Kaj pijete? 🍻 🥂

Hrvoje Marin

Active member
To su sve Lager piva koja radi brze zarade pogotovo u ljetnom periodu ne odleze u bazenima dovoljno dugo da bi se postiglo normalno vrenje i odlezalo , a samim tim dobio pravi ukus i smek, pa su radi toga losijeg kvaliteta i vodenastija. Tih bazena sigurno ima vise, pa ono koje ide za izvoz na Zapadno trziste prodje propisanu proceduru, a ono za domace trziste i ex yu drzave ide po ubrzanoj proceduri. Tu postoji i druga praksa da se u pivare dovozi extrakt piva, mjesa sa vodom, dodaje CO2 i flasira. Naravno u tim situacijama ide vise vode od propisane kolicine da bi zarada bila veca na kolicini. Ne mogu se sjetiti naziva piva, ali je krajem 90-tih u Doboju osvanula pivara preko noci koja je radila po tom principu muckanja piva. Radili par godina digli lovu i kako se otvorila tako se i zatvorila. Prije par godina na ljetovanju u CG mi covjek prica da Niksicka pivara pakuje i distribuira za CG trziste Jelen pivo, a isto stize u pivaru cisternama iz Srbije-Apatina kao extrakt. Tako da je danas bas tesko naci dobro i kvalitetno pivo za popiti, :confused:
svako muljanje nosi rizik, a tržište je tako popunjeno da nije fora gubiti kupce nikako. usput rečeno, pio sam nikšičko u nikšiću po izlasku iz filtera.

friško pivo je naj! Zato na zapadu višeg standarda svaka veća birtija ima svoje pivo.
 

Koko

Well-known member
svako muljanje nosi rizik, a tržište je tako popunjeno da nije fora gubiti kupce nikako. usput rečeno, pio sam nikšičko u nikšiću po izlasku iz filtera.
friško pivo je naj! Zato na zapadu višeg standarda svaka veća birtija ima svoje pivo.
Privatne pivare drze do ugleda, ali drzavne slabo, bilo to na Zapadi ili ovdje. U Bingo marketima ima kupiti svih vrsta piva pa i Niksicko, ali odgovorno tvrdim da to Niksicko nije isto ono koje pijem ovdje i u CG na ljetovanju. Tuzlanska pivara u svom restoranu u sklopu pivare gdje se toci pivo direktno iz proizvodnje ima u ponudi tri vrste piva, a to su bistro, mutno i crno. Mutno i crno su vrh, a bistro kiselo? Bistro je kiselo vjerovatno sto nije odlezalo sto nije slucaj sa mutnim i crnim.
Tako da je to sve relativno kao i ovo. ;)

 
Na vrh