zabranjeno je direktno reklamiranje tvrtki ili bilo koji drugi oblik marketinga bez prethodne dozvole vodstva foruma.

    - Oglašavanje ponude i potražnje Citroën® vozila, rezervnih i drugih dijelova, objavljujte isključivo unutar kategorije Citroën oglasnik u pripadajuće forume, a ovisno o tome radi li se o ponudi ili potražnji vozila, odnosno rezervnih dijelova.

    - Sadržaj svih oglasa isključiva je odgovornost osobe od koje je takav sadržaj potekao. Vlasnici i uredništvo foruma ne daju nikakva jamstva glede točnosti, potpunosti ili autentičnosti sadržaja oglasa niti snose bilo kakvu odgovornost zbog sadržaja oglasa.

Lageros Auto-Moto rezervni dijelovi

fullcool

New member
cccxm traži dijelove za XM-a, vidim da spominješ C4, jesi pobrkao modele?
BE3 i ME5 su tipovi mjenjača, na 2.1 TD motoru bi trebao biti ME5.
 

lageros-zg

New member
cccxm traži dijelove za XM-a, vidim da spominješ C4, jesi pobrkao modele?
BE3 i ME5 su tipovi mjenjača, na 2.1 TD motoru bi trebao biti ME5.
Ma ne, ono što je u zagradama je primjer kako popuniti obrazac, to sam već negdje ovdje pisao, jer meni je to važno kada tražim dijelove, a kombinacija ima raznih, pa kad mi nešto od podataka usfali, opet moram na početak i zvati, slati emailove itd.
Obično se, kad je PSA u pitanju, snalazim preko Citroen/Peugeot online service boxa, no kad je auto starijeg godišta, ja ne vidim točne dijelove, već samo nešto, pa onda opet moram nabadati i pogađati, što ne volim.
Zato i jesam stavio slike iz izvatka tog programa, što sam tražio baš prema broju šasije.

Ja znam da ima vas ovdje dosta koji neke stvari znate u šaraf, ali i uglavnom ste među PSA grupacijom, a ja opet "moram" znati i sve ostale tipove vozila, kao i motorkotače i jednostavno se više niti ne trudim to sve pamtiti, jer ipak bi to bilo malo bolesno, pa ipak podatak za vozilo i njegova "abeceda" je uvijek nužno zlo, a sve da bih točno detektirao traženi dio.

I ja sam zaključio da se radi o 2.1 TD 12V motoru, no ipak, još detalja uvijek dobro dođe, jer osobno ne volim davati krive informacije, a isto tako ni gubiti vrijeme u traženju (jer sa samo 1 dio, španer npr. vadim po nekoliko brandova i provjeravam koliko koji košta, da u konačnici ponudim najpovoljniju opciju, ali ne na uštrb kvalitete) i onda zbog takvih radnji, znam potrošiti i po sat vremena ili više, ponekad zna biti i koji dan, ako čekam na odgovor za još koji potreban detalj o vozilu.

Sve u svemu, vjerujem da mnogi to od vas ovdje znaju, prodaja rezervnih dijelova nije kao otići u dućan i sad kupiti špeceraj, već ima tu i onih skrivenih "ljepota" kad po katalogu nudi jedno, a gore nešto drugo ili treće, pa ti sad znaj, a stranka te strelja očima i riječima da nemaš pojma... pa na kraju ispadne da neki alternator uopće nije serijski, već je stavljan neki drugi, a tu informaciju je stranka "zaboravila" napomenuti :)
Uglavnom, veselje je raditi s dijelovima :D
 

fullcool

New member
I ja sam kasno sinoć čitao pa nisam dobro skužio tvoj post ;)
A te probleme sa raznoraznim dijelovima doživljavam često i sam, znam kako ti je.
Ja najčešće kad idem nešto specifično kupovati prvo nađem šifru original dijela, tako prodavac onda lako pronađe i zamjenske dijelove, i lakše bude i meni i njemu.
I nikad ne koristim programe prevedene na Hr jezik, jer sam onda u startu izgubljen:grin:
 

ccccxm

New member
Lageros nemoj se mučit sa traženjem dijelova za xm bude frend u Zadru sredio sve on ima sve te šifre jer mi je i prije naručivao .
Ipak hvala na trudu
 

Ptoza

New member
Moze ponuda za remen razvoda (spaneri, remenja, vodena pumpa, i sta vec jos ide u velikom servisu) za C4 GP.
Broj sasije VF7UA9HZC45258127

Hvala
 

fullcool

New member
Imaš na prvoj stranici podatke od firme, može ih samo trznuti da pogledaju upit na forumu pa ćeš brzo dobiti detaljan odgovor.
Možeš i malo prelistati temu jer je već dosta cijena navedeno pa možda je i za tvoj model već bilo upita.
 

lageros-zg

New member
Ekipa!
Hvala na praćenju, jer ja nisam stigao u zadnja 2 tjedna ama baš ništa,
ali bome mi niti nije došla obavijest na email da sam ovdje dobio poruku.

@ Ptoza :
S obzirom da sam imao nekoliko sličnih upita, da li smo se mi u međuvremenu čuli putem emaila ili nismo? Ako nismo samo mi reci, pa ću napraviti ponudu.

LP i hvala još jednom na praćenju ekipa :)
 

lageros-zg

New member
Oj ekipa! :)

Ako vas možda budu interesirale BOSCH žarulje Plus90, mogu vam ponuditi sljedeće:

- BOSCH H4 Plus 90 = 80,00 Kn/1kom




- BOSCH H7 Plus 90 = 108,00 Kn/1kom



Za dodatne upite se javiti na PM ili na email.

:palac-gore:
 

dkicin1

New member
Pozdrav. Može li ponuda za citroen picasso 2.0hdi 66kw br.39829550 Set za zupčasti ,klinasti remen i ak se može po broju šasije vidjet za bendix. Unaprijed hvala
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Oj ekipa! :)

Ako vas možda budu interesirale BOSCH žarulje Plus90, mogu vam ponuditi sljedeće:

- BOSCH H4 Plus 90 = 100,00 Kn/1kom
Imam pitanjce u vezi ovijeh žarulja kolega :whistling:

Na jednom drugom forumu sam primjetio da im je cijena 80 kn..pa me zanima jel ova cijena za nas lapsus il što :confused:

Jer cijena za H7 je ista i ovdje i tamo :hmmm:
 

lageros-zg

New member
Imam pitanjce u vezi ovijeh žarulja kolega :whistling:

Na jednom drugom forumu sam primjetio da im je cijena 80 kn..pa me zanima jel ova cijena za nas lapsus il što :confused:

Jer cijena za H7 je ista i ovdje i tamo :hmmm:
To sam nedavno promijenio i nisam stigao na sve strane, ali hvala na primjedbi i to je ispravna cijena od 80,00 Kn.

No kako mi je ovdje dopušteno samo jednom uređivati temu u 2 tjedna, onda ne mogu puno manevrirati i prepravljati :(

Poruka Moderatora:
Cijena korigirana ;)


Pozdrav. Može li ponuda za citroen picasso 2.0hdi 66kw br.39829550 Set za zupčasti ,klinasti remen i ak se može po broju šasije vidjet za bendix. Unaprijed hvala
dkicin1 - odgovor stiže na PM

dkicin1 - imaš PM
 

lageros-zg

New member
Zašto na PM? Siguran sam da bi i ostale mogla zanimati cijena.
S obzirom da roba nije sa stanja, a i iz prethodnih iskustava kada me ljudi i nakon 3 godine traže iste cijene, a nitko ne čita datum objave ili nitko ne obraća pozornost da cijene vrijede svega mjesec dana ili kraće ili više (jer roba se uglavnom uvozi, ne lageruje se trenutno osim nekih pozicija) onda sam odlučio za svakoga posebno raditi ponude i one vrijede 5-10 dana maksimalno i nakon toga su moguće drugačije cijene, ovisno o uvozu, tečaju i slično.

Rekli su mi na poslu da sam pčela koja zuji, a malo meda daje... dalje ne bih
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
S obzirom da roba nije sa stanja, a i iz prethodnih iskustava kada me ljudi i nakon 3 godine traže iste cijene, a nitko ne čita datum objave ili nitko ne obraća pozornost da cijene vrijede svega mjesec dana ili kraće ili više (jer roba se uglavnom uvozi, ne lageruje se trenutno osim nekih pozicija) onda sam odlučio za svakoga posebno raditi ponude i one vrijede 5-10 dana maksimalno i nakon toga su moguće drugačije cijene, ovisno o uvozu, tečaju i slično.
Razumijem da su ponude individualne. Da je čovjek htio privatno pitati, siguran sam da bi i pitao privatno. Ovo je ipak forum, pa i ostali članovi očekuju vidjeti konkretan odgovor, a ne "imaš PM".

ProParts ih također objavljuje javno, jer ljudi i pitaju javno.
 

lageros-zg

New member
Kad ti gazda dođe na posao i kaže.... ovoliko si prodao, a ovoliko si radio.. plaća ti je tolika.

S druge strane, do prije neko vrijeme sam mogao samo jednom napisati poruku na svojoj temi i onda ništa 14 dana, pa sam i to isprobavao da vidim radi li ponovno kao i prije.

Za sada samo na PM upite radim iz gore navedenih razloga (a tako sam i govorio ranije, da ova tema ne preraste u debatiranje, ali kako rekoh, ne čita se sve i s pozornošću)

(na PM se ne vidi toliko da "zujim", a da ne dajem meda za svoju plaću) ;)
 

Rodjak

New member
Pozdrav lageros-zg,da li može ponuda dijelova za citroen c5,2.0 hdi,2003.g,80 kw

-zamašnjak(set kvačila)
-kanalni remen,remenica,španer
-filter goriva,ulja,zračni,filter ventilacije
-ulje total quarz 9000
 

lageros-zg

New member
Pozdrav lageros-zg,da li može ponuda dijelova za citroen c5,2.0 hdi,2003.g,80 kw

-zamašnjak(set kvačila)
-kanalni remen,remenica,španer
-filter goriva,ulja,zračni,filter ventilacije
-ulje total quarz 9000
Pozdrav!

molio bih svakako broj šasije, pa javim
 
Na vrh