Koji diskovi i disk pločice

darko

Member
ako ti je prošli put pomoglo balansiranje, onda znaš gdje je problem.

pišeš kako paziš da svaka guma dobije felgu na kojoj je bila lani. znači ti zapravo mjenjaš gume ali imaš jedne felge. prilikom zamjene guma sasvim je normalno da se kotač balansira.

ako se ne voziš po snijegu, razmisli i o all season gumama, koje su kompromis između ljetnih i zimskih, dobre su ljeti dok imaju poboljšanju trakciju na kiši/blatu i zimi. uzmeš neke od renomirane marke ali zapravo uštediš jer ih nećeš zamjenjivati i nećeš imati problema kao sada.

neki kažu kako all season gume nisu na razini ljetnih ljeti ni zimskih zimi, ali primjerice ja imam briđston b250 već neko vrijeme i guma je zaista solidna.
All season gume ispadaju iz konkurencije, doma sam na brijegu i kod mene po zimi nema šanse da se vozim bez zimskih guma.
Ove koje su sad gore su balansirane nakon montaže ali je situacija takva kakva je.
I lani je bilo sličnih problema nakon montaže i balansiranja pa sam nakon toga otišao u BAT i tamo su problem riješili ponovnim balansiranjem+rotacijom gume po felgi (kad mislim riješili ne mislim da je bilo idealno da sam se mogao voziti 170 bez problema, ali do nekakvih 140-150 km/h nije treslo ništa, a ja se ionako ne vozim više od 140 km/h po autoputu).
 

darko

Member
Prednje su Goodyear Excellence i sad im je 3. god. (prošle su cca 15-20 tkm), a zadnje, Fulda Carat Progresso (Made in Taiwan), su kupljene lani (prošle cca 10 tkm).
Majstor u BATu je lani imao problema sa balansiranjem Fulde i nakon toga sam u Vulkal išao na reklamaciju i tamo su mi zamjenili jednu gumu jer je bila toliko loša da se nije dala nikako izbalansirati. U BATu mi je rečeno da su te Fuldine gume relativno loše i da ih nikako ne stavljam na prednje kotače, pa sam sad prvo mislio kupiti jedne gume (koje?) i staviti ih umjesto Fulde otraga.

Jel moguće da mi je sad i zbog guma počelo tresti i kod kočenja na večim brzinama ?
 

darko

Member
Bio sam jučer kod vulkanizera i on je rekao da koliko on vidi nije problem u gumama (osim da se eventualno neke nepravilnosti ne pokazuju pod opterečenjem) i felgama. Po njemu bi moglo biti nešto od: diskova, homokinetičkih zglobova, amortizera volana.
 

Dalibor

Dado Tornado
ako ti trese kod kočenja onda je vjerojatno u pitanju disk.
i ne možeš vidjeti okom ili prstom osjetiti izobličenja diska (možeš ako je baš sasvim banana), za to postoji jedan specijalni alat kojim se očitaju izobličenja diska.
 

darko

Member
ako ti trese kod kočenja onda je vjerojatno u pitanju disk.
i ne možeš vidjeti okom ili prstom osjetiti izobličenja diska (možeš ako je baš sasvim banana), za to postoji jedan specijalni alat kojim se očitaju izobličenja diska.
Pretpostavljam da misliš na komparator.
Iznenadio bi se koliko je teško nači kod nas mehaničara koji ga ima (nisam našao takvog).
 

Dalibor

Dado Tornado
naši majstori udare nogom o gumu, i odmah ti kaže ne samo kakav je disk već i koliko je kvalitetan auto, a kada zalupe vratima po zvuku znaju koliko će kilometara i godina izdržati :D
 

Krky

Lakerski profesionalac
Dali ima tko kakvih iskustva sa REMSO brenzama?
C3 hdi mi prošo 130tkm još nitko nije ništa mjenjal a primetil sam da mi ide već željezo po željezu, brdovita je te Malinska:D

Dobil sam ponudu dva diska 420kn, a pločice 340kn
I ako bude kakvih problema u razumnom vremenu da će mi priznat garanciju.
Kao neke Španjolske.
 

sipe

od Dijane do XM-a
Vidim još nema dojmova o Mintex kočnicama. Što se mene tiče A+. Prljaju malo više i troše se, ali jako dobro koče i niti jednom se nisu pregrijale. I na xm-u i na xantiji. Preporuka.
 

Krky

Lakerski profesionalac
Stavil sam danas REMSA i diskove i pločice 694kn sa nekim popustom.
Teško su išli ona dva mala šarafčića kaj drže disk, ali je išlo.
Klipovi su mi bil skroz vani:D kad sam ih stisnul u nutra imal sam skoro za deci ulja viška:D
I još nešto, čeljusti su mi sad izašli dosta prema van i jednim okretajem felge popadali mi utegi od balansa možda za pola mm strugne po njima, sutra na novo balansiranje, ako bude mogel povući uteg malčice prema unutra felge, ako nebude budem malo sa fleksom po čeljusti:D
 

Zmix

New member
Moj ćale još to ne bi menjao i njegov odgovor na to bi bio:
"Šta fali kočnicama? Vozovi sto godina koče metal o metal i funkcioniše!"

ROFL:
 
Na vrh