Kuka za vuču prikolice

ZVAJ

Skoro zreo
Dakle objavljujem da je komplet za vuču iliti kuka na autu. Malo su zakomplicirali cijelu stvar sa nabijanjem kuke na nosač ali morat ću svaki puta na koljena :( prilikom montaže kuke. Dobro je smišljena zaštita konektora koji se zakrene prema gore i "sakrije" od prljavštine. Inače kuka je predviđena za montažu na C4 i DS4 sa detaljnim opisima.
Montaža, servis u Ceriću.
Koliko vidim u prvi mah sav tapecirung je vraćen na svoje mjesto, a kad kuka nije gore niti ne vidi se da je ugrađena. Ima samo jedna stvar koja malo boli ali je rješivo. Konektor je 13-polni a prikolica ima 7-polni. I za sad nigdje nema takvog konektora za kupiti. Postoji i adapter ali je masno skup, oko 190kn pa tražim novi konektor :)
Pozdrav svima !
 

fullcool

New member
Probaj u "Uradi sam" pitati za to što ti treba.
Mislim da su oni imali obe vrste utikača i utičnica a možda i adapter po povoljnijoj cijeni. Ako nađeš utikač povoljno onda možeš i napraviti sebi adapter.

Koliko te koštala ugradnja i jesuli ti ugradili "box" za struju?
 

ZVAJ

Skoro zreo
Koliko te koštala ugradnja i jesuli ti ugradili "box" za struju?
Ovlašteni servis, original kuka Citroenova, taj nekakav procesor, pojačana instalacija, dodatni osigurači i svašta nešto na tom konektoru :p navodno i priključak za hladnjak i mikrovalnu i LCD televizor ;). rad 4.5 sati po ponudi 5238 kn i nešto sitno lipa. I puno i malo kako se uzme. Ali auto je pod garancijom i prema napisima upućenijih odlučio sam se zavući ruku u džep u platiti ugradnju da izbjegnem moguće probleme.

190 kuna nije puno za adapter
Probat ću nabaviti taj konektor ionako je stari već oksidirao.
 

Matija

New member
Pametna odluka, pogotovo što su ti sve radili u ovlaštenom servisu, pa za nedajbože. :cool:

I je puno i nije, ali sad si miran što se toga tiče. ;)
 

ZVAJ

Skoro zreo
Prvo iskustvo sa prikolicom. Strahovito se prenosi buka preko kuke u kabinu. Gotovo iritantno. Možda nisu stavili "ublaživače buke". Na prijašnjim autima se čulo lupkanje ali 2/3 manje. Eto ne možeš bez problema :surprised: :mad:
 

ZVAJ

Skoro zreo
Evo da završim priču sa kukom.
Danas sam napokon nabavio adapter sa 13 kontakata na 7 kontakata. Isprobano i radi. Konektor na autu je sa spiralnim utorom pa se i konektor recimo kamp prikolice uvrće kad nasjeda na kontakte. Takav je i adapter a sedmopolna strana je klasičan konektor lake prikolice.
S obzirom da mi je ovlašteni servis mogao uzeti 200kn a nisu, svojim nemarom, mogu reći da sam slučajno naletio na internetu na firmu "Golmax" iz Kloštar Ivanića i istu stvar nabavio za 60kn zajedno sa dostavnim troškovima.
Link na internet stranicu Golmax-a je:
http://www.golmax.hr/

Ako netko slučajno bude trebao slične dijelove, a imaju kako vidim i dosta drugih stvari u ponudi. Za preporučiti.
:cool:
 
Na vrh