Iskustva s gumama i felgama za C5 II

miki987

New member
Felne imam od ranije, a cena novih guma mi je povoljna u tim dimenzijama (215-55-18), pa me muci sto ne znam kako bi vizuelno izgledale na autu...
 

mengela

Well-known member
Donator foruma
C5 osamnaesku nosi 245/45 i stoji mu ekstra, po meni bi izgledao smiješno, a ti vidi, tvoj auto i novci 😉 ..Ak staviš uslikaj obavezno
 

Brruno

Well-known member
Po usporedbama guma na netu, ova je uža i ima veći promjer od original 245/45/18 za cca 1.5cm

Poslano sa mog MI 8 koristeći Tapatalk
 

Kanader

Active member
Imam neke 16" gume kao zimski set za svoj C5. Došle su nemontirane, a na autu su sad kjetne 18" felge. S obzirom da sa zimskim setom nemam one skupe ventile mogu li očekivati da će mi stalno javljati grešku ili će jedno vrijeme javljati pa se smiriti?
 

Mrki5

Well-known member
Imam neke 16" gume kao zimski set za svoj C5. Došle su nemontirane, a na autu su sad kjetne 18" felge. S obzirom da sa zimskim setom nemam one skupe ventile mogu li očekivati da će mi stalno javljati grešku ili će jedno vrijeme javljati pa se smiriti?
Misliš na senzore na felnama? Screenshot 2022-01-15 at 10-47-47 senzori pritiska u gumama – Google претрага.png Ako bude javljao grešku, to se za par minuta isključi u BSI - u dijagnostikom.
 

Kanader

Active member
Tako je. Na zimskom setu nemqm ove dkupe ventile već obične pa očekujem da će javljati grešku. Bivši gazda kaže da javlja jedno vrijeme p odustane. Da ne moram zbog tog ići u servis. Ako budem morao isključit ću i ljetni set. Ne bu mene niko j...l.
 

Brruno

Well-known member
Ima li netko Crossclimate cc+ u dimenziji 245/45/18 na c5? Imam sve manje volje zezati se s gumama pa bih stavio cijelogodšnje,a za ove čitam sve dobro. Jel valja ta guma s obzirom na to da je ljeti kod nas 35 u hladu a zimi kako gdje? Ponekad idem na snijeg, ali jako malo. Da li se uništavaju svojstva te gume ljeti kao na čistoj zimskoj? Da ih ne ubijem u 2 sezone i onda opet iznova.
 

Brruno

Well-known member
Evo nakon 6500km sa cc2 245/25/18.
Ukratko ,guma osim malo vece buke od nekih ostalih modela )malo vece ,ne puno) daje sve sto meni treba. Autocesta mokro,suho,pljusak,hladno,snijeg (doduse nisam zaglavio kao neki ovih dana,nego se vozio po snijegu na autocesti dok je bilo normalno i jako malo vani nje) , za moje potrebe odlicne gume. Mozda nemaju smisla za one koji zive u Ogulinu i sličnim gradovima (mozda su i dobre i za Ogulin zimi,ali bih naravno radije uzeo pune provjerene zimske) ali za moje podneblje i malo vise km po autocesti po svakakvim uvjetima ja prezadovoljan. Malo sam se smrzao kad je pao snijeg a ralice nigdje ,ali posteno su odradile posao. Mozda da sam zaglavio duboko na svetom roku ne bi odradile posao do kraja,ali mozda ne bi ni druge gume bez lanaca,tko zna. Cekamo ljeto i sljedecu zimu da vidimo koliko ce ih 40C ostetiti ili nece.
 
Na vrh