Iskustva i preporuke guma i felgi za Saxa

Marko

Well-known member
Koje tip i dimenzije koristite kao zimski komplet? Kakšna felga i guma...

Sad imam 195/50/15 ljetne+alu, a pred zimu bi gore mahnul dimenziju 175/60/14 ili 185/60/14 gume + čelične felge. Ali da čujem vas kaj koristite ili savjetujete?
 

Marko

Well-known member
175/60R14 su premale,moraju bit 175/65R14.
Kak veli sLi, i moje mišljenje je da bude strugalo... Imam rezervnu 185/55/14 pa kad nju stavim kraj 195/50/15 ispadne da je vizualno tu negdje. Pa si mislim da idem čak na 13 cola - 175/60/13 ili 175/65/13... Sam to bude pak borba najti gumu natprosječnih/kvalitetnih svojstava v toj dimenziji!

@vuke: 185/55/14 ti struže kad smotaš full i koje su marke gume?
 

deda

New member
Ima,ali ispod 100€ nemoj ni tražit.185/55R14 ne struže napred,nego na zadnjim kotačima,ako nije VTS.
 

Marko

Well-known member
Ne bu strugalo iza.. Ma očem kaj bude mjesta između gume i blatobrana jer dok je snijeg sve se z njim napuni, onda se dio otopi pa ujutro pak zmrezne.. Nova dimenzija pneumatika se pridodaje u prometnu ili mogu terati bez upisa?
 

sLi

Dr. Xsara
trebalo bi upisat pod napomenu, oko 100kn te ispadne ako imas papire sa novijim serijskim brojem, jer sam ja za xsaru morao radit nove, da bi mi mogla teta upisat pod napomenu
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Nova dimenzija pneumatika se pridodaje u prometnu ili mogu terati bez upisa?
Negde sam več pisal o ovem,al se več nemrem setit de :D

Novu dimenziju moraš upisat v prometnu pod napomenu,jer ak ti se dogodi kakva ****arija,moreju te zajebavat..(ak se nedaj bog kaj pripeti,a imaš ve tu dimenziju gor kaj ni vpisana,službeno te tretiraju kak tehnički neispravan auto)..
Ja sam platil v STP-u 50 kn upis dodatne dimenzije,makar mi je lik rekel da sam to išel delat kad i tehnički,da me cvonjka nebi zišlo :wtf:
 

Marko

Well-known member
Hvala svima da komentarima.... :grin:
Igra kombinacija 14 cola - 175/65. I još jedno -morem na pug/cit felgu 14 cola nadruzgati gumu od 175 i od 185 širine?
Ako znadete da netko ima čelične felge 14 cola (razmak među rupama je 108 a ne 98 kak sam napisal - prvo sam mjeril rub/rub) viška da mu smetaju ili ih nedajbože prodaje molim da mi javite! Trebam ih tri komada, a moreju biti i četiri... :D
 

deda

New member
Felge ti pašu od Xsare I,Berlinga I i II,Puga 306,C3 I,106, traži kod firmi i likova koji prodaju stare dijelove ili oglasnicima.Na 14"x6,5" idu gume od 175 do 225.
 

deda

New member
Ako menjaš cjeli kompletni ovjes onda paše sa bilo kojeg,ali ako menjaš samo glavčine da i doboše da imaš 4 rupe,onda samo od 1,1 i 1,0
 

kosi

Member
Hvala svima da komentarima.... :grin:
Igra kombinacija 14 cola - 175/65. I još jedno -morem na pug/cit felgu 14 cola nadruzgati gumu od 175 i od 185 širine?
Ako znadete da netko ima čelične felge 14 cola (razmak među rupama je 108 a ne 98 kak sam napisal - prvo sam mjeril rub/rub) viška da mu smetaju ili ih nedajbože prodaje molim da mi javite! Trebam ih tri komada, a moreju biti i četiri... :D


Ja imam na saxu 175/65/14 zimske i još kupujem takve ljetne + alu felge iako nikako naći nešto oku ugodno :cool:

U autopro centru me lik s popustima traži 4429kn za michelin energy 175/65/14 i dezent v felge... Mislim da ću u sloveniju samo što isto baš nisam vidio neke lijepe felge (kod lašića ili furlana) a da idu bez distanci na mojeg saxa...

Ali zato gume cca 120kn jeftinije po komadu nego tu...
 
Na vrh