Iskustva i preporuke guma i felgi za C4

Cutac

Prèkaroš
Tražio sam za rupu, nisam našao.
A za ET, u mojoj glavi on ima veze, ali ima veze i debljina krakova. Koliko kužim, čelična lako paše jer je jako tanka. Ona ima 4-5 mm lufta između čeljusti. Njen ET nemam pojma koji je jer sam ih dobio s autom, a nigdje na njima ništa ne piše.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ma mora bit utisnuto negdje. Možda sjedne bez problema i sa et35, al nećeš znat dok ne probaš. Za C4 je tvornički et27 ili manji mislim
 

Cutac

Prèkaroš
Za c4 II piše 27 ili 32 za čelične.
Budem sutra u cibu tražio da mi kažu koje čelične idu.

Ovaj neki oponeo kaže da i 15-ice idu :confused:

Bilo bi čudo da idu, kolega nudi 15-ice 4x108 sa godinu dana starim Alpin gumama za 700 kuna.
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Ne pretjeruj ;) ET29 je najveći što sa našao na serviceu, sa 6,5jx16 felgom... ukucaj VIN pa vidi što će ti točno izbacit.
 

diegos

Well-known member
Kod mene na celicnima ET mislim da pise s vanjske strane felge, u sredini gdje dodju vijci... Pa provjeri ako ima sta

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 

ZlatkoC4

Well-known member
ovo su sve orginal dimenzije za C4-II
Gume i felge za C4-II Dimenzije i ET.
15“ 195/65/R15 91H dimenzije: 6,5 J 15 CH4-27.
16“ 205/55/R16 91V dimenzije: 7J 16 CH4-29
17“ 225/45/R17 91V dimenzije: 7,50 J 17 CH 4-32
18“225/40/R18 92Y dimenzije: 8 J 18 CH 4-34.
 

Cutac

Prèkaroš
Zlako kaze 29,ja sam na svojoj felgi vidio neki IS32(sve je hrdjavo), a neka britanska stranica 26.
Koja od ovih je "najsigurnija"?

I jedino što sam našao koeficijent brzine plafon 210, što znači da ću morati lakše na gasu :whistling:
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Zlajo udara cifre za krivi auto... sve u tom rasponu 29-24 su sigurne. Èak bi i manji mogli pasati.
6,5J ET27 je orginalna čelična 16ica.

A index brzine, hebiga... to su ipak dimenzije prilagođene drugim autima. No kad se već guraš u tu dimenziju, pazi jedino da ti index brzine nove gume nije manji od onoga u prometno.
 

Cutac

Prèkaroš
pazi jedino da ti index brzine nove gume nije manji od onoga u prometno.
Koliko znam, za zimske se tolerira jedan ispod. A meni je ovo dva ispod. A na c4 imam W, a "ide" V i nije nitko nikada komentirao.

6,5J ET27 je orginalna čelična 16ica.
sve u tom rasponu 29-24 su sigurne.
Vulkal, nova čelična, 27, 290 kn, budem otišao da vide jel paše.
Nova felga skoro pa jeftinija od svega na oglasniku, a što je ružna, neka je. Dat ću Zlatku da pofarba prstenove po njoj :D
 

Cutac

Prèkaroš
Hvala :)

Budem nazvao osiguranje sutra i pitao. Mislim grdo je ako mi ne priznaju osiguranje, ali opet, W gume pitaj boga koliko su...
 

Cutac

Prèkaroš
Diegos, budem. :)

Doomsday, budem prvo otišao u Vulkal da probaju fizički tu najjeftiniju koju imaju pa možda ide :)

Ja koliko razumijem, što je manji offset, to je više mjesta između čeljusti i felge.
 

ivek

Member
Cutac na tvome mjestu bi uzeo felgu, kad već uzimaš novu, koja ima ET15. To bi odlično izgledalo jer bi kotači bili malo prema van. Ja imam na zimskim ET18 i ljepše stoje od aluminijskih Resolfenica.
 
Na vrh