Re: Kupnja C4 2.0 HDI VTS

Ja imam djevocicu odgojenu u coupeu, bez ikakvih problema ide u sjedalicu I iz sjedalice. Tako da znas ako ga kupis, da ga mozes koristiti I kad dobijes dijete.
Sto se tice musica, moj je imao problem s curenjem klime. To dobro pregledaj! Ako vlasnik kaze da je nadopunjena, onda je to vec sumnjivo.
 

megi

New member
Re: Kupnja 1.6 HDI 16V 92 KS?!

tako je i meni slično bilo, isto pukli nosači od fara.. mislim da ti svaki bolji limar sam može napraviti nosače..
 

quadrolg

Member
evo da javim ovde pošto nisam predstavil auto nigde i da ne otvaram novu temu, prodal sam svoju xsaru i sad je došlo vrijeme za nekaj drugo ako neko ima kakav prijedog kaj uzet nek reče ali naravno mora bit citroen :grin:
 

amcibald

Member
Poz,molim vas,savjet u vezi kupovine coupea automatika, 1.6 ili 2.0 hdi,prednosti eventualno mane,iskustva sa istim,i zasto su rijetki? u bih ih nema na prodaju,dok na mobile samo 5,i to jedan 2009.
Imam 1.6 hdi manualca,2006g,u planu mi je noviji model/look,2009 ali automatik.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Zašto su rijetki? Tek se u posljednjih 5 godina automatika proširila naveliko na kompakte... tako da pošto nije bilo potražnje, i ponuda je bila na istoj razini.

Nije pomoglo niti to što su u te rijetke aute, gurali najgore opcije... prvi model dolazi sa 2.0 benzincem i prastarim 4-brzinskim hd mjenjačem, i 1.6hdi sa 6-robotiziranim mjenjačem. Još samo fali CVT za zaokružit priču.

Uglavnom, neznam baš koliko ćeš se usrećit. Ja bi gledao konkurenciju za automatik kompakta.
 

amcibald

Member
E neznam ni ja koliko cu se usreciti,zato i pitam :) cak sam mislio novi c4 automatik,al nesto me i dalje vuce stari dobri coupe. moj vec na satu pokazuje 255.000 tak da sam mislio neki 2009 ili 2010 automatik sa puno manje kilometara :)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
A noviji ti ima isto sra*je od automatiziranog mjenjača... + brdo dječjih bolesti naspram prvog modela.
Dobro razmisli...
 

Batons

New member
Pozdrav svim forumasima,

novi sam na forumu, a glavni je razlog sto mi je eto bas ovaj auto zapeo za oko. Zanima me dakle c4 godine 2006-2009 (glavni razlog je cijena kojom sam ogranicen cca 4000e), km naravno sto manje, motor nije bitan dizelski ili benzinac al volio bi da je 1.6 (iako ne znam koja bi tocno razlika bila od onog 1.4 osim mozda potrosnje). Trebao bih dakle neki savjet, na sto pripaziti kod kupnje ovog modela auta, npr.:
- koji su se motori pokazali kao pouzdaniji i kvalitetniji
- potrosnja ovisno o motoru
- paketi opreme (iako mi nije ovaj dio presudan)
- do kojeg broja km da gledam aute
- koliko i kada bi se trebali raditi oni veliki servisi (jer ne bih volio da me bas poslje kupnje zadesi jos i trosak nekog veceg servisa)
- bilo sta na na sto bi mogao obratiti paznju prilikom kupnje ovog modela
- itd...bilo koji drugi savjet koji mozete dati dobro je dosao ;)

U principu trazim pouzdanog ljubimca, a ako znate nekog tko prodaje mozda nesto slicno zahvalan sam na sheranju mojeg posta ili bilo koje druge informacije koju odlucite podijeliti ;)
 

ZlatkoC4

Well-known member
gledaj da ima servisnu knjižicu ali još važnije od knjižice su računi koji potkrepljuju napravljeno. gledaj da mu je i veliki servis već obavljen a on je u prosjeku na 100tkm ili 10god starosti. ovisno o uvjetima vožnje ako je auto većinom samo u gradskoj vožnji to su otežani uvjeti rada motora i tu se u biti radi svaki servis ranije. ako je auto pak vožen većinom na otvorenoj cesti to je ujedno i pouzdaniji auto i na njemu se radi kasnije i veliki servis kao i redovni. treba obratiti pažnju na prohrđavanje haube osobito onog dijela prema logu Citroen. također pregledati u kakvom je stanju guma ispod šoferšajbe prema haubi jer tu ih je punu puštalo vodu. ( guma nije ležala uz staklo)

Naravno prije kupnje plati u servisu da ti naprave dijagnostiku provjeru itd. model koji ti spominješ ako se odlučiš za dizel nebi trebao imati fap filter pa ujedno s tim nemaš problema.

Opčenito ti auti su udobni motori su im ok ako su redovno servisirani zato gledaj da kupiš auto od onog tko ima račune za auto koji ti prodaje.
Ja sam svog C3 kad sam prodavao imao je svaki račun od prvog dana do prodaje + servisna knjižica. a auto je imao 11god. također sad od ovog novog c4 skupljam i čuvam sve račune. ako ne radiš više od 8-10tkm godišnje onda ti je moj savjet benzinac. ako prelaziš više od 10tkm onda dizel. Sretno sa izborom.:grin:

Trebaš se predstaviti u za to predviđenoj temi a možeš potom si otvoriti i novu temu moj C4 imaš u podforumu sve pa tamo možeš sve o svom budučem C4
 

tomica0308

Well-known member
Bok, ja sam kupio C4 1.6HDi 66kw 2005g. sa 245oootkm sa servisnom knjigom jos dan danas. Po BC prosjecna potrosnja 4.5l/100km, oprema- tempomat, limitator, rucna klima, prednji podizaci i retrovizori na struju. Na km ti je tesko pitanje, ak je autic servisiran redovno nemas problema moze ima 240tkm super motor, a moze 160tkm pa radi cudno/nemirno itd..Ja sam dal radil velik servis cim sam ga kupio, cijena orginal dijelova 2400kn (svi filteri, sva ulja, svi remeni+pumpa vode + natezaci.., antifriz..), inace veliki servis ide 10godina ili 160tkm. Ak ces kupovat hdi pazi na one plasticne cijevi koje ide iz interkulera u motor- tu zna pustat malo ulja pa kaplje po alternatoru, pa onda pripazi da ti sve radi od tipka za podizace i retrovizore, pa pogledaj kako rucna drzi- zategni pa otpusti i pogledaj dal ima ljufta koji zub kad otpustis, ak ima onda trebas reparirat zadnje celjusti (300kn materijal i posao), pazi na trece stop svjetlo dal radi jer zna kontakt zezat u samom svjetlu.
 

Batons

New member
Zahvaljujem se na odgovoru,

imam bas jednog na piku pa zovem sutra vlasnika, a nadam se da cu se uskoro i pohvalit svojim c4.

Pozdrav ;)
 

kotac

New member
C4 coupe - 2005

Pozdrav ljudi iz dalekog Dublina,
Imam par pitanja o C4 coupe modelu iz 2005 pa reko gdje bi bilo bolje pitat nego ovdje... :)
Link: http://www.adverts.ie/car/citroen/c4/citroen-c4-2005-top-spec-1-6-16v-vtr/10591421

Uglavnom iz slika se vidi stanje auta i oprema... Imajte na umu da su ovdje auta jefitnija nego kod nas i cijene C4 iz 2005 sa 150k+ km se krecu tako do 2000 Eura...
Tip kaze da treba promjenit abs senzor, zadnje gume da prođe tehnički + jos dodatno speed control sensor i air flow sensor...
Uglavom molio bih samo savjete koliko bi dosla promjena abs sensora ako netko zna, na sto jos obratit pozornost kod C4, sta recimo pitat dodatno i opcenito svi savjeti su dobrodosli, kad bilo ko od vas bude dolazio u Dublin ima par pravih Irskih piva od mene... ;)
Auto je presao 200 k i kaze tip da vozi bez greske, zna li netko koja je potrosnja ovog modela ?
Hvala svima unaprijed...:)

P.S. Nije bilo sudara, servisiran redovno u ovlastenom servisu do 2010.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Super izgleda, stvarno je dobro opremljen. Nego, auto je pao tehnički pred 4 mjeseca? Znači on se nesmije trenutno vozit?

Idealno bi bilo da ga odvedeš negdje na pregled dodatni... možda i dogovorit tamo zamjenu ovih sitnica (ako je samo do toga). Senzor ABSa i MAF nisu veliki troškovi, al za ovaj speed control sensor nemam pojma šta je. Speed control bi možda bio tempomat (ili ono ograničenje brzine), a speed sensor možda onaj senzor u getribi, al u kombinaciji mi čudno zvuči :grin:.
Al mislim da ovaj dobiva podatke o brzini preko ABSa (time bi zamjena senzora ABSa riješila oba problema).
MOguće da je i brake switch uzrok svega.
Najbolje na servis pa se sve sazna ;)

Potrošnja prema spritmonitoru je malo ispod 8l...
 

kotac

New member
Da, tip kaze da je pao tehnicki samo zbog abs senzora i losih zadnjih guma. On ide nazad u poljsku i ne zeli vise ulagat. Mislim izgleda super i sve ali me strah tih prikrivenih kvarova, a s druge strane me strah da ga netko ne kupi u ovih par dana... :/
Bitno mi je samo da vozi i to je to... :)
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
a vozit ce i sa losim gumama i bez abs senzora :D

No to nije to, jasno... onda koliko ja svacam, nemozes ga otfurat na pregled, svoju lexiu ili bar obd citac nemas (jel tako?), i u biti ostaje ti kupit auto jedino na povjerenje?
Nije bas nabolja situacija.

No opet, ovo senzori nisu ogroman trosak, a u najgoroj situaciji di bi trebalo mjenjat kompletnu centralu ABSa, trosak nebi smio biti veci od 200injak eura.

Sam ces se morat odlucit uc u rizik ili ne :d
 

kotac

New member
Pozdrav ljudi, evo samo da javim da sam uzeo auto i evo par sitnica oko kupnje.
Uglavnom dosao u to mjesto vlakom,tip me pokupio s autom i uredno mi sve pokazao, probao sam svaku tipku iznutra svaki prekidac i ostalo, za divno cudo sve radi. Vozio sam ga nekih 45 minuta, izasli na autocestu sve super. Dosao sam do 130-140 nikakvih problema, mrvu se osjete vibracije na volanu na toj brzini. Kvacilo odlicno lovi, oprema unutra mrak, stovise malo mi je sve pocelo bit cudno kad sam vidio opremu u autu i stanje (par sitnih ograbotina po branicima), ali eto zbog stanja auta sam se odlucio na rizik pa sta bude (btw mobitel mu je zvonio 3 puta dok smo se vozili, zvali ljudi za auto)
Razisao se s likom i vozio 110 km do Dublina (prvi put na lijevoj strani, autoput) nikakvih problema sto se tice motora. Problemi koje sam primjetio su:
Abs senzor se javlja kad upalis auto, zadnje gume su lose. Sa klimom ima problema. Dakle klima non stop radi, pokusao sam smanjit ili ugasit, ali ne ide, znaci uvijek radi skoro full brzinom i to tako da lijeva strana radi normalno, a desna samo grije ???
E sad secer na kraju, ne znam jesam li ja nesto krivo napravio ili sta ali evo situacija od jutros prije posla. Sisao samo da provjerim jel sve u redu, stavim kljuc u auto okrenem i auto se upali, i kao da je netko stisnuo gas do kraja u leru, motor ode na 6-7 tisuca obrtaja, i zasloni se unutra pocnu crvenit ja samo na brzinu izvadio kljuc. Probudio sam dvije zgrade oko sebe i eto na tom je ostalo, nisam ga se usudio jos jednom pokusat upalit jer bi me ljudi ubili... Nije mi jasno sta bi to moglo bit, jucer sam vozio auto dva sata bez problema stajao dva puta na autocesti i jutros ova scena... Znao sam da mora bit neka caka, ima li itko pojma sta se dogadja ?
Hvala svima i Pozz...
 
Na vrh