Iskustva i mišljenja: Xantia 1.6

BlueOne

Member
Plin

sistem s valtek injektorima, je to čemu?
ima li možda netko iskustva s njihovim injekotorima na plinari?

sve se štela preko elektronike zar ne? a ona je kao i kod svih STAG, to bi onda trebalo biti ok?

što vi mislite?
 

Lakii

Well-known member
Pa, ja sam ti odgovorio u PM-u davno.

Ali da ponovim ovdje, funkcionira OK. Ako je motor prethodno ispravan i ako je dobro ustiman plin, skoro da neces ni promjetiti.
Potrosnja ostaje ista s time da se dijeli na plin i benzin tako da npr. ako je potrosnja 11 l/100 u gradu samo na benzin, onda ce ti s plinom biti 10-11 l/100 plina + 0,5-1 lit benzina! gubitak snage se osjeti ali nije strasan, slabiji nego kad upalis klimu (doduse, kad upalis klimu i vozis na plin pod opterecenjem ipak se malo osjeti, barem meni sa slabijim motorom).
Sto se tice injektora, svake 2-3 godine ili 60 000 km idu na reparaciju, to dode oko 600 kuna, zajedno sa servisom (filteri+stimanje).

Kod koga mislis ugraditi, Volaric, Boyski, Frigoadria?
 

BlueOne

Member
frigo - apsolutno ne :)
boyski - do sada sam bi kod njega i nemam primjedbi (auto s karburatorom)
volarić - čak je i skuplji od boyskog ali ima amex na 6 rata beskamatno .....

zaključak: neznam još ... pokušavam složiti financijsku konstrukciju ..... auto + plinska instalacija .... :D
 

Lakii

Well-known member
Volaric je uzasno skup, ok kvaliteta ali skup. ne samo ugradnje nego kasnije servisi!
Boyski je standard i tu nema rasprave. Idealno je kod njega, samo sto je van ruke malo.
Frigoadria se popravila a i najjeftiniji su.
 

Lakii

Well-known member
Hm, pa, ustvari svi bi ti ugradili iste komponente; STAG 300+valtek injektore.
E sad, ja sam ugradio kod volarica, zadovoljan ugradnjom i odrzavanjem ali otkako se preselio na Marinice i otvorio Bosch servis, cijene su mu skocile u nebo.
zadnja 2 servisa sam obavio kod frigoadrie, ok su. doduse, neznam kakva im je ugradnja sada...

za cepelin sam pak cuo da treba bjezati od njih iako nikakvih iskustva nemam s njima. i oni su malo van ruke...

Usteda od 1000 kuna ne mora biti usteda dugorocno gledano. Raspitaj se kod svih, pa stavi cifre koje ti nude!
 
Na vrh