Koji filter goriva za HDi?

ghorvat

Well-known member
Donator foruma
Koje filtere goriva stavljate za HDi? Ne mislim na ove budžet filtere tipa 70-100 kuna. Ne bih htio ubiti injektore.
 

Memphis

Active member
Što se tiče goriva po meni je UFI tu lider.

Spomenuti Mann, Mahle, Purflux su vrhunski filteri tak da ne možeš fulat ni sa jednim.
 

nemo26

C5 X7 2.0 HDI 140 FAP
Manje vise ti je svejedno koji je proizvodac, a ako bas zelis da bude sve po ps-u, stavi filter proizvodaca sustava ubrizgavanja. Delphi ubrizgavanje-delphi filter...
 

Krky

Lakerski profesionalac
Dogodilo mi se par puta da uzmem Purflux i otvorim ga iz kutije a ono na samom filteru mali štambiljčić Mahle:D
 

Zix

Active member
Svi spomenuti brandovi su renomirani i vrhunski ali nazalost danas nijednom kupcu niko ne moze garantovati da je kupio originale jer se toliko verodostojnih kopija napravi da mi toga nismo ni svesni.To je ogromna masinerija i velika lova je u pitanju...
 

Memphis

Active member
Dogodilo mi se par puta da uzmem Purflux i otvorim ga iz kutije a ono na samom filteru mali štambiljčić Mahle
To ti se zove globalizacija. Jednostavno za neke modele im se ne isplati razvijat/radit svoje filtere/dijelove pa samo pakiraju tuđe. Isto tako kod Boscha možeš naći druge proizvođače tipa Mann i sl.

Ja kupim Mahle termostat za C3 a unutra Vernet. SNR automatski španer unutra Gates. SNR rolica zupčastog unutra INA.

Tak da to danas nema pravila. Ali kad kupiš tako neki renomirani brand možeš očekivat da ćeš ga dobit bez obzira bio u kutiji taj brand ili neki drugi ali će biti u istom rangu.
 

nemo26

C5 X7 2.0 HDI 140 FAP
Ma ja uzimam koji stignem, svi oni ispunjavaju specifikacije proizvodaca i imaju ISO certifikat kvalitete. Svejedno ih mijenjam svakih 10tkm.
 

nemo26

C5 X7 2.0 HDI 140 FAP
Postoje dijelovi koji su bolji od prve ugradnje i oni koji su losiji, tako ako se dogodi da dio iz prve ugradnje koji je napravio npr.Valeo dva puta otkaze naravno da neces ponovno ugradit valeo nego ces iskusati srecu sa Ate, Bosch, Delphi itd. Naravno govorim o dijelovima prve klase, a ne kineskim i slicnim.
 

Brruno

Well-known member
Ma govorio sam o filterima. Fikter ulja Purflux prva ugradnja 60kn. Ista cijena drugi filter. Zasto da uzmem drugi? A diskovi plocice,gume i slicno naravno da stavis bolje ako prva ugradnja nisu bili nesto.
 
Na vrh