C5 Jesu li kugle (bombe) punjive i kada ih treba zamijeniti/napuniti?

ZlatkoC4

Well-known member
sve o cemu smo pricali ima veze s temom.

a tvoja percepcija cijele teme je prilicno losa,i gledas kako tebi pase,a ignoriras ostalo.
ovako mozemo u nedogled jer ja ne odustajem,pogotovo kad mi se namecu stvari koje se nisu dogodile.
Dečki treba te se nači i to bute sigurno rješili uz :kava::kava::palac-gore:
 

jurapz

New member
to nije nacin,ako netko nesto pogresno napise upozori ga di je pogrjesio,
ja uvijek prihvacam kritiku,ali reci di je greska?

ja mislim da znam na sta ti ciljas
ali ja ti samo hocu pokazati da nije isto imao li punjene kugle 30 ili 50 bara.
Fullcoll je u pravu, tebi bi dao da probaš iste kugle jedanput sa 30 bara drugi put sa 50 bara i sigurno nebi osjetio razliku, možda u nekim ekstremnim uvjetima ali vjerovatno ne. Znaci ako netko želi dobiti tvrđi auto ako ima obicnu 3 stavi kugle od 3+ i mora biti tvrd kao golf:grin:
 

AX-ja

èudo jedno
ja nisam rekao da nije u pravu.

ja sam upravo to napisao jer sam upravo tako nesto i napravio
evo ti primjer,xantia od frenda koju mi je posudio na koristenje.
on je to vozio i bas ga bilo briga za sve.
posudio meni,ja napunio kugle,vozio auto.
kad sam mu vratio auto,zove i pita sta sam mu radio,kaze ne pamtim da je bio tako udoban.
nikakvi ekstremni uvjeti,nikakve kemije samo su kugle bile mrtve (ne mislim probusene nego prazne)
drugi auto za vozit.
 

jurapz

New member
Da ali te kugle nisu bile 30 bara nego su bile 2-3 bara ne vise, osim ako nisu bile totalno prazne, pritisak osjetiš kao tvdo tek kada padne jako
 

AX-ja

èudo jedno
koliko je bilo tocno ne sjecam se (sjecam se da je ventile bilo nac problem al imao sam srece)

al znam da se auto preporodio.
 

charllie

Active member
Bok Jura,zanima me dali imas kugle za C5 karavan,H 3 ovjes normalan,prve serije 2003g.Evo odlucih se za njega i za sad zadovoljan posto mi treba prostranost radi vinograda.:)
 

jurapz

New member
Onda ste jos i razbudivali damper, tu si kao dobio mekoća, ali naravno to se tako ne radi.



Charlie imam kugle za c5:grin:
 

iVar

New member
Evo pitanje za iskusnije kolege:

-na C5, 2.0 HDI iz 2009. godine mi se desava da ovjes postane prilicno tvrd sto se osjeti po udarima koji prodiru u kabinu.
I kad kazem "postane" to i mislim; Nije uvijek takav da bih pomislio da su kugle u pitanju.
Desava mi se da je auto normalno mekano na prelazima preko rupa, poprecnim neravninama i sl. a onda kao da mu elektronika nesto uradi i odjednom auto postane tvrd.
Da li je moguce da neki senzor skonta pogresno parametre i auto prebaci u sport mod?
Ima li neko neku ideju?

Eh da...bio bih jako zahvalan ako mi neko zna reci broj telefona tog majtora iz Novog Sada?
 

fullcool

New member
Uvjet je da senzori šalju ispravne parametre da bi ovjes bio mekan, bilo kakva greška u očitanjima ili izostanak očitanja sa senzora uzrokuje prebacivanje u tvrdi mod.
Spojiš lexiu pa vidiš šta se dešava.
 

iVar

New member
Uvjet je da senzori šalju ispravne parametre da bi ovjes bio mekan, bilo kakva greška u očitanjima ili izostanak očitanja sa senzora uzrokuje prebacivanje u tvrdi mod.
Spojiš lexiu pa vidiš šta se dešava.
Dobar savjet....ovo nisam znao. Hvala Fullcool.
Uvijek sam mislio da CPU na osnovu brzine vozila ili brzine kretanja kroz zavoje/bocnog nagiba ili pomjeranja ...zakljuci kad treba da prebaci na sport.
Dakle..Lexiju u ruke ;)
 

iVar

New member
E sad jos jedno rekreativno pitanje za ekipu koja je mozda experimentisala: sirenje "vupice" na kugli.
Negdje na youtube sam naisao na clip lika koji na C5 karavanu, da bi dobio vecu udobnost u voznji (koliko je to moguce vise) borerom prosirio rupicu na kugli. I sad lik tvrdi, pokazuje kako je ovjes meksi, udobniji...i sl.
Da li se tu radi samo o sirenju rupe da bi se dobio bolji/veci protok ulja ili ima tu jos nesto? I koliko to utice uopste na trajnost kugli onda? Da li povecava pritisak koji membrana trpi?
 

misa

Active member
Izgubices stabilnost a samim tim i sigurnost ako to bude razbusivao neko ko to nikad nije radio.
Kupis kod Jure comfort kugle a svoje prodas.
 

iVar

New member
Pravo da ti kazem mislio sam uzeti set polovnih kugli sa slupane C5-ice pa se sa njima igrati :) No i ovo sto kazes nije losa opcija.

Sta bi za broj telefona tog lika iz NS? pocesto sam tamo pa ne bi bilo lose imati broj za nedaj Boze.


Izgubices stabilnost a samim tim i sigurnost ako to bude razbusivao neko ko to nikad nije radio.
Kupis kod Jure comfort kugle a svoje prodas.
 

fullcool

New member
Razbušivanje kugli koje su izgubile tlak vodi još gorem stanju.
Sa ispravnim kuglama je c5 preudoban, sa komfort kuglama je još mekši i to je baš za one koji žele ljuljuškanje na valovima.
Šta god radio, kugle moraju biti nove ili sa provjereno dobrim tlakom, ako je tlak nizak ne vrijediti se igrati sa tim.
 
Na vrh