Koji diskovi i disk pločice

darko

Member
Bliži se vrijeme zamjene pa da vidim što kupiti.

Najpovpoljnija kombinacija na koju sam naišao su diskovi Quinton Hazell (62€ 2kom) + Trefeking (ako sam dobro čuo) disk pločice (20€) + 35€ zamjena.

Staviti tu kombinaciju ili ne ?
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Možeš priupitat i "lagerosa" ovdje na forumu,pa da ti veli kaj on ima u ponudi i kolko dojde..
Navodno nama forumašima daje dodatni popust :D:D:D
 

lageros-zg

New member
Evo i mene ;)

Molio bih samo točne specifikacije vozila:

Model, snaga, godina proizvodnje, ABS (ima/nema), broj šasije, pa da mogu točno detektirati pravi rezervni dio, a od ponude bit će: TRW, ATE, PAGID i još što vidim da ima.
 

darko

Member
Evo i mene ;)

Molio bih samo točne specifikacije vozila:

Model, snaga, godina proizvodnje, ABS (ima/nema), broj šasije, pa da mogu točno detektirati pravi rezervni dio, a od ponude bit će: TRW, ATE, PAGID i još što vidim da ima.
2.0 HDI, 2002. god., ima ABS, broj šasije .........39365940
 

deda

New member
Meni su se na mojim Citraćima najbolje pokazale juridove,malo se brže troše,ali ne deru toliko diskove i koče ko blesave.
 

lageros-zg

New member
2.0 HDI, 2002. god., ima ABS, broj šasije .........39365940
Dakle ovakvo je stanje stvari. I uz broj šasije u svim svojim katalozima nemogu točno utvrditi čiji kočioni sistem je gore na autu, pa će to svakako trebati provjeriti, a radi se o sljedećem (i pretpostavljam da auto nema ESP):

PREDNJI KOTAÈI:
Diskovi promjera 266x22mm, ventilirajući, 4x100, TRW kočioni sistem
TRW = 592,00 Kn/2kom
ATE = 774,00 Kn/2kom

Disk pločice za ove diskove:
TRW = 318,00 Kn/set
ATE = 375,00 Kn/set

ili

Diskovi promjera 266x20,5mm, ventilirajući, 4x100, BOSCH kočioni sistem
TRW = 440,00 Kn/2kom
ATE = 560,00 Kn/2kom

Disk pločice za ove diskove:
TRW = 266,00 Kn/set
ATE = 347,00 Kn/set

STRAŽNJI KOTAÈI:
Diskovi promjera 247x9mm, puni, 4x100, TRW kočioni sistem
TRW = 400,00 Kn/2kom
ATE = 600,00 Kn/2kom

Disk pločice za ove diskove:
TRW = 220,00 Kn/set
ATE = 290,00 Kn/set

Da ne bi bilo zabune i da se zbog stražnjih diskova misli da su i prednji od TRW-a, nije pravilo i u zadnje vrijeme je zbog ravnopravnosti proizvođača na tržištu, da netko ne bi ojačao i uzeo monopol, raznovrsnost kočionih sistema na vozilu, tako da najbolje vidjeti što je gore na autu, jer niti po broju šasije, niti godini proizvodnje nema nekih naznaka koji bi točno sistem bio na autu, kao i dimenzija diskova.
A ukoliko su iza doboši, onda zaboravi na stražnje diskove.

Cijene su sa popustim i isključlivo za gotovinski način plaćanja.
Rok isporuke: 1 dan od dana narudžbe, sa trenutnih stanja skladišta.
Roba nije rezervirana i podložna je daljnjoj prodaji bez prethodne najave.
Ukoliko treba račun R-1, molim naglasiti prilikom narudžbe.
A u slučaju bilo kakvih dodatnih pitanja, stojim na raspolaganju.

Pozdrav!
 

sLi

Dr. Xsara
naprijed ima 266x22, pise da je BOSCH proizvodac klijestiju, a iza ima dobose...228x40, al covjek trazi samo prednje...

moja preporuka je TRW stavio sam ih sad na auto, i nema cviljenja ni nicega
 

lageros-zg

New member
naprijed ima 266x22, pise da je BOSCH proizvodac klijestiju, a iza ima dobose...228x40, al covjek trazi samo prednje...

moja preporuka je TRW stavio sam ih sad na auto, i nema cviljenja ni nicega
Dobro da se zna dimenzija, što je najbolje mjerilo svega.

Inače, TRW i Lucas je jedno, odnosno, TRW je kupio Lucas, tako da je to sad sve TRW i crvene kutije, dok su prije bile zelene :D

DALIBORE, pa nemoj kočiti pa te neće usporavati :whistling: :D
 

fullcool

New member
diskovi i disk pločice su manje važni dijelovi dijelovi auta. s vožnjom se potroše a samo nas usporavaju...
malo ih podmaži pa će se manje trošit, a i neće škripati, preporučam napravit malu rupicu na manšeti tak da imaš konstantno mazanje diska:D
 

Dalibor

Dado Tornado
malo ih podmaži pa će se manje trošit, a i neće škripati, preporučam napravit malu rupicu na manšeti tak da imaš konstantno mazanje diska:D
tako radim na biciklu... čini mi se da od tada slabije koče... ali manje škripe...
 

darko

Member
Danas konačno stavljeni novi diskovi i pločice (oboje Textar), komplet sa ugradnjom cca 950kn.
Rečeno mi je da cca 500 km kočim laganije i da se odmah javim na servis ako primjetim vibracije kod kočenja.
Vozio sam danas u komadu cca 30 km i ono što sam primjetio je da se lijevi kotač puno jače zagrijao od desnog, jel to OK da se jedan kotač kod kočenja više grije ili ?
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh