Kaj pijete? 🍻 🥂

charllie

Active member
Pa ja bi se tu slabo omastiv,nema cesnjak,ljuk a od ljuka se fuka,nega noje polek,jeden kruhek nej ti mogel stem v sumu.V subotu se ravnamo,Krky ce ti je ne daleko do Bolfana skocit dojdi na pravi zajtrek.:whistling:
 

Koko

Well-known member
a Karlovačko ?
Karlovacko mi je blago, a i Zuja je problematicna ( export verzija za BiH ) u Bosni i nije dobra kao u Hrvatskoj, dosta je blaza. :unsure:

P.S.
Karlovacko sam pio 12 mjeseci u Jaski kad sam bio u JNA 79.-80. god. ;)
 
Posljednje uređivanje:

sir.Oliver

Well-known member
Karlovacko mi je blago, a i Zuja je problematicna ( export verzija za BiH ) u Bosni i nije dobra kao u Hrvatskoj, dosta je blaza. :unsure:

P.S.
Karlovacko sam pio 12 mjeseci u Jaski kad sam bio u JNA 79.-80. god. ;)
ja povremeno i sada držim u kući pored jelena , lava i karlovačko a ako nekako nabavim , onda i ožujsko . ( kažem povremeno , jer ovdje ga je nemoguće naći . jedino kada mi netko donese ...... )
 

Koko

Well-known member
U Republici srpskoj ( Bijeljini ) se moze uzeti Karlovacko i Ozujsko u lancu marketa Bingo iz Tuzle, a li opet samo u velikim marketima, a u manjim se mogu rijetko naci. Kao sto vec napisa meni je Zuja ovdje "blaga"- vodenasta u poredjenju sa istom u Hrvatskoj. Posto kad odem kod prijatelja u Sibenik osjetim drasticnu razliku u ukusu istog piva. :)

P.S.
Danas je moj sin otisao za Bec i ponjeo drugarau par flasica Laskog piva koji ga je zamolio da mu donese.

 
Posljednje uređivanje:

sir.Oliver

Well-known member
Laško nisam vidio cca dvije godine . u Srbiji ga ima , ali ovdje ne ... nitko ne uvozi pivo iz bivše YU . ppokušao sam sa vlasnicima velikih pivoteka .... ali nisu bili zainteresirani ....
 

Koko

Well-known member
valjda je to u BIH ili se varam 🙃
Da da...BiHRS. ;)

Akcenat je bio na BINGO trgovacki centar, pa da se zna da je rasprostranjen i u Republici srpskoj i da drzi sva piva iz okruzenja-EXYU. :)
Karlovacko mi je blago, a i Zuja je problematicna ( export verzija za BiH ) u Bosni i nije dobra kao u Hrvatskoj, dosta je blaza. :unsure:
Mislim da je vec naglaseno gdje se moze uzeti Zuja. :p
 
Posljednje uređivanje:

Franz

Well-known member
u Bosni i nije dobra kao u Hrvatskoj
Bože mili kakav je onda tek u Bosni kad je u Hrvatskoj žujska postala bljuvotina. Od serijskih čak se i Zlatni Pan pokvario. Karlovačku popit mogu baš ono mrzlu, mrzlu. Jedino što mi je top je Velebitsko. I stvarno glava nikad ne boli. Čak niti kad se zaruži.
 

Koko

Well-known member
Franz Franz
Ja sam dugo pio PAN dok se nije pokvario-razvodnio?! Medjutim nesto se desava sa svim pivima bez obzira na proizvodjaca i porijeklo? Kupim vise komada bilo kojeg piva, od toga je cca 70% dobro, a 30% lose? Generalno ne postoji da je svo istog kvaliteta, a zasto i kako ne znam? Bio sam u Sibeniku kod prijatelja zadnji put u oktobru 2019. pet dana i na izboru je imao Karlovacko i Ozujsko iz rashladne vitrine. Karlovacko mi bilo slabo, a Ozujsko samo tako, bas dobro. Nakon dolaska iz Sibenika sljedeci vikend odem kod drugara u Tuzlu i on da se pohvali kako pored Tuzlanskog ima i Ozujskog piva sto sam odma prihvatio, medjutim ni nalik onome sto sam pio u Sibeniku prije sedam dana? U par navrata sam kupio Ozujsko ovdje i nije mi bilo dobro, pa sam bio ubjedjen da je to export za zemlje van EU losijeg kvaliteta? :confused:
 

Franz

Well-known member
Nakon dolaska iz Sibenika sljedeci vikend odem kod drugara u Tuzlu i on da se pohvali kako pored Tuzlanskog ima i Ozujskog piva sto sam odma prihvatio, medjutim ni nalik onome sto sam pio u Sibeniku prije sedam dana? U par navrata sam kupio Ozujsko ovdje i nije mi bilo dobro, pa sam bio ubjedjen da je to export za zemlje van EU losijeg kvaliteta?
Nisam ekspert, ali mislim da bi im bilo vrlo skupo imati dvije proizvodne linije, dvije kuhinje piva, takoreć. :) Prije će biti da to u Bosni radi neka druga pivovara po franšizi. Moje iskustvo: Staropramen u Češkoj, čak i ne točeno, nego ono kojeg kupiš u dućanu i Staropramen kojeg radi Zagrebačka pivovara, iako imaju isto ime i etiketu, to su okusom meni dva različita piva.
 

sir.Oliver

Well-known member
pitanje je , gdje je proizvedeno .... jer .... ja često idem u Heineken u Hurbanovu a tu se , osim Bažanta ( zlatnog fazana ) proizvodi još i Corgoň ( koji se nekada proizvodio u Nitri ) znate kako se ta piva danas prave ... uglavnom od ječma i nešto malo hmelja . sve se to skuha u jednom kotlu , a onda se dodaje malo više / malo manje vode + različiti extrakti . u zadnje vreme se u bezalkoholno dodaje i kvasac . zbog čega , bogo mili zna . uglavnom , okus je očajan . ni urpiner više nije ono što je nekada bilo Plzensko , iako se pravi u istoj pivari
 

Koko

Well-known member
Nisam ekspert, ali mislim da bi im bilo vrlo skupo imati dvije proizvodne linije, dvije kuhinje piva, takoreć. :) Prije će biti da to u Bosni radi neka druga pivovara po franšizi. Moje iskustvo: Staropramen u Češkoj, čak i ne točeno, nego ono kojeg kupiš u dućanu i Staropramen kojeg radi Zagrebačka pivovara, iako imaju isto ime i etiketu, to su okusom meni dva različita piva.
To su sve Lager piva koja radi brze zarade pogotovo u ljetnom periodu ne odleze u bazenima dovoljno dugo da bi se postiglo normalno vrenje i odlezalo , a samim tim dobio pravi ukus i smek, pa su radi toga losijeg kvaliteta i vodenastija. Tih bazena sigurno ima vise, pa ono koje ide za izvoz na Zapadno trziste prodje propisanu proceduru, a ono za domace trziste i ex yu drzave ide po ubrzanoj proceduri. Tu postoji i druga praksa da se u pivare dovozi extrakt piva, mjesa sa vodom, dodaje CO2 i flasira. Naravno u tim situacijama ide vise vode od propisane kolicine da bi zarada bila veca na kolicini. Ne mogu se sjetiti naziva piva, ali je krajem 90-tih u Doboju osvanula pivara preko noci koja je radila po tom principu muckanja piva. Radili par godina digli lovu i kako se otvorila tako se i zatvorila. Prije par godina na ljetovanju u CG mi covjek prica da Niksicka pivara pakuje i distribuira za CG trziste Jelen pivo, a isto stize u pivaru cisternama iz Srbije-Apatina kao extrakt. Tako da je danas bas tesko naci dobro i kvalitetno pivo za popiti, :confused:
 

Brruno

Well-known member
Mene glava ne boli samo od Laškog, Nikšičkog i Velebitskog. Šta se dešava s našim pivama, nijedno mi više ne valja? Ili ja ne valjam? :D
Od ostalog ponekad Jack , i naravno Pašareta obavezna.
 
Na vrh