Iskustva i preporuke guma i felgi za Saxa

seba

New member
ja na svom vts-u imam zimske 185/60 14 i ne struze nista i mislim da je to sasvim ok za zimu.. ljetne sam uzeo sad 195/50/15 i zna mi zastrugat tu i tamo,kad namotam pun onda uvijek.. sa dvojicom zna tu i tamo strugat.. 4 u aautu se ne mogu ni vozit jer ode guma...
mislim da je za vts-a za zimsku 185 ili 175/60/14 najbolje... imam i celicane i original od vts-a za zimske..
 

platon

manijak
što tanja guma to bolje za snijeg...jednu zimu sam vozio na zimskim 155/80/13 od saxa 1.1. Auto je jako gadno izgledao, ali je držao po snijegu strašno dobro.
 

gox

New member
Zimske furam 155/70-13 serijske dimenzije, i zasada jos nigdje nisam zapeo :)

Ljetne furam Toyo T1R 195/45-15 koje bi i ti trebo stavit na 15" da ti ne struze jer su to tvornicke dimenzije, 50 je visa dosta :) Ja imam distance i naprijed i straga 16mm i straga sam otpilio sa svake strane po pola cm rubnjaka i zasada nista ne struze ,jos malo iza desno moram jer kad sjednu teze 4 osobe (ful rijetko) onda zadnji desni kraj zastruze, inace nista. Naprijed nisam nista dirao, ali kad namotam puni nekad zna zastrugat (valjda u onu plastiku unutra), ali to je vjerovatno zbog distanci.

To je na obicnom saxu, mislim da ima uzi most pa zato napominjem. Pogledaj si dal ti iza struze u rubnjak ili s unutarnje strane (ako je most u banani pa su kotaci ovak /\) :)
 

Gorski

Member
Malo dizanja teme, molim vas iskustva ako možete podijeliti.
Imam saxa 1.5 d. U knjižici stoji za gume 165/70/13. Da li bi smio staviti gumu 145/-/13 (visina koja već je) zimsku. Ili bar 155/13?
Morati ću pitati na tehničkoj stanici također, da ne kupim gume a oni me vrate.
Inače, prije 3 dana sam bio na tehničkom i vratili su me zbog guma. Kako sam iz Gorskog Kotara sada bi kupio zimske, a na proljeće ljetne, zato se interesiram odmah za zimske.
Unaprijed hvala na eventualnim odgovorima!
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Druge dimenzije 13ice možeš, ali samo uz atest. Homologirana ti je još samo 165/65-14 za tvoj model. A dimenzija 155/70-13 je išla na benzinca, možda bi ti jedino to mogli upisat, treba pitat.
 

Lix

Active member
155 stavi i to ti po ovom novom zakonu moraju upisat jer je to išlo na saxa ko šta kaže ivan 1.1 i 1.0 benz, nemoj 145 stavljat jer ipak nije to bas karijola od auta a i ne vjerujem da će te pustit sa tim..
 

Gorski

Member
Nije upisao. Kaže da to sada ne može više. Ne znam da li zato što me vratio zbog guma (papire su par dana ranije napravili) ili neki drugi razlog!? Bo!?
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Probaj na drugom tehničkom... onaj u Osječkoj ima dosta pristupačne radnike.
 

2mario2

Well-known member
Meni na VTS-u 185/60/14 struže kad full motam, iza su distance 20mm i isto struže kad sjedne 2 ljudi iza. Auto mi je spušten i meni igraju ulogu 185/55/14 ili 195/45/15 da bi bilo ok po frendovom

Trenutno su zimske gume 175/65/14 na njemu i s njima nije strugalo prije, pa valjda ni sad
 
Na vrh