Iskustva i preporuke guma za Xsaru Picasso

skafetin

New member
Ja sam prošlu zimu kupija sava eskimo za zimo platija 4 kom 2000kn i potpuno sam zadovoljan.Za litnje kažu da su katastrofa ali zimice kažu da su odlične i sam san se uvjerija u to moja preporuka...;)

Preporuka svima : put pod noge i u SLO :whistling:..mene su prošle zime sve četri Dunlopice došle 200 € ( 185/65/15)..:p:D

To je dobra preporuka a i duplo su jeftinije:p:p
 

Marko

Well-known member
Ta tzv. srednja klasa: Sava Eskimo je majka za zimu - snijeg, slična je i Fulda Kristall.
Ja ću ove zime probati GY Ultra Grip 8...

Kupite gume u Slo dok još "možete" jer za godinu i pol neće biti tak velike uštede - doviđenja povrat poreza...
 

Marko

Well-known member
savine gume su vrlo dobre na snigu,al na mokrom i suvom su katastrofa..
Ovo za snijeg ti potvrđujem, nisu katastrofa ni po mokrom/suhom ako se voziš "kulturno". Ako ga teraš i dunlopice budu ti cvilile i klizale... hehehe
 

sesa

New member
Savine gume so zelo slabe. Sam sem jih imel na prejšnjem avtu in nikoli več, prijatelj jih je lani na pikasi povsem nove sredi sezone zamenjal za GY...
Jaz imam GY ultra grip 7 na pikasi - odlične gume ....
Sem pa na tem linku (žal je iz slovenije) že 2x kupil gume zelo poceni in stare manj kot 5 mesecev (nove -izdelava) tudi par prijateljev je tam kupilo in brez problema...

Link:
http://www.gume-takoj.si/
 

deda

New member
Kaj će vam gume koje su po snjegu dobre,sve zimske gume su po snjegu dobre,a kolko se voziš po snjegu,ak uspiješ 5 dana u godini to je puno.Jedino ak nejdeš na skijaču svake zime u Austriju i tak.Treba gledati kak se gume ponašaju pri niskim temperaturama po suhom i mokrom, a ne po snjegu.Ustalom gume se ni ne rade i ne forsiraju za snijeg nego za zimske uvjete,koji su drastićno razlićiti u našoj klimatskoj, ljeto - zima.
 

madmac

Member
I sad se opet dolazi do onog 100 vozača - 100 preporuka !

Jednom je Sava smeće, drugom je opet dobra !
Pa jesilu baš tolke razlike između jedne te iste gume ili je to subjektivna procjena !
 

sesa

New member
Moje opažanje za savino gumo: na mokrem, ledu zelo slabo prime, daljša zavorna pot, v snegu mi je še bila kar v redu , ampak v čistem snegu, v kombinacili sneg-led-mokro zelo slaba, pa še pri porabi bencina se pozna, glasna...moje mnenje pač.
Lani sem kupil nove GY in zelo dobra v vseh pogojih..., pred tem pa sem imel mišelin in so bile zelo obrabljene pa so se mi zdele še vedno boljše kot savine popolnoma nove.

pa še test z adac strani 2011:
http://www.testsieger-reifen.de/20110922-adac-winterreifentest-2011/

lanski test adac:
http://p4.focus.de/img/gen/9/3/109352_1141057_1_mid_Pxgen_r_Ax700.jpg
 

madmac

Member
E otprilike tak nekak i testovi kažu da je na snjegu super a ovo ostalo je prosjek...
Ti kažeš da ti se i potrošnja benzina povećala i da ti je bučnija...
Sad više stvarno neznam!:confused:
Ustvari mislio sam uzet Savu al opet dodaš malo pa imaš GY 8 !
I sad me to onak kopka ma nije ono super velika razlika ali kad moraš gledati na svaku kunu.....a one nekak slabo dolaze !:mad:
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Znam da je svaka kuna važna,al za novćeke kaj bi dal kod nas za Savu il tak nekaj,u SLO si kupiš vrhunsku gumu..
Mislim da bi kod zimske gume trebalo prvenstveno gledat ponašanje na suhom;mokrom;zaleđenom i bljuzgi..jer na čistom snijegu vozi se eventualno onih par sati dok se ne očisti tj nekoliko dana..izuzetak je Gorski kotar i Lika..:whistling:
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
U ovim krizinim viremenima pravi Hrvat, domoljub, svoje krvavo zarađene šolde ostavlja kod drugog brata Hrvata i tako pomaže gospodarskom oporavku domovine, a ne iđe po tuđim zemljama kupovati.
:)
 

deda

New member
Znam da je svaka kuna važna,al za novćeke kaj bi dal kod nas za Savu il tak nekaj,u SLO si kupiš vrhunsku gumu..
Mislim da bi kod zimske gume trebalo prvenstveno gledat ponašanje na suhom;mokrom;zaleđenom i bljuzgi..jer na čistom snijegu vozi se eventualno onih par sati dok se ne očisti tj nekoliko dana..izuzetak je Gorski kotar i Lika..:whistling:
Jel ti dobivaš proviziju od slovenskih prodavača,ja u Sloveniji kupim samo benzin,ako baš moram,za ostalo sve preskoćim do naše granice.
 

Marko

Well-known member
Znam da je svaka kuna važna,al za novćeke kaj bi dal kod nas za Savu il tak nekaj,u SLO si kupiš vrhunsku gumu..
Nemoj molim te, prošli tjedan sam napisal doktorat na tu temu... Hehehe

Deda, kupuj dok još ide! :)

23???
Jelte, zezaš nas malo ili... ? Èovjek misli na 23% (PDV, MwSt., VAT, DDV) popusta...
 
Na vrh