Kamera u autu

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Evo i kratki test-video u raznim uvjetima:
Dobro izgleda, spajaš ju na upaljač ili osigurač?

a što ako ga spojim na joying radio na usb da li će raditi?
gledam si prednju dvr kameru za uzeti
One same rade neovisno, ali se preko wifia može spojiti na njih, podešavati, skidati snimke...
 

Cutac

Prèkaroš
Diegos, koja su to kola?
Jel krivo vidim ili imaju moderne farove sa zonama, tj. Da svijetle zavisno o tome gdje su ostali auti?
 

toma

Active member
One same rade neovisno, ali se preko wifia može spojiti na njih, podešavati, skidati snimke...
dobro to, ali na joying se može spojiti putem usba te se može instalirati aplikacija. pa pretpostavljam da bi trebalo raditi onda na način da kad se upali joying pali i kamera pošto je spojena na usb
 

diegos

Well-known member
Dobro izgleda, spajaš ju na upaljač ili osigurač?
Spojena je privremeno na upaljač, ali bit će na osiguraču poslije, da sakrijem kablove :)

@Cutac
Mazda 3, 2011.god., klasični je bixenon koji prati zavoje kako se okreće volan...

@gambler072
Nema automatska duga :)

I da, kameru nisam zaljepio na staklo nego iza retrovizora na plastični poklopac za senzor svjetla/kiše.

Još nešto što nisam napisao, zgodna stvar je što ima neki senzor pa kad zamahneš rukom ispod nje ona okine sliku i spremi video od oko 10 sec. :)


dobro to, ali na joying se može spojiti putem usba te se može instalirati aplikacija. pa pretpostavljam da bi trebalo raditi onda na način da kad se upali joying pali i kamera pošto je spojena na usb
Znam da Eonon ima kamericu koja se spaja na usb pa ona sprema snimke na uređaj, super stvar jer je kamera stvarno mala, za razliku od ovih klasicnih :)
 

Milosh

Test
@ toma:

Neće ti raditi! Kao DVR preko USB-a na Joying-u može raditi samo njihova kamera. Imaju u ROM-u hard coded listu uređaja koji će raditi, i tu su samo njihovi uređaji tj. njihove kamere.

To su napravili da zaštite prodaju svojih kamera. Imaju bukvalno listu uređaja sa VendorID i HardwareID koji odgovaraju samo njihovim kamerama. Ne možeš to zaobići, osim custom rom-om.
 

diegos

Well-known member
Diegos, zanimljivo, puno mi vise vuce na LED nego Xenon(po ponasanju). Ali eto :)
A ne znam, čini ti se samo :D U lijevom zavoju lijeva leća skreće u lijevo kako okrenes volan i to je to... Isto i za desnu stranu :D Ali volio bih probati ove moderne adaptivne LED, baš me zanima kako to uživo funkcionira :)
 

pokra89

Well-known member
Ima li tko kakav prijedlog za dashcam, nešto da je solidno do nekih 50ak eura? Bilo bi dobro da ima prikaz trenutne brzine, jel to uopće moguće za ovu cijenu?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Možda s nečim rabljenim? Za to mora imati gps senzor. Ovi do 50ak eura šta sam ja imao, svi su bez.
 

pokra89

Well-known member
Iskreno, ta brzina mi je par puta bila bitna u situacijama kad prođem pored radara, a zaboravim da je radar, pa da provjerim koliko sam vozio kad dođem doma.
Ili kad mi žena kaže "nisam prešla 80km/h" a potrošnju digla za cijeli litar, pa da vidim onda di je problem :D
 

Milosh

Test
Kamera koju ja imam, Viofo A118C, ima mogućnost spajanja GPS prijemnika, i onda na videu bilježi lokaciju, ali ne znam jel bilježi i brzinu, moguće da i nju bilježi. Potraži malo po netu.

Generalno su jako kvalitetne kamere, poslednji model A119 im je odličan.
 

pokra89

Well-known member
Ipak ću se razvuć, ovaj A119 mi se čini zanimljiv.

Odavno nisam nešto skuplje naručivao iz Kine, kako ono u Hrvatskoj ide sad carina i PDV, cijena je 116$?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Na sve preko 22€ plaćaš PDV, a ako je preko 150€ ide i carina. Dakle tebe ide jedno 25% cijena gore, ako ti uoče paket
 

pokra89

Well-known member
Generalno su jako kvalitetne kamere, poslednji model A119 im je odličan
A Miloshe, šta je ovo?!:eek:
Koja je razlika između viofo a119, 119s i 119pro? Srca ti jesu domišljati u imenima...
Druga stvar, ima opcija kad naručuješ: standard, add gps module, add gps + cpl, add gps + cpl + hardwire
Jel se isplati uzimat doplatu za cpl? I šta je uopće cpl, nešto što smanjuje refleksiju, šta li?
A šta je hardwire?
Lakše mi sastavit konfuguraciju računala nego ovo
:confused:
 
Na vrh