Gubitak vrijednosti vozila

Dalibor

Dado Tornado
trebalo bi 25%, i to čim "izađe iz salona" samo kada se pogledaju oglasi jednogodišnjaka ispadne da uopće ne izgube na vrijednosti nego ih pogodi inflacija od 5% :D
 

ante66

Active member
Prva godina je 15 % , to je cim izadjes iz salona , ali i ista godina proizvodnje. Znaci proizvodnja 12 , kupljen pred ljeto , a najesen vridi 15 % manje u startu.A ako prodajes u pocetku sljedece godine dodatnih 10 % i to ti je to .Znaci auto koji jos nema godinu po registraciji moze izgubit 25% ko nista.Jbg to je tako.

Treba bit realan u prodaji i vrijednosti auta.Ako u 5 god dobijes pola cijene novog aktualnog modela vrlo dobro ste prosli.I to za bilo koji auto i bilo koju marku -to je realno_Od prijatelja poznaniku sam rekao u 6 mjesecu cjena je 35 000 ali cim nadjem sebi picassa, nasao sam u 9 mjesecu i cjena je ista 35000. Realno -svi zadovoljni.

Kad sam lani gleda nesto cijene novih auta , recimo honda sivic 1,4 100 ks je negdi bila 126000, mazda 6 je bila negdi 15000 ,gleda po wgate-izlozene , ne kuzim ko onda moze kupit golfa, ma debeloooo je precjenjen.
 

Damaj

Active member
Ako u 5 god dobijes pola cijene novog aktualnog modela vrlo dobro ste prosli.
Opet pozlatila ti se usta, ja za svog prošlog C4 dobio 45000 kn nakon 4-te god. i 110000km, a platio ga novoga 115 000 kn, a u nekim salonima sam dobio čak i 40 000 kn. Takva je bila luda 2011, a kredit u ChF me pritisnuo...
 

ante66

Active member
45000 kn nakon 4-te god. i 110000km
Moglo je nesto vise ajde da su dali bar 50, ali ta kilometraza nije malo.Gleda sam Nema , kad sam rekao da bi staro za novo prvo se smija a onda je rekao da da i on 35 ako cu Nema.Pa moj je bio nesto malo ispod 5 god(20 dana), kad sam rekao tipu da cu prodat bilo je 35000 , a nakon godisnjeg nesto oko 40000(bar mislim) , araziran, samo ja vozim i to mozda mjesecno 150 km po zagrebu ,a ostalo naberem do dalmacije par puta godisnje i na godisnjem .Doslovno tek razradjen auto.Sta je skupli auto jos vise gubi, ljudi nemaju novaca onda radje na kredit kupe novi nego opet za kredit polovni.I jos o cjenama precjenjenog golfa.Jedan c4 picaso vridi puuuuunnnoooo vise od ijednog golfa.
 

peh

New member
Stvar ukusa je osobne prirode ja naime sam posebna priča ne želim voziti auto u kom se osjećam kao u uniformi,a to i golf na balkanu su sinonimi,zato smo mi vozači citroena jedna skupina koja se ne
uklapa u opću uniformiranost.A cijene održavanja pa bože dragi u tom komadu lima vozim ono najvrjednije pa ću ga tako i održavati,uostalom ima i brdo opreme koja je tu da nam ugodi sve ima svoju cijenu.
 
Posljednje uređivanje:
Stvar ukusa je osobne prirode ja naime sam posebna priča ne želim voziti auto u kom se osjećam kao u uniformi,a to i golf na balkanu su sinonimi,zato smo mi vozači citroena jedna skupina koja se ne
uklapa u opću uniformiranost
.A cijene održavanja pa bože dragi u tom komadu lima vozim ono najvrjednije pa ću ga tako i održavati,uostalom ima i brdo opreme koja je tu da nam ugodi sve ima svoju cijenu.
:stovanje: svaka čast care!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: peh

Dalibor

Dado Tornado
pogledajte prejak test golfa 7 :D, kada video počne kliknite na 4. minutu, smijeh do kraja testa LOL LOL


[ame="http://youtu.be/cHUAV56rB1E"]http://youtu.be/cHUAV56rB1E[/ame]
 

liberty

Well-known member
vozio golf vii - to je kanta i točka
mogao bi to i elaborirati
ali ukratko: nikad lošiji golf. upakirali su u prepoznatljiv izgled jeftini auto

inače sam lagani švabofil po pitanju auta - ali golf vii je smeće
 

Morski Pas

New member
pogledajte prejak test golfa 7 , kada video počne kliknite na 4. minutu, smijeh do kraja testa
Ajd pusti Depeche Mode :euforija::euforija:

Koja je lik legenda

zato smo mi vozači citroena jedna skupina koja se ne
uklapa u opću uniformiranost
ovo je isto izjava stpljeća, čovječe svaki drugi na ovom forumu vozi bijeli c4 medvešćak s 1.4 motorom :p:p
 

deda

New member
Nema dugo sam se vozil u novom C4 i ja nisam skužil po ničem razliku od Golfa,Audia,osim kaj imaju drugačije značke,sve je to danas isto,nema više razlike i osobnosti.Auto je tak tvrdi da to nije normalno,to više nema blage veze sa Citroenom.
 

liberty

Well-known member
Nema dugo sam se vozil u novom C4 i ja nisam skužil po ničem razliku od Golfa,Audia,osim kaj imaju drugačije značke,sve je to danas isto,nema više razlike i osobnosti.Auto je tak tvrdi da to nije normalno,to više nema blage veze sa Citroenom.
danas me frend vozio u c4 II 1.4 benz s osnovnim paketom opreme + par nadoplata
takav auto novi košta cca 105 tkn a ima i automatsku klimu i naslon za ruke
u odnosu na gola VII trendline je puno bolji osjećaj - i sjedala i materijal na sjedalima, i udobnost i finoća plastike armature
obzirom da najjeftiniji golf VII benz košta s 5 vrata cca 130 tkn on je za mene jedno veliko razočarenje

jedva sam čekao ući u c4 dok me pamćenje na golfa dobro služi
 

liberty

Well-known member
kvaka izgleda kao na starom frizideru LOL

imas jednu kvaku pa ju po potrebi stavljas na prednja ili straznja vrata LOL
:D
i ne samo to
zapanjuje koliko novi golf ima malo mjesta za noge za suvozača tj. noge moraju biti neprirodno u lijevo
 

Damaj

Active member
Nije bas u duhu teme ali ne mogu izdrzati da ne pokudim C4 II. U odnosu na stari C4 novi mi ima dvije neoprostive boljke. Udobnost i mekoca se srozala na vw standard a kada prelazim neravnine (prugu ili lose nivelirane zakrpe na cesti dogadja se to da zadnji kraj zanosi momacki kao da su amortizeri i opruge otisli k jarcu. To jos nisam dozivio ni na jednom autu, osim na totalno rastimanim sklopocijama. Ne znam da li je to kod svih C4 II ili samo na mom.
 

Morski Pas

New member
dat cu ti da popipas kožicu
Kad platiš za auto s low level opremom i slabašnim diesel motorom 165.000,oo Kn, stvarno si nekom popipao kožicu :grin:

Meni je opet novi C4 Ok, ali mu nedostaje središnji display i fiksni volan, to je bilo zakon, putovao sam s starim iz Èk u Banjole i natrag sve u jednom danu i bila je to prekrasna vožnja. Novoga mi je uzeo kum i nekako je pre German made definitivno, a i to što se pravi samo u bijeloj boji je žasu :cool:
 

deda

New member
Ja se u starom C4 otraga uopće ne mogu vozit,a u novom mi ni ne pada na pamet.Onaj stari me po autoputu tak razdrmal da sam moral poslije ić kiropraktičaru i zubaru da mi složi natrag plombe koje su mi ispale od drndanja.
Da mi je samo znati za koga i za gdje delaju te aute?
 

bjelivuk

Well-known member
Uredništvo foruma
Nema dugo sam se vozil u novom C4 i ja nisam skužil po ničem razliku od Golfa,Audia,osim kaj imaju drugačije značke,sve je to danas isto,nema više razlike i osobnosti.
Krajem lipnja mi treba biti isporučen Focus MkIII, pa ti dam krug oko Istre, kad dođeš, da vidiš ovjes, prijenos i benzinska motorizacija u toj klasi. :) Kakvi Golf... :disgusted:
 
Na vrh