Kupovina Berlinga

hrc

Member
u Peugeotu mi za partnera tepee s gornjom opremom nude cijenu 137.700 kn
nisam pregovarao oko cijene, prodali su mi jednog u arsense (recimo) boji, ostao je srebrni (ne sviđa mi se ta boja obzirom na crne branike) uz auto daju 4 zimske gume

nisam pregovarao jer sam se malo ohladio od kupnje
i sam sam mišljenja da je max 130 tkn prihvatljivo dati za auto koji se više ne proizvodi bez obzira što mu je cijena na konfiguratoru 160 tkn
da je sa 120ks i 6 brzina + grip control još nekako... modeli na zalasku trebaju biti nakrcani opremom i imati artraktivnu cijenu a ne klasičan list price. te spike modutop, parking senzori su mi "prejeftine" fore. istina da oprema košta, ali x puta više nego što naplate. daj mi prvo konja/snage, gripa, šus pleh ispod motora, crne branike i obloge, da auto mogu hrmbat kako se spada, bez da se plaćem kad mi netko na parkingu mazne svojim vratima u moja (ako su ti branici i obloge lakirane = odmah se vidi).

zimske gume (205/65 R15), koštaju oko 300 €, a felge čelične (origigi) dobiješ za 150 €. tako da su to zanemarive stavke kod kupnje. prije "daj mi auto za 130t kn" pa si sam kupiš gume, središnju policu i ako treba (a netreba ti) ugradiš parking senzor. staklo na krovu? još jedna staklena površina koja se može razbit, ne hvala, naročito jer često vozim nešto gore.

strpi se par dana, imam hard test novog Berlinga cijeli vikend, napravim možda i video review, usporedbu stari vs novi :)
 

liberty

Well-known member
u svemu se slažem
dobor ovaj nije imao modutop
ali mnoge stvari na njemu mi ni ne trebaju, a za ponuda gume (bez felgi, to nisu nudili) se slažem

kako sam se ohladio nisam ni pitao dalje
a bila mi je namjera da mi još ponude: 4 čelične felge, dodatni ključ za daljinsko (jer ima samo 1 što je katastrofa) i mislio sam ne znam što još (tepici, prva pomoć) dakle, mislio sam užicati još cca (kako se uzme do 3.000 kn ne popusta nego opreme, onda bi razgovor i realizacija tekla dalje-....ovako, iskreno ne

i ja sam prvo za konje, mjenač, a onda tek ostalo...avionski stolići, automatska klima, metalik i sl. mi na takvom autu ne treba...
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Šteta, doduše nije ni čudo da su se brzo prodali. Obični heč je oko 120tkn, isto solidna ponuda.
 

hrc

Member
cijeli vikend sam se družio sa novim Berlingom, i mogu reći da sam oduševljen! auto je definitivno klasu iznad, gotovo u svim segmentima.

test vožnja od 2 sata nije dostatna da se auto proba u različitim uvjetima i probaju sve mogućnosti. kasnije napišem više detalja i neku komparaciju sa starim modelom.

uspio sam snimiti i nešto video materijala (mk 2 vs mk3), treba mi par dana da to skompajliram.

liberty: ukratko, dobro da se nisi odlučio na kupnju :)
 

hrc

Member
ma neki dan na autoputu vidio PU table Berlinga, i ne radi mi zadnje štop svjetlo, pa reko' da nisi možda ti :)

jesi išao u Citroen salon probati novi model?
 

markan1000

Well-known member
Imam jedno pitanje u vezi Berlinga / Partnera.
Kad se počeo u njih ugrađivati 6-brzinski mjenjač? Škicam malo i nalazim dosta ovih primjeraka sa 115 KS, i 5 brzina, a koliko znam ugrađivalo se i 6 brzina u njih...
Razmišljam da bi dogodine nešto od navedenog moglo zamijeniti C4, pa čisto da se znam orijentirati prilikom pretrage. Jedini uvjet je da imam snažniji motor / 6 brzina.
 

bbozak

Active member
Koje godite Berlinga?

U mene je 2018., 1.6 blue hdi, euro 6 norma, 100ks, 5 brzina, mislim da 120ks ima 6 brzina, ali - koliko kužim većinom su se ti modeli i uvozili, samo XTR il obična verzija, ne znam jel uopće dolazio jači model, osim ako nije po naruždbi, pa da se čeka par mjeseci...

Taj 115ks je od prethodne generacije, prije ovog redizajna, mislim.... Također, mislim da 2.0 u ovoj mojoj seriji nije ni postojao, neg je jači motor isto bio 1.6, ali 120ks.
 

Mirage

Well-known member
Tako je bbozak sve si rekao samo motori s 120 ks su 6 brzina i takvi se kod nas uglavnom nisu prodavali.
 

bbozak

Active member
Tako je bbozak sve si rekao samo motori s 120 ks su 6 brzina i takvi se kod nas uglavnom nisu prodavali.
Da, da, to je to. Kao i paketi opreme, postojao je XTR i ono što nije XTR, nije baš bilo svih kategorija, a o ovom jačem tipa touchscreen s navigacijom, ni tog nije bilo :cool:
 

markan1000

Well-known member
Aha, znači samo ovi od 120 ks idu sa 6 brzina?
To sam i mislio, jer gledam po Mobile.de i Auto scoutu ove dizele sa 115 KS, i nijedan nema 6 brzina...
I škicam najviše vani, jer sam svjestan da ću kod nas teško uspjeti naći ono što ja tražim. Nekako mi se trenutno više od Berlinga sviđa Partner Tepee, ona Outdoor verzija
 

bbozak

Active member
Mislim da od 2015. je samo 1.6 Blue Hdi motor, varijanta 100/120ks.

"Generacija" prije toga je bilo ovog 90/115 i ak se ne varam tu je još bilo 16v, a dok su ovi poslije 2015. 8v i navodno ti 8 ventilski nemaju neke mane koje je 16v imao.
 

Mirage

Well-known member
Imao mi je stari partnera tapee to su identični auti. Vjerujem sa na mobilne.de ima puno izbora tih od 120 ks jer kod nas se nisu prodavali osim ako je netko zbilja imao posebnu narudžbu.

Još jedna stvar kad god vidim Berlinga da se zadnje staklo može posebno otvarati odmah znam da je uvoz.

Partner tapee outdor = berlingo xtr
 
Na vrh