Iskustva sa gumama i felgama

Sk1968IT

New member
Bok !

Imam pitanje vezano uz dimenzije guma , naime od prošlog auta su mi ostale gotovo nove gume 195/65/15 i sad me zanima dali bi to bilo previsoko i preširoko za C3 1.4 hdi ?
Znam da proizvođač kaže 185/60/15

Hvala
 

deda

New member
re: Iskustva i preporuke za gume i flege C3

Koji to C3 jedinica 1,4 d ima tvorničke gume 185/60R15?
 

Sk1968IT

New member
re: Iskustva i preporuke za gume i flege C3

vjerojatno nema tvorničke ali je ponuđena kao mogučnost kao i 205/50/16 i 205/45/17
 

Krky

Lakerski profesionalac
re: Iskustva i preporuke za gume i flege C3

ja stavio na svoj 185/55/15 +0,43% od tvorničkih 175/65/14 niti ih ne osjeti:D
potrošnja, snaga, ubrzanje kao i sa 175/65/14
185/60/15 je +3,43% i izgledalo mi je kak balon:disgusted:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
re: Iskustva i preporuke za gume i flege C3

Ja ljetne stavljam samo 195/50 15... to je ok 4,5% manja guma... i osim što su me zafrkavali na tehničkom jednom problema nema. Bolje drže, ljepše izgledaju i jeftinije su.
Prije dvije godine je to bila najjeftinija dimenzija od onih koje se mogu stavit na citraća... sad vidim da su poskupile kod nas (150kn moja guma po komadu!).. ali su u sloveniji još na tradicionalnih 50 eura pa nema problema
 

Sk1968IT

New member
razmak rupa i konusni vijci na alu felgama za C3 I

zanima me dali je netko pokušao zašarafiti felge koje nisu imale razmak 4x108
pomoču konusnih vijaka i o kojem je razmaku bilo riječ
na fiatu sam bez problema montirao 4x100 iako je orginal 4x98
 

balki

Active member
Re: razmak rupa i konusni vijci na alu felgama za C3 I

S tim se nikad nebi igrao, Predlažem da strogo poštuješ kompatibilnost dosjeda felgi (centralna rupa i razmak rupa)
 

Krky

Lakerski profesionalac
Re: Iskustva i preporuke za gume i flege C3

Dali ima netko iskustva, neovisno o c3,
kak izgleda 185/55/16 guma na 7 jota felgi?
dali se i koliko razvuče? tražim sliku kak bi to izgledalo pa nemrem nigde naći..
možda netko ima fotku ili je montiral tu dimenziju na 7j?
dvoumim se između 185/55/16 i 195/50/16
al se bojim da mi 185 nebi bila previše razvučena ko gljiva

Ja ljetne stavljam samo 195/50 15... to je ok 4,5% manja guma... i osim što su me zafrkavali na tehničkom jednom problema nema. Bolje drže, ljepše izgledaju i jeftinije su.
Prije dvije godine je to bila najjeftinija dimenzija od onih koje se mogu stavit na citraća... sad vidim da su poskupile kod nas (150kn moja guma po komadu!).. ali su u sloveniji još na tradicionalnih 50 eura pa nema problema

E, imas koju fotku kak ti c3 izgleda sa tim 15-icama, meni su te dimenzije guma dost tanko izgledale kad sam imal na 6.5j pa sam del 185/55/15 to su ove sa avatera, taman su bile ravne sa felgom
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Re: Iskustva i preporuke za gume i flege C3

probat ću nać neku sliku kasnije doma, pošto je sad još uvijek na zimuljama. Meni izgledaju super, taman da ne patim za felgama 16icama (al nije da ih nebi piknul da imam love :D)
 

Krky

Lakerski profesionalac
Re: Iskustva i preporuke za gume i felge C3

del bum 195/50 kud puklo da puklo to mi je +3,14% odstupanja od tvorničke 175/65/14
Furlan se je nekaj pokvaril, 90% guma koje nudi na stranici treba čekat 10 dana
 

deda

New member
Re: Iskustva i preporuke za gume i felge C3

Nije se pokvaril,nego nema više tržišta od kada smo ušli u EU.Njegovo vrijeme i svih uz granicu je prošlo,gotovo,kaput,basta,ende,fine.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Iskustva i preporuke za gume i felge C3

Ma ni se pokvaril, neg je još sezona zimskih guma..sad mu se valda ne isplati imat na lageru preveč letnih guma :cool:
Pričkaj da krene sezona letnih guma :whistling:
 

Krky

Lakerski profesionalac
Re: Iskustva i preporuke za gume i felge C3

zval sam ga danas za gume dal morem sutra prije podne dojti po tu dimenziju i taj proizvođač, a on mi uzel podatke i veli da mi budu kroz 10 dana stigle gume, pitam dali ima koji drugi proizvođač u toj dimenziji, veli da ima, ali isto narudžba do 10 dana..
gledam Lašiča on pak nema uopšte u toj dimenziji guma osim jednog proizvođača Dunlop SPORT 01 i to po 106eu komad :disgusted:
zval sam i Gumi center Gaberje u Lendavi tu na Mursku Sobotu gdi mi je i bliže nego na brežice, al u Lendavi nemaju ispod 80eu gumu, ima neki Evergreen kak ti Zimzelen :D 48eu komad :D al nema rub koji štiti felgu, pa nisam ni pital ništ dalje, ima sve druge iznad 80eu i to neke Kumho, Falken, Hankook, a Firestone, Fulda i druge poznate marke sve oko 100eu komad, to je pljačka :eek:
Vi dečki iz Bosne i Srbije za koliko bi se našlo nova guma kod vas 195/50/16 i kak ju dopremit do HR?
 

Krky

Lakerski profesionalac
Re: Iskustva i preporuke za gume i felge C3

Najjeftinija je dunlop sp 12.326 RSD kaj izađe 813kn ako sam dobro izračunal :D
onda mi je bolje da odem kod tebe gore u "dom" prema kalniku kak se ide, i zemem trayala rapidu kak i predprošle godine za 250kn komad :D :D
 

Luca

Active member
Re: Iskustva i preporuke za gume i felge C3

Da mislim da je najisplativije ;)
Ali stvar kako ko i sto voli ... metat na auto :cool:
 
Na vrh