Kuka za vuču prikolice

ZVAJ

Skoro zreo
Da li je netko ugrađivao kuku na vozilo??
Kao dodatna oprema izađe 1663kn.
U servisu za kuku traže oko 2700kn plus el. instalacija i rad.
Dakle cijena leti u nebo. Postoji li mogućnost ugradnje neke druge kuke, kod drugog majstora za kuke. Ima li problema sa računalom prilikom dodavanja el. instalacije ??
Navodno da računalo ne voli naknadne instalacije el. uređaja, i da pravi probleme.
Molim savjete što činiti (i proći što jeftinije :D )
 

Konrad

New member
kuku mozes stavit univerzalnu ajmo reci...

ali pazi da nebudes stavljao klasicnu instalaciju jer bi moglo biti posljedica zbog opterecenja na tvornicku instalaciju, on ima dodatno kuciste za prikolicu jer je zabranjeno spajanje direktno
 

deda

New member
Odi u Brežice u Citroen servis,naravno moraš se prije najavit da je pripreme i tam je daj odma smontirat,dođe skoro duplo jeftinije,ionak se za Citrače i Pugove rade sve kuke u Sloveniji.Takvu istu bi i tu dobio u servisu.
 

ZVAJ

Skoro zreo
jer bi moglo biti posljedica zbog opterecenja na tvornicku instalaciju, on ima dodatno kuciste za prikolicu jer je zabranjeno spajanje direktno
Nešto tako sam čuo od ljudi da je bilo problema sa instalacijama i da je procesor sve blokirao na autu...
Znači nije za šaliti se. OK hvala.
 

deda

New member
Je*eš te nove plastićne elektronske aute,ni kuku mu nemreš det,ej jada.
Priznam jedino benzinca sa platinama i dizela sa rotacionom ili klipnom pumpom,jedino kaj još može i turbina,drugo sve je drek.
 

hacti

made in france
Je*eš te nove plastićne elektronske aute,ni kuku mu nemreš det,ej jada.
Priznam jedino benzinca sa platinama i dizela sa rotacionom ili klipnom pumpom,jedino kaj još može i turbina,drugo sve je drek.
slazem se definitivno!!!!!!
 

ZVAJ

Skoro zreo
instalacija ima odredeno opterecenje...i onda se momak prikopca s kablovima od Lade Nive i rikne sve...
Slažem se sa tvrdnjom, samo sam bio uvjerenja da postoji predviđen priključak na instalaciji vozila za tu namjenu. Osim toga ponuđena cijena od 2700kn za kuku plus, kako se to buržoaski veli, instalacije i rad kao nepoznat iznos. A sve to u ovlaštenom servisu koji ima normative i točne upute a po konfiguratoru je kuka 1663kn. Pa zar manipulacija narudžbe i dobave stoji 1000kn?? A onda čuješ da može doći i do problema sa procesorom. Malo nelogično.
Èitam upute za rukovanje vozilom i na str.215 kaže ako se kuka za vuču i njezino ožičenje ugrađuju izvan mreže CITROEN, za ugradnju obavezno treba koristiti električnu pripremu u vozilu, uz poštivanje preporuka proizvođača.
Dakle ne bi trebalo biti problema sa ugradnjom i nigdje se ne spominje računalo.
Baš šteta što nitko dosad sa foruma nije imao potrebu ugradnje iste.
 

Konrad

New member
Slažem se sa tvrdnjom, samo sam bio uvjerenja da postoji predviđen priključak na instalaciji vozila za tu namjenu. Osim toga ponuđena cijena od 2700kn za kuku plus, kako se to buržoaski veli, instalacije i rad kao nepoznat iznos. A sve to u ovlaštenom servisu koji ima normative i točne upute a po konfiguratoru je kuka 1663kn. Pa zar manipulacija narudžbe i dobave stoji 1000kn?? A onda čuješ da može doći i do problema sa procesorom. Malo nelogično.
Èitam upute za rukovanje vozilom i na str.215 kaže ako se kuka za vuču i njezino ožičenje ugrađuju izvan mreže CITROEN, za ugradnju obavezno treba koristiti električnu pripremu u vozilu, uz poštivanje preporuka proizvođača.
Dakle ne bi trebalo biti problema sa ugradnjom i nigdje se ne spominje računalo.
Baš šteta što nitko dosad sa foruma nije imao potrebu ugradnje iste.
sam si napisao KUKA I NJEZINO OZICENJE...u kompletu dobivas ozicenje i kuciste za prikolicu
ti imas pripremljen konektor koji dovodi signale do kucista za kuku i dalje ih kuciste salje
a postivanje preporuke znaci da nesmijes direktno spajat instalaciju na zadnje lampe zbog opterecenja koje instalacija moze podnest
i sta je tu nelogicno? imas u zadnjem dijelu konektor koji spojis na kuciste, na drugu stranu kucista spojis ozicenje za kuku i provuces do kuke
 

Konrad

New member
Deda danasnji auti imaju drukcije izvedeno upravljanje...kakve zice ti imas a kakve su na danasnjim autima...

ako on hoce riskirat nek stavi ozicenje koje hoce pa kad krepa BSI bude pitao zasto je racunalo tako skupo...
 

deda

New member
Znam,samo sam napomenuo,da ne pomisli da nitko od nas nema kuku na autu.Ja je imam samo radi toga da mogu šlepati pokvarene Pasate,Alfe,Mercedese,itd.I naravno za vuć A seriju na trokut bez vozača.
 

ZVAJ

Skoro zreo
i sta je tu nelogicno? imas u zadnjem dijelu konektor koji spojis na kuciste, na drugu stranu kucista spojis ozicenje za kuku i provuces do kuke
Ma izgleda da su me nepotrebno zaplašili. Ako postoji konektor na autu onda će to poštovati i proizvođači kuka. Kad pogledam instalaciju na autu vidim da je projektirana "na knap" sa strujnim opterećenjem pa je jasno da se mora pripaziti sa spajanjem. U jedan tren sam pomislio da će mi signalizirati i ako mi štop svjetlo sijelica izgori ;). Ne mogu zaviriti pod auto pa sam bio na muci, ali ako ima konektor onda je sve pet. :whistling:
 

ZVAJ

Skoro zreo
taj konektor se spaja na kuciste za prikolicu
Hm! Kakvo kuciste za prikolicu? Jel to utičnica u koju se nabode onaj 9polni "šteker" od same prikolice ????
Ako sam dobro shvatio, postoji na autu već el.instalacija do nekog mjesta odozada na autu. tu je neki konektor na koji se opet priključi nova instalacija koja ide do utičnice u koju se priključi onaj "šteker" na prikolici. Tak ili sam u krivu?
Zanima me samo da znam što se sve treba napraviti.
 

Konrad

New member
izmedu instalacije na autu i instalacije koja ide na kuku se spaja kuciste koje salje i pojacava signale...znaci s jedne strane spojis instalaciju koja je u autu a s druge strane instalaciju koja ide prema kuki..



ja neznam s ljudima razgovarat ali znam s autima...
 

ZVAJ

Skoro zreo
izmedu instalacije na autu i instalacije koja ide na kuku se spaja kuciste koje salje i pojacava signale...znaci s jedne strane spojis instalaciju koja je u autu a s druge strane instalaciju koja ide prema kuki...
Kako je to postalo komplicirano. Nema izgleda improvizacije..
OK neću više tupiti po tome, čekam DEDU da se vrati iz Dežele, pa ako me se sjeti i pita za cijenu i tel.
Hvala na objašnjenju, pozdrav!!!
 
Na vrh