Iskustva i preporuke guma za C2

veteer

New member
Ljudi, trebam savjet zimskih guma... imam sada 15 na celicnim felgama ug8. Al su vec stare. Al ipam bi isao na 16 i stavio bi ih na alu felge njegove... u prometnoj stoji 195/45/16.
Sta preporucate i kakva su vaša iskustva sa 16 glede dimenzija.
Dajte mi dimenzije i proizvođaca koji su se vama pokazali ok...
Hvala.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Pa i nemaš baš veliki izbor s tom dimenzijom... ''jeftine'' su oko 500injak kuna, Conti 700kn, Nokian 650kn. Ako mora bit jeftinije, ja bih probao sa Yokohama v903, ima ih ispod 600kn...
 

veteer

New member
OK, to vidim i sam što si nabrojao... Mene zanimaju iskustva vas ostalih jel netko vozi zimi na 195/45/16. I sta ste odabrali i kakva su iskustva...
 

lukaku2910

New member
ekipa imam pitanje, uzimam 17" felge od c4 by loeba na moj c2 by loeba sa original 16"...koju dimenziju guma bi preporucili? zahvaljujem unaprijed :cool::cool:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ako je felga do 7 cola širine, a trebala bi biti, onda najbolje 195/40/17... proć će atest bez problema i ima ih za kupiti
 

Maratz

New member
Pozdrav svima, imam pitanje u vezi velicina ljetnih guma, rijec je o C2 VTS, imam OZ Superturismo WRC 17"x 7, ET25 felge, a planiro sam stavit 205/40/17, i eventualno nesto mozda spustit auto i mozda distance al ono minimum da izgleda bolje, e sad da li ce ta velicina strugat nakon spustanja, ili bi trebalo mozda stavit ipak 195 sirine? Hvala unaprijed
 

Ruske

Active member
da ne otvaram novi topic, a posto se spremam vratiti se na C2, a obavezno bi zavidao mu resolfenice - koje dimenzije gume mogu staviti, racunajuci da bi ga i spustao samo oprugama (dakle ajmo rec -3cm) - najradije bi stavio 225 45 17 ili 215 45 17, ali vidim da su promjerom vise od onih 3% u odnosu na 195 45 16...da li cu svejedno moc atestirati dimenziju? jer unutar tih 3% mi ulazi jedino 205 40 17, a tu dimenziju sam imao na meganu coach i bilo je kao da se vozim na izolirci...
svojedobno kad sam imao C4 vts, posudio sam frendu koji je imao C2 vts resolfenice i vozio se bez beda na 225 45 17 mjesecima, ali nije spustao auto. pa cak smo i probali krakatoe sa 225 40 18 i isto nije strugalo. ali ja bi spustao auto. koju dimenziju da uzmem? i da li za atest je potrebno da promjer bude unutar tih 3% od originala ili nije bitno?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Koliko shvaćam aktualna pravila, razlika veća od 3% zahtijeva samo baždarenje brzinomjera:

Ako je razlika između promjera ugrađene gume i promjera jedne od odobrenih dimenzija guma veća od ± 3 %, potrebno je obaviti umjeravanje brzinomjera

Umjeravanje brzinomjera odrađuju za to ovlaštene radionice ili servisi
Što se tiče samih dimenzija, moraju ispunjavati ove uvjete:
Min. propisana zračnost između kotača i dijelova karoserije (8 mm) te kotača i elemenata ovjesa / kočnog sustava (5 mm) – prilikom ispitivanja na ispitnoj rampi. Kotači ne smiju stršati bočno izvan blatobrana te ne smiju imati oštre rubove.
https://www.cvh.hr/media/3576/cvh-i-up-000300_zamjena-guma-i-naplataka-m1.pdf
 

Ruske

Active member
hm to se i meni cinilo da nema veze tih 3% za atest, a za bazdarenje sam i citao negdje
al opet s druge strane sam isto citao negdje da nece raditi atest ako je preko 3%, mozda se odnosilo na to da ga nece raditi ako nije napravljeno i bazdarenje
sve mi se cini da ce ipak biti 205 40, eventualno 205 45 pa na lijepe oci tih 1% razlike :D
 
Na vrh