Iskustva i preporuke guma i felgi za C4

kameni

New member
Gume za C4

Pozdrav svima, novi sam ovdje.
Potrebna mi je informacija o Citroenu C4 2005g.
dakle.. da li se na njega mogu montirati felge Momo Corse 6.5Jx15" 4x108 ET36? S tim da gore idu gume sa tvorničkim dimenzijama. Hvala svima.
 

kameni

New member
Re: Gume i felge

aha, sad sam došao do info da je ET27.... hoće li to biti sad problem, pošto ne znam širinu čelične felge
 

kameni

New member
Re: Gume za C4

ma nije to kod mene.... ugl. mislim da su 195/65 da. Riječ je o alu koje imaju ET36, njih bi trebalo nabaciti gore.... sad da li je 36 malo puno??
 

sLi

Dr. Xsara
Re: Gume za C4

mozes stavit, ali ce ti trebat distance od 10mm i dulji sarafi, pa ti je to dodatni trosak...vjerovatno su bile na nekom peugeotu, pa bi ti bile dosta uvucene i moguce strugale sa unutarnje strane po necemu
 

sLi

Dr. Xsara
Re: Gume za C4

pa ja sam definitivno protiv distanci...i uvijek kazem da nije koda si stavio kako treba bit...po meni pati i nikada to nebih napravio...radije staviti odgovarajuci et
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Gume za C4

Tak sam i ja čuo od svih koji se kuže u to,da je najbolje ne petljat po tome ..preporuka je držat se originalnog ET-a,jer kao trpi ovjes,sile su drukčije itd
 

marek45

New member
Re: Gume za C4

dečki dajte preporučite gume ljetne za c4 u dimenziji 195/65/r15 što je i tvornička dimenzija.
bitno da nisu previše skupe. :)
 

1587 VTS

New member
Re: Gume za C4

dečki dajte preporučite gume ljetne za c4 u dimenziji 195/65/r15 što je i tvornička dimenzija.
bitno da nisu previše skupe. :)
Moj savjet br 1. Continental ContiPremiumContact2. Strasna guma! Vozim je na ford fiesti, extra je. Na mokrom je vrhunac. Do sad je presla 35 tkm i solidno je potrosena. Prava guma je ona koja se trosi, znaci da drzi. Smjesa joj je bas pogođena. A s prijeđenim kilometrima ne gubi rapidno svojstva. Izdrzat ce do 40 - 45 tkm i onda ce ic opet iste nove. I na sluzbenim testiranjima je uvijek pobjednik. Ako ces kupovat continental, nemoj ic u autohrvatsku. Kod njih su paprene cijene. Do 20% jeftinije mozes nac kod nekih privatnih vulkanizera koji drze continental.

Moj drugi savjet (ali ako i samo ako ne igra ulogu prvi) Bridgestone Turanza ER300 ecopia

Treci je Pirelli Cinturato P6

Sta se tice cijene, sve tri su ti tu negdje, nemoj gledati za 50 kn, na gumama se ne stedi. Najskuplji je obicno michelin, a ja ga ne bi vise na svoj auto taman da mi ga neko pokloni. Plastika :disgusted:

I nemoj nasjedat na trapule vulkanizera - taj ti zeli prodat ono sta je njemu u interesu pa mozes cut svakakvih prica. Covjek ocekuje od njih strucan savjet, a oni te lazu u oci. Najoriginalnija mi je prica tipa: ovo ti je novi model firestonea, ta ti je najbolja. LOL
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Re: Gume za C4

dečki dajte preporučite gume ljetne za c4 u dimenziji 195/65/r15 što je i tvornička dimenzija.
bitno da nisu previše skupe. :)
Gle,koju god od premium marki da odabereš,nećeš pogriješit..sve je to tu negdje ;)
zavisi od love koju misliš dat za gume,tj kakove su financije..moj ti je savjet da ako si blizu SLO,odeš tamo po gume,jer je ušteda ogromna..tj za lovu koju bi dao kod nas za gume slabije kvalitete,tamo dobiješ ove najbolje..


ps

modovi..i ovo bi valjalo prebacit u "gume i felge" ;)
 

Tanaja

"Max. utegnut za vozit"
Re: Gume za C4

dečki dajte preporučite gume ljetne za c4 u dimenziji 195/65/r15 što je i tvornička dimenzija.
bitno da nisu previše skupe. :)
Dobio si preporuku. :D

Neznam koliko ti se isplati ići u SLO po gume. Bio sam ja prošle sezone. Dok sam bio već u ZG, pa idem i to obaviti. Ušteda nakon plaćanja PDVa mi je bila oko 120 kuna po gumi.

Pazi, slovenci ti javljaju za pojedinačni račun veći od 400 EUR ako si tražio vraćanje poreza. Znači, bilo bi dobro da s tobom ide još netko, pa uzmete dva računa, a na svakom po dvi gume.

Montaža i balansiranje ti je ka i unas. Nekih 40-50 kuna po gumi.

Ja sam bio kod Furlana. Navodno je i Lasič korektan.

modovi..i ovo bi valjalo prebacit u "gume i felge" ;)
Ajme, nemojte. Napravit ćete megatemu, pa ko će se moći snaći onda. Neka gume za C4 ostanu uC4, a gori neka bude općenito o gumama.
 

gox

New member
Re: Gume za C4

Dobio si preporuku. :D

Neznam koliko ti se isplati ići u SLO po gume. Bio sam ja prošle sezone. Dok sam bio već u ZG, pa idem i to obaviti. Ušteda nakon plaćanja PDVa mi je bila oko 120 kuna po gumi.

Pazi, slovenci ti javljaju za pojedinačni račun veći od 400 EUR ako si tražio vraćanje poreza. Znači, bilo bi dobro da s tobom ide još netko, pa uzmete dva računa, a na svakom po dvi gume.

Montaža i balansiranje ti je ka i unas. Nekih 40-50 kuna po gumi.

Ja sam bio kod Furlana. Navodno je i Lasič korektan.



Ajme, nemojte. Napravit ćete megatemu, pa ko će se moći snaći onda. Neka gume za C4 ostanu uC4, a gori neka bude općenito o gumama.

Slažem se, ovako je preglednije pa kada će netko drugi ići tražit o gumama i felgama za C4 će doći tu i vidjet točno što ga zanima. :) Bar o 15" :)
 

1587 VTS

New member
Re: Gume za C4

Slažem se, ovako je preglednije pa kada će netko drugi ići tražit o gumama i felgama za C4 će doći tu i vidjet točno što ga zanima. :) Bar o 15" :)
Da, slazem se i ja. I problemcic je to sta se postovi u novu temu ubacuju na ono mjesto koje im dopada po kronoloskom redoslijedu pa bi se sve izmjesalo s vec postojecim postovima u topicu gume i felge, ne bi se tu niko snasao.
 

fellow

New member
Re: Gume za C4

Evo i kompletne
specifikacije felni i guma za C4:

Kod:
[url]http://dl.dropbox.com/u/9560394/CFS/Uputstva/C4%20Podaci%20za%20felne%20i%20gume.pdf[/url]
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh