Iskustva i preporuke guma i felgi za C4

seko

New member
Re: Gume za C4

pozdrav svima! kupio c4 u 1. mjesecu, 2010. godina.. i sad bi trebao kupit zimske gume! r16, 205, 55.. prijedlozi, savjeti? hrv, slo??
 

deda

New member
Re: Gume za C4

Ako kome paše ima kod moje bivše firme Yokohama W Drive iskljućivo rađena za Europsku klimu 820,00kn komad.
 

C4Os

New member
Pozdrav...
Imam pitanje. Posto trazim nove gume za C4(trenutno su 205/50-17) zanima me da li je netko na te felge stavio nesto sire. To su flelge koje su dosle u Runner opremi, iste takve ima i VTR. Razlog je cisto financijske prirode....i te da je lakse nac siru dimenziju.
 

C4Os

New member
Re: Iskustva i preporuka guma i felgi za C4

A sto je sa 224-45-17? Navodno moze, od nekoliko vulkanizera u Os i Zg sam dobio informacije da se ta dimenzija moze stavit na tu felgu iako, meni to malo smrdi jer ako se ne varam ta citroenova felga je 6.5J. Idem slijedeci mjesec kod Lašića po gume pa me zanima.... jer, ta je dimenzija najbliza originalnoj po vanjskom promjeru.
 

brezC4

New member
Re: Iskustva i preporuka guma i felgi za C4

Ako ideš do Lašiča, pa zna čovjek pa će ti preporučiti. Nije jednom Citroenu montirao gume ;)
 

C4Os

New member
Re: Iskustva i preporuka guma i felgi za C4

U zg sam ja malo cesce nego sto mislis...zapravo, puno cesce:). Inace sam sa sluzbenim autom ali imam svadbu jednu ovdje pa cu Citroena dovest i usput uzet gume. :)
A mađarija ti je ista stvar kao srbija i bosna. U bosni imas savu, savu, savu i savu. A oni dijelovi mađe tamo oko Osijeka, nisu bas preporuka za zamjenu guma.
Kod Lasica znam sta ima, znam kako rade. Ne bi se bas igrao s gumama:) Ondak cem se s njim posavjetovat :) Eto hvala
 

Paladin

Member
Re: Iskustva i preporuka guma i felgi za C4

Pozdrav svima. Pošto ću uskoro vraćati ljetne gume na auto a imam dva seta, imam obične od 16" (mislim da su 205/55/16) a imam i niskoprofilne Resolfen sa aluminijumskim felugama 17" (205/50/17). Prethodni vlasnik kaže da ih nije koristio jer "nisu za naše ceste", koliko sam ja ukapirao niskoprofilne gume su neudobnije pa zato valjda traže kvalitetnije ceste. Tata predlaže da ipak stavimo njih jer atraktivnije izgledaju. Šta mislite? Da li se osjeti razlika u nekom negativnom smislu? Ili razlika nije velika pa mogu da ih stavim? Naravno, uvijek mogu da ih opet promijenim na onaj drugi set guma ali me zanima kako stvari stoje.

Ako se ne varam ove 205/50/17 su niže tj. auto bi bio niži nego sa 205/55/16, da li je tako? Da li bi možda to mogao biti problem?

Koje su prednosti niskoprofilnih guma? Bolje "drže" cestu?

Pošto sam neiskusan vozač zanima me sve ovo, učim i polako ulazim u sve to a kupio sam C4 1.6 HDi pa se uhodavam :)
 

Marko

Well-known member
Re: Iskustva i preporuka guma i felgi za C4

Ako se ne varam ove 205/50/17 su niže tj. auto bi bio niži nego sa 205/55/16, da li je tako?
Prema onom kalkulatoru promjera kotača - razlika u navedenim dimenzijama je 0,78% tj. 4,9 mm je već promjer 17" kotača u odnosu na 16".

Koje su prednosti niskoprofilnih guma? Bolje "drže" cestu?
Dobro držanje ceste ovisi o gaznom sloju gume i izgledu profila, smjesi gumenog materijala itd. - kod niskoprofilnih guma jača je bočnica i ne uvija se toliko kao guma većeg profila tj. stabilnija je i upravljivija. Ima tutoriala o gumama koliko hoćeš pa pogledaj malo, uzmi stričeka Google-a pa nek te povede za rukicu...
 

makineta

C4 I
Re: Iskustva i preporuka guma i felgi za C4

Da li netko ima za prodati željezne felge koje odgovaraju na c4 2009. oprema visio,sad su na njemu 17" aluminijske,valjda bi odgovarale neke 16" kako čujem,triba mi za zimske gume pa ako je negdi bliže Šibeniku dobro bi bilo

LP
 

Paladin

Member
Re: Iskustva i preporuka guma i felgi za C4

Kako su ti se pokazale te 17" aluminijumske? Ja bih ovih dana trebao staviti neke ljetne a uz auto sam od prethodnog vlasnika dobio obične 195/65/15 a i one Resolfen aluminijumske 205/50/17 koje dođe uz tu opremu. Neki mi kažu da probam sa njima a drugi kažu da je bolje da bježim od niskoprofilnih pošto mogu da se oštete i iskrive na našim lošijim cestama a prednost im je više-manje samo atraktivniji izgled.
 

makineta

C4 I
Re: Iskustva i preporuka guma i felgi za C4

Kako su ti se pokazale te 17" aluminijumske? Ja bih ovih dana trebao staviti neke ljetne a uz auto sam od prethodnog vlasnika dobio obične 195/65/15 a i one Resolfen aluminijumske 205/50/17 koje dođe uz tu opremu. Neki mi kažu da probam sa njima a drugi kažu da je bolje da bježim od niskoprofilnih pošto mogu da se oštete i iskrive na našim lošijim cestama a prednost im je više-manje samo atraktivniji izgled.
U mene su ti te iste kao i tvoje 17"-ke,moje skromno mišljenje je da je auto pre kruto i nabija za razliku od nešto višeg profila na 16".Što se tiče držanja ceste u zavojima i vožnje po autoputu sve 5.
 

VorDa

New member
alu felge

Pozdrav, zanima me koje sve velicine felgi mogu stavit na C4 a da ne moram na atest ic da mi se upise u prometnu, hvala :)
 

Krky

Lakerski profesionalac
Re: alu felge

15, 16, i 17 cola
njsu felge toliko u pitanju koliko gume, koje ti sad pišu gume u prometnoj?
 

VorDa

New member
Re: alu felge

Pisu mi samo 195/65/15 koje i imam gore, zanima me zato jer sam naso jeftine felge sa gumama pa ono
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Re: alu felge

zovi prvu stanicu za tehnički pregled i pitaj koje dimenzije guma možeš gore. Felga je relativno nebitna u toj priči
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Re: alu felge

Tako je ;)

Kod felge ti se samo bitno da ne vidi van blatobrana kad se montira - znači pravilni ET
 
Na vrh