Gdje se nalazi OBD2 utikač

Ciki vts

New member
A ****t ga, mislio sam da mislis na stari c4.. on ima tamo obd

Jel ti to ova ignore funkcija malo radi malo ne? :D sta me nisi stavio na ignore? :D

Na novom C4 je tu OBD

 

Zdravac

New member
A ****t ga, mislio sam da mislis na stari c4.. on ima tamo obd

Jel ti to ova ignore funkcija malo radi malo ne? sta me nisi stavio na ignore?
Pa, bilo bi lijepo da ta ignore opcija ima nekakav filter jer se u šumi tvojih postova pronađe i neki pametni (ko ovaj za OBD) :grin:

Thank's! (iako mislim da ću imati još pitanja jer neznam kako doći do njega? Šta se treba rastaviti? Pa ja sam mislio da je to dostupno i vidljivo bez kopanja po armaturi!!?!?
 

Zdravac

New member
Ja imam ovaj i radi tak da mislim da bi trebao i taj

http://www.ebay.com/itm/ELM327-v1-5-Bluetooth-Mini-Small-Interface-OBD2-Scanner-Adapter-TORQUE-ANDROID-/271093285548?pt=Motors_Automotive_Tools&hash=item3f1e6b42ac&vxp=mtr

ako budeš naručivao ovaj bijeli javi da li kad ga zaštekaš možeš vratiti plastični poklopac natrag ili ne.
Na kraju sam naručio ovaj iz linka. Èinio mi se najuži, a svi imaju isti čip;
http://www.ebay.com/itm/281007451708?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Da li bi mogao, ak ti nije problem kratki video kak skidaš plastiku (bojim se da ju ne oštetim)!
 

shark

New member
Mene bi isto zanimalo kako skinuti plastiku da se ne ošteti.
Dal netko ima OBD2 sa wifi-em? Da se moze spojit sa ipadom ili iphoneom.
 

Zdravac

New member
Danas mi je dosao tek obd2, tako da prije nisam ni pokusavao, nikako ne uspjevam ju oslobodit, a ne bi bas da pukne
Ehej, vidim da je tema malo oživila! Meni je stigao OBD, ali ga nisam uspio upariti s iPhoneom, pa pretpostavljam da je došao neispravan (tak je to kad na eBayu selektiraš "najjeftinije s troškovima dostave" i to kupiš! :hm:

No, što se tiče plastike, treba ti 2 šarafcigera koje zapičiš u one zareze i snažno vučeš prema dolje. Kada ti se kvačice otpuste (ide ti cca 3 cm dolje), e onda povučeš prema sebi (mjenjaču) i paziš da ne ogrecaš plastiku!

Jednostavno je, samo treba imati hrabrosti stisniti šarafcigerima dolje!

I još nešto, i kod najmanjeg OBD-a s eBaya, neda se nazad vratiti plastika, tak da sam ja odustao od te egzibicije! :mad:

btw. Moj OBD koji sam naručio, bio je bluetooth! Uparim ja njega, ali ne očitava podatke!
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Malo bedasto pitanje,al jel imaš onu aplikaciju/program, s kojom možeš očitavat podatke ?? :whistling:

Na ovo mislim..
 

shark

New member
Ehej, vidim da je tema malo oživila! Meni je stigao OBD, ali ga nisam uspio upariti s iPhoneom, pa pretpostavljam da je došao neispravan (tak je to kad na eBayu selektiraš "najjeftinije s troškovima dostave" i to kupiš! :hm:

No, što se tiče plastike, treba ti 2 šarafcigera koje zapičiš u one zareze i snažno vučeš prema dolje. Kada ti se kvačice otpuste (ide ti cca 3 cm dolje), e onda povučeš prema sebi (mjenjaču) i paziš da ne ogrecaš plastiku!

Jednostavno je, samo treba imati hrabrosti stisniti šarafcigerima dolje!

I još nešto, i kod najmanjeg OBD-a s eBaya, neda se nazad vratiti plastika, tak da sam ja odustao od te egzibicije! :mad:

btw. Moj OBD koji sam naručio, bio je bluetooth! Uparim ja njega, ali ne očitava podatke!
Iphone mozes uparit jedino sa wifiem. Ne sa bluetoothom. Mene bilo strah vuci prema dole da ne pukne nesto.
Mozda probam sutra pa javim.
 

Zdravac

New member
Iphone mozes uparit jedino sa wifiem. Ne sa bluetoothom....
Upario sam ga ja. Imam aplikaciju Roqy bluetooth i spojim ja njega sa iphoneom. Imam i aplikaciju koja očitava podatke (Torque je za Android), ali kad dođe do toga da treba očitati, jednostavno puke veza. Ma probao sam i sa Windowsima, i sa OS X-om, ali ništa.

A drugi mi se sad neda čekati!

Ajd, probaj pa javi dojmove!
 

shark

New member
Uspio sam skinut plastiku. :whistling:
E sad, nece ni meni radit, citam da bi mu trebao dat staticnu ip adresu. Sad vise ne stignem se poigrat sa time. Probat cu sutra.
Brijem da nije nikakva znanost. Proradit ce to.
I da, ne mozes vratit poklopac i da ostane ustekano. :twisted:

Uspio sam.
Samo je trebalo podesit IP adresu. :)
 
Na vrh