Iskustva i preporuke guma i felgi za Xantiu

daracc991

New member
Darac ja ti prodam alu felge od C5 original,215/55/16 cola dvije ljetne a dvije zimske gume gore za 1000kn,al ti nebi preporucil tak siroke i visoke ili mijenjam za alu s ljetnim g. 205/65/15 et 25 6 1/2 jot.
Koliko se sjecam idu 185/65/15 za benz. ili 205/65/15 za jace(2.0 i 3.o) kao i hdi motore.Ja nebi stavljal vece event. 195/60/15 bus osjetil na volanu i ovjesu.:whistling:
koja verzija alu felgara?
jer ima na njuskalu ?
broj daj ?
 

daracc991

New member
ekipa dajte mi odma recite kolko je maximalno odstupanje ET-a felge-
znaci et25 je za xantiu,kolko moze varirat ono ?
i kako na tehnickom sad kada bi stavio 205/50/16 imam odstupanje 2% dali prolazi ili ?
posto su 185/65/15
jer eo naso sam si dobre 15 RC proizvodac,sa odlicnim 185/65/15 gumama pa si mislim ono da i te stavim nije bed :) bitno da nema mjenjanja i bacanja para kod vulkanizera montaza,demontaza i ta sranja.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Javi ti nama dal prolazi... ovisi od tehničkog do tehničkog. PO zakonu nebi trebalo, barem bez atesta
 

charllie

Active member
Felge su te sa njuskala,sve komplet s dvije ljetne i dvije zimske,trenutno su na autu i moram prvo naci druge zamoj auto al ti se jos raspitaj i razmisli.:)
 

daracc991

New member
Xantia ET?

pozz ekipa koliko je na kraju offset felge,tj ET za xantiu?
x1 i x2 modele?
negdje od et15-18?

Poruka Moderatora:
zabranjeno je stavljati linkove na oglase s njuške
 

Dalibor

Dado Tornado
na felgi razervnog kotača trebao bi biti utisnut ET, a možeš nazvati neke od trgovina kpje prodaju čelične felge pa kada kpmpjuter izbaci da li ih imaju odmah će imati prikazano i ET tih felgi
 

Kanader

Active member
Original dimenzija guma za Xantiu 1.8 16V je 185 65 15.
Na autu imam 195 65 15 i nedavno sam na tehničkom prošao bez problema.
Nekad se govorilo da se na istu felgu može staviti za 10 šira guma i da nema problema.
Sada od kad smo ušli u EU čujem da su počeli striktno primjenjivat propise pa ne znam koje gume da kupim.
Na moje čuđenje 195/65 15 je i po sto kuna jeftinija guma od 185/65 18. Isti model od istog proizvođača.:eek: Nema mi baš neke logike.
Uzeo bih 195 ako neću imati problema na tehničkom dogodine.
Što da radim.Što??
 

mbz

New member
Gume 175/70 14

Da li mi netko može odgovoriti da li na Xantiu iz '94 pašu gume 175/70 14 na felge na kojima su trenutno gume 185/65 14. Naravno, da to zadovoljava na tehničkom

Unaprijed zahvaljujem :stovanje:
 

AX-ja

èudo jedno
pa to ti kazem,sto pise u prometnoj to je amen.
ako ti ta dimenzija nije upisana. ne mozes je imati
 

AX-ja

èudo jedno
odes na tehnicki,obavis atest i upisu ti tu dimenziju u prometnu.
za cijenu me ne drzi za rijec ali mislim da je
oko 200 kn
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Upis dodatne homologirane dimenzije je 65kn. Negdje će ti prihvatit da je dimenzija recimo navedena u uputstvima vozila ili na naljepnici, ili čak mogu provjerit u svom internom katalogu. Ako to ne pali, možeš doć sa potvrdom proizvođača koju dobiješ od ovlaštenog.

Druga opcija je gore spomenuti atest.
 
Na vrh