Hyundai Accent 1.3

citronaut

Member
Evo da i ja predstavim svoj auto.
Radi se o Hyundai Accentu mk2, 2003. godina, 168000 km, benzinac 1.3 86 ks, klima, pet vrata i sva četiri elektropodizača.
Ovjes je mekano podešen, a i sjedala su mekana i udobna.
Ručica mjenjača isto ima dulji hod no mjenjačem sam zadovoljan.
Autom sam zadovoljan i udoban je.

Evo i slika:



 
Posljednje uređivanje:

Dalibor

Dado Tornado
legenda hrvatskih drumova, samo lim treba čuvati jer jednom kada se ošteti nakon popravka brzo počne hrđati
 

citronaut

Member
Auto sad ima 170000 km.
Sad sam mijenjao kompletan set spojke (lamela, korpa i potisni ležaj) i stavljen je novi VALEO set pošto je stara lamela bila sva potrošena (potrošni materijal).
Uz to je obavljen i redovni servis: izmjena ulja, filtera ulja, filtera zraka i filtera kabine i još mi je opran motor.
Sad ide i radi kao vurica, lijepo vuče i lijepo se vozi.
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Sad sam mijenjao kompletan set spojke (lamela, korpa i potisni ležaj) i stavljen je novi VALEO set pošto je stara lamela bila sva potrošena (potrošni materijal).
Uz to je obavljen i redovni servis: izmjena ulja, filtera ulja, filtera zraka i filtera kabine i još mi je opran motor.
Sve skupa, koliko €? :)
 

citronaut

Member
Evo ovih dana mi se pokvario Hyundai.
Auto sad ima 175000 km.
Motor mi se pregrijava, a i zna mi prokuhavati iz motora.
Utvrđeno je da gubim vodu iz sustava, pošto u hladnjaku nije bilo vode i da je procurila pumpa za vodu.
Naravno sad ga neću voziti, a auto ovih dana ide kod majstora.
Ove godine sam trebao raditi veliki servis no sad ću ga morati raditi silom prilika.
Nadam se samo da mi nije otišao dihtung glave motora.
 
Posljednje uređivanje:

citronaut

Member
Danas sam auto dovezao kući od automehaničara.
Obavljen je veliki servis u kojem mi je zamjenjen set zupčastog remena, vodena pumpa, termostat, brtva pokopca ventila, kanalni remen, dva stazna remena, semering radilice i antifriz.
Auto sad lijepo ide i sad bi trebalo biti sve u redu do redovnog servisa.
 

citronaut

Member
Danas je auto išao na servis i sad ima 185302 km.
Zamjenjeno je ulje i filter ulja, filter zraka i filter kabine.
Nakon pregleda je utvrđeno da je puknuta vanjska desna manžeta homokinetičkog zgloba koju ću morati mijenjati i lijevi krajnik se isto treba mijenjati, a nakon toga što prije moram ići na špur.
 

citronaut

Member
Danas je stavljena nova desna vanjska manžeta homokinetičkog zgloba i zamjenjena su oba krajnika.
Bilo mi je neispravno prednje lijevo kratko svijetlo pa je i to sređeno.
I napravljena je optika (špur).
Auto sad lijepo ide i ima 187750 km.
 

citronaut

Member
Evo ovih dana mi se pokvario Hyundai.
Pokvario se alternator.
Auto sad ima oko 191200 km.
Auto je kod majstora na repariranju alternatora.
 
Posljednje uređivanje:

citronaut

Member
Auto sad ima 199600 km.
Bila mi je upaljena žuta lampica (check engine) no ustanovcljeno je da je kvar u ispušnom sistemu i zamjenjen je ispušni lonac i ispušna grana auspuha.
Također mi je zamijenjena napukla unutarnja ručica za otvaranje vrata suvozača.
Kasnije sam primjetio da mi je napuklo i prednje vjetrobransko staklo i morat ću i to riješiti.
 
Na vrh