Iskustva i preporuke guma i felgi za C4

thunder11

Member
Da, ali mi se čini da pita koju da gumu uzme pošto mu index nije naveden u prometnoj.

Ako mu zaiste nepiše, trebao bi onda na tehničkom zatražiti da mu upišu tj. provjere u sistemu koje točno.
Koliko sam vidio, pojedincima nisu navedene čak ni dimenzije guma u prometnoj iako se radi o istom modelu,godini, motoru itd...

Meni npr. piše da čak mogu staviti 18" ali za tu izvedbu motora/auta to nema smisla.
 

Doomsday

U prolazu...
Ne upisivat, za Boga miloga...!!! :D

Prometna je službena isprava, pa ako u njoj ne piše, ne može pogriješiti što god uzeo... ;)

Ja sam mu rekao da pogleda max opterećenje i podijeli sa 4, pa uzme sebe radi gumu sa indexom za težinu veću od te... Isto tako da pogleda max brzinu i uzme gumu sa indexom za brzinu veću od te, isto tako sebe radi... :)

Što manje piše u prometnoj onekim stvarima, to bolje... Ono što piše te obvezuje, ako ne piše u službenoj ispravi što je dozvoljeno, a kako si ti mogao znati što je a što nije, jeli... :cool:

Valjda...

:whistling:
 

3007

Tužni vojnik
Piše 205/56 r16 ali ništa u smislu Q: 160 km/h
R: 170km/h
S: 180 km/h
T: 190 km/h
H: 210 km/h
V: 240 km/h

Sad mi veli serviser da to i nije bitno. Jer se ne mozes baš voziti recimo 210. To je tzv index brzine kako kaže.
 

Kristian

New member
Kakva su iskustva sa gumama Hankook Ventus Prime3 K125 205/55 R16 91V, ima li tko da ih koristi na 1.6hdi, opcenito su recenzije po netu dobre, al me zanima kakve su sa c4.
 

Kizokc

Active member
Da do sada sam ljetni set imao 205/50/17 ali sada budem imao 205/45/17 mislim da ipak ništa od 18"

A mislim uzeti Japan Racing JR21 17X7 matt bronze
 

smajli

New member
Pozdrav svima. Da ne otvaram novu temu moze tu pitanje? Imam Citroen C4 2022. godište i vratio sam se sa zamjene guma, felgi i sad pogledam i cini mi se kaloper kocnice preblizu felgi. Stavio sam 215/65/16 gume i celicne felge . Sad pogledam racun i stavljene su celicne felge s oznakom E-27 , s guglanjem po netu vidim da je preporuka E-32. E sad, ne cuje se nikakvo grebanje niti vibracije prilikom kocenja no bas izgleda blizu. Probao sam provuci papir od parking kartice i prolazi bez problema (nisam nikaj deblje imao :) ). Sad ne znam jel tih 0.5 mm razlike moze raditi kakav problem? velim ne cuje se nis ali evo sad nisam siguran da vozim il ne dok ne dobim odgovor iz servisa citroena jer se naravno ne javljaju pa cekam. Hvala i pozz
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Da, po tome što si napisao, felga sa ET32 ti nebi niti stala, jer bi stajala još bliže kočnicama (vjerovatno bi i zapinjale).
 

ivan222

Well-known member
Uredništvo foruma
Donator foruma
Malo je kontraintuitivno, jer označava udaljenost dosjeda od zamišljene sredine felge... znači čim manji ET, to je dosjed bliže sredini i obrnuto. Dakle na dvije iste felge vanjskih dimenzija, manji ET će biti izbačeniji prema van = veća udaljenost od čeljusti.
 

Cutac

Prèkaroš
A čuj, relativno nebitno. Pogoršava karakteristike vožnje i vijek trajanja ovjesa, ali vjerojatno zanemarivo. No svakako predlažem da pokušaš iz servisa izvući točnu dimenziju.
 
Na vrh