Iskustva i preporuke guma i felgi za Xantiu

ExOduS442xb

Racing
Re: Iskustva i preporuke guma za Xantiu

Radi se o aluminijskim feglama, kolega fullcool mi se javio u vezi felgi, on bi ih stavio na Xantiu, koliko sam ja gledao po internetu sve paše, ali bolje biti skroz siguran da nebi bilo kakvih problema.
A ima li veze ako su felge sa Peugeot-a 405?
 

tihach

Member
Re: Iskustva i preporuke guma za Xantiu

Pošto guma i felga jedna bez druge ne idu,postavit ću pitanje ovdje.
Èini mi se da je ET broj na felgama za Xantiu 15,ako netko zna točno,neka me ispravi.
Našao sam alu felge koje mi dobro izgledaju sa ET37,pa me zanima,jel to malo prevelika razlika,znam da trebaju distance i duži vijci,ali da li ta velika razlika ima neke negativne strane,i koje bi to bile.
Ako neko ima kakvo iskustvo,nek se javi.
Inače felge su 15 cola,to ne bi mijenjao.
 

deda

New member
Re: Iskustva i preporuke guma za Xantiu

Preduboko će ići prema unutra i strugaće po svemu,ako je uopće i budeš mogao staviti.
 

Sale123

New member
Re: Iskustva i preporuke guma za Xantiu

Našao sam alu felge koje mi dobro izgledaju sa ET37,pa me zanima,jel to malo prevelika razlika...
To mora da su felge za Ford...

ja sam na svoj staru Xantiu koja je tvornički imala felge 14' stavio OZ Superturismo 15' sa Forda, koliko se sjećam ET je bio isto tako oko 35 ili 36 i bile su 7,5J (rastegnulo je gumu 195 da je izgledala kao 215 :D)...

...uglavnom morao sam stavit distancere od 21mm sa dužim vijcima i prstenovima (sve orginal OZ) i nije bilo nikakvih problema (jasno da ti zadnji ležajevi moraju biti ispravni), odnosno nije strugalo ni po unutarnjoj ni po vanjskoj strani blatobrana, a po zavojima je bila kao na tračnicama :cool:
 

deda

New member
Re: Iskustva i preporuke guma za Xantiu

Ja imam na Xsari fordove oz super lagera sa distancama i duljim vijcima jer me kompa za:cenzura::cenzura::cenzura:eek:,imao sam sa originalmi ET,pa sam ih prodao,a onda kad je meni trebalo,morao sam staviti ove jer drugih više nije bilo i evo već 12 let i sve pet.
 

tihach

Member
Re: Iskustva i preporuke guma za Xantiu

Baš sam danas pogledo na Xantijine felge,piše da je ET 8 :)surprised:),a jot 5,5.
Ne znam,možda je bolja varijanta da onda stavim felge 16 cola,pa se guma stavi,naravno,da odgovara parametrima koji se u tom slučaju mjenjaju.
Radi se o OZ TITAN felgama,imaju 8 rupa koje se mogu kombinirati 4x100 ili 4x108.
Uglavnom,hvala Sale i Deda na odgovorima,svaki savjet mi je dobrodošao jer sa tom problematikom baš nemam iskustva.
 

deda

New member
Re: Iskustva i preporuke guma za Xantiu

Nije jot 5,5 nego je šrina felge 5,5".Jot oznaka ne postoji,to J znači kakav je oblik ruba felge,a to te ionako ne zanima.
 

daracc991

New member
Pomoć oko felgi sa 15 na 16

Pozz ljudi,moze malo informacija o tome ako bi stavio 16 cola mjesto 15cola?
Kako bi se auto ponašao,i zbog hidraulike dali bi bilo problema,da nebi greblo negdje?
Moze usput malo informacija,koje felge su tocne?
znam da ide promjer 4x108 15/16 cola na 15 ide origig 185/65 koliko bi trebalo na 16cola,i et je 18 ili 25 ? da mi malo jos to se pojasni jer imam u planu uzeti nekake aluminijske flege a 16 cola kud i kamo bi mi nekako ljepše se uklapalo.
tnx.
 

daracc991

New member
hvala,usporedio sam po ovome i mjesto 185/65 R15 bi mi islo 195/55 R16 nebi bilo nikake razlike,sad mislim da je to ok sto sam izracuno
 

daracc991

New member
eo usputa me zanimalo,dali bi mi pasalo na xantiu,od c5 onih prvih verzija alu felge 15cola?

Poruka Moderatora:
Link na oglasnike uklonjen
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Trebalo bi..:whistling:
Središnja rupa, razmak, et (18) , sve isto..
jedino je razlika u širini felge, kod c5 je 6J a kod Xantie 5.5J :cool:
 

daracc991

New member
pozz,ekipa.
eo imam pitanjce.
imam u cilju kroz mjesec,2 uzet si alu felge za xantiu s2.
original tvornicke su 185/15/r15 et25
gledam po njuskalu roknio bi neke 16,ali nema kruva nest normalno nac,
poceo sam razmisljat za 17 cola??205/50/17 citroenove original od c4 s onim znakicem od citroena,mislim te su mi fantazija,pa reko da pitam pa ono.
jer imam ponudu za 2000kn felge s gumama,jos dobro stanje pa.



eo to su znaci take alu felgice,samo je xm ovdje.
eto ekipa komentara,ako je neko imo na xantiji 17,i tako to,
Mislim auto vozim relativno mirno s osjecajem,bez idiotarija,al :cenzura::cenzura::cenzura:iga da nebi kidalo previse prednji trap.
LP dario :)
 

ZlatkoC4

Well-known member
bogami i meni xD
al cekam par komentara da me ubjede i to e to xD
onda ofarbat doboše i klješta,u kontrast od auta,i kirvaj :)
Vidio sam takve nedavno na c4 prve generacije u gorici ljepe felne ako ti paše:palacgore:

Evo nisam jedini koji farba klješta, biče ih još:grin:
 

charllie

Active member
eo usputa me zanimalo,dali bi mi pasalo na xantiu,od c5 onih prvih verzija alu felge 15cola?

Poruka Moderatora:
Link na oglasnike uklonjen
Darac ja ti prodam alu felge od C5 original,215/55/16 cola dvije ljetne a dvije zimske gume gore za 1000kn,al ti nebi preporucil tak siroke i visoke ili mijenjam za alu s ljetnim g. 205/65/15 et 25 6 1/2 jot.
Koliko se sjecam idu 185/65/15 za benz. ili 205/65/15 za jace(2.0 i 3.o) kao i hdi motore.Ja nebi stavljal vece event. 195/60/15 bus osjetil na volanu i ovjesu.:whistling:
 
Na vrh