Grand spacetoure 1.6, 120, 2019

Hummer0

Active member
Donator foruma
Evo i meni pre dva dana prvi put izbacio gresu adblue 250K presao, ja ga obrisao prego FAP aplikacije, radilo dva dana ok, dok nisam opet izasao na autoput, medjutim posle danasnje voznje izbacio je i odbrojavanje 1100km do blokiranja paljenja auta :/
msm da to ne vredi ni istrazivati ni popravljati vec odmah softverski OFF..
Ma najbolje ugasiti i miran si.
 

Srdjan_Va

Active member
Rekao bih oko 250e. Samo DPF je između 50 i 250
Ne verujem da je bas toliko jer u Bg neki namunjeni servis za te zezancije, cipovanje, dyno kosta 150e. toliko je i kod mene u Va al cu pre otici kod ovih u Bg. Inace pitao sam za chipovanje, cena je ako se gasi ad blue jos 200e +(25ks)
 

nero81

Well-known member
Donator foruma
Opet mi ulje kapljalo ispod auta i nanerviralo me jer sam pred niti pola godine mijenjao poklopac motora zbog curenja ulja. Pušta pumpa od ulja kaže majstor. A mjenjam kažem ja. ****la ga pumpa. I on drugi dan šalje slike kako je rastavio pola auta da dodje do pumpe. Cijelu distribuciju skidao....6h posla....****li ga kaplja je. 800 EUR trošak. Gašenje adblua 280eur. Idemo dalje...
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Opet mi ulje kapljalo ispod auta i nanerviralo me jer sam pred niti pola godine mijenjao poklopac motora zbog curenja ulja. Pušta pumpa od ulja kaže majstor. A mjenjam kažem ja. ****la ga pumpa. I on drugi dan šalje slike kako je rastavio pola auta da dodje do pumpe. Cijelu distribuciju skidao....6h posla....****li ga kaplja je. 800 EUR trošak. Gašenje adblua 280eur. Idemo dalje...
Zato sam ja to odradio u ovlaštenom, vjerovatno višestruko preplatio, ali 5 god garancije. Da sam tada imao ovu garažu, sam bi, polako...par dana.
 

Srdjan_Va

Active member
Opet mi ulje kapljalo ispod auta i nanerviralo me jer sam pred niti pola godine mijenjao poklopac motora zbog curenja ulja. Pušta pumpa od ulja kaže majstor. A mjenjam kažem ja. ****la ga pumpa. I on drugi dan šalje slike kako je rastavio pola auta da dodje do pumpe. Cijelu distribuciju skidao....6h posla....****li ga kaplja je. 800 EUR trošak. Gašenje adblua 280eur. Idemo dalje...
Gasenje 280e 🤪🤪🤪🤪, ti si imao racun da dodjes do Bg ili Va :D
Inace 80e oni placaju fajl za gasenje, kod ad blua kod francuza je malo zezancija da se isti iskoristi, dok kod svaba moze/
 

nero81

Well-known member
Donator foruma
Primijetio sam da mi mjenjač zna dosta kasno promijenit u veću brzinu. Recimo iz druge u treću. Digne okretaje na 3k ali ne salta. Pa moram ručno ili čačkati sa gasom. Znak za uzbunu? Još koja hiljadarka iz djepa?
Ne uvijek. Najčešće sam primijetio kada se spuštam bez gasa 2-3 minute
 

Rovan

Active member
Donator foruma
Primijetio sam da mi mjenjač zna dosta kasno promijenit u veću brzinu. Recimo iz druge u treću. Digne okretaje na 3k ali ne salta. Pa moram ručno ili čačkati sa gasom. Znak za uzbunu? Još koja hiljadarka iz djepa?
Ne uvijek. Najčešće sam primijetio kada se spuštam bez gasa 2-3 minute
Ako se spuštam bez gasa ne šalta u višu brzinu, koči motorom, i obrtaji odu i do 3k...
 

rakonja

Pirotehničar!
Donator foruma
Primijetio sam da mi mjenjač zna dosta kasno promijenit u veću brzinu. Recimo iz druge u treću. Digne okretaje na 3k ali ne salta. Pa moram ručno ili čačkati sa gasom. Znak za uzbunu? Još koja hiljadarka iz djepa?
Ne uvijek. Najčešće sam primijetio kada se spuštam bez gasa 2-3 minute
Koji ono mjenjač, automatik, ili "poluautomatik"! Da nije manjak neke tekučine. Jel baca grešku možda od ECU mjenjača, pa da poništiš. Sad kad su vručine,ili i po hladnom....,neka poveznica mora biti
 
Na vrh