Gdje je filter goriva?

jabolchica

Devil :)
A gdje točno i kako se dolazi do njega?! Jer smo mi gledali i kod zadnjeg desnog kotača je onaj aktivni ugljen...

U međuvremenu sam pitala barem 10-ak ljudi za filter i većina mi je odgovorila da ga moj auto nema... :wtf:

Kupila sam ga u Citroenu, plastični je, jel?
 

Dalibor

Dado Tornado
nemam osobnog iskustva sa c2, ali čitao sam negdje kako je filter goriva kod c2 u rezervoaru. znači trebala bi dignuti (maknuti) stražnju klupu tako da si omogučiš pristup otvoru za pumpu goriva, u sklopu koje ili u blizini koje, bi se trebao nalaziti filter.

čuo sam i za neke aute kojima se filter goriva kada u rezervoaru niti ne mora mjenjati.

pogledaj u servisnu knjižicu kada je preporučena zamjena, a filter ti se nalazi gotovo sam 100% siguran u rezervoaru i jedina prepreka je stražnje sjedalo
 

jabolchica

Devil :)
Dakle:
a) nema filter goriva
b) filter se nalazi ispod, kod zadnjeg desnog kotača
c) filter se nalazi u rezervoaru i do njega se dolazi na način koji si ti opisao
d) ako se nalazi iznad aktivnog ugljena (ako gledamo odozdola) ili u rezervoaru, nema ga potrebe mjenjati

Evo, ove 4 verzije slušam već kojih godinu i pol i još uvijek nisam uspjela odgonetnuti što i kako. :D
 

deda

New member
Ma kaj te brine,jel auto ide,ako ide fučkaš filter,pa neki ga nisu menjali nikad,prije se auto raspao i poderao,a filter goriva bio original tvornički.
 

jabolchica

Devil :)
Nisam ga nikad do sad mjenjala, jer ga nismo mogli nać. :D
Autić još malo i 50tkm, pa bi ga htjela zamijeniti ako ga ima... :D:D:D Osim toga, stoji mi doma u kutiji, original iz Citroena, jer su mi tam rekli da ga ima (pa kad sam ih nazvala i pitala gdje je, rekli su da ipak nema, ali su mi ga prodali, jel). :D:D
 

Dalibor

Dado Tornado
pogledaj u servisnoj knjižici ili knjižici s upustvima mjenja li se filter i na koliko kilometara.
filter se nalazi u rezervoaru, pristupa mu se ispod stražnje klupe.

ako ništa ne piše o filteru goriva, onda možeš zaboraviti na njega.
 

Olaf

New member
Ako ga nemas montiranog uz ono cudo od aktivnog ugljena onda ti je u sklopu pumpe u rezervaru i nemozes ga zamijenit jer ti je to malo sito koje ide s pumpom
 

1587 VTS

New member
C2 VTS ima filter goriva, nalazi ti se kod zadnjeg desnog kotaca, da bi dosla do njega moras maknut nekakav zastitni poklopac (oplatu - nalazi se odozdol) koliko me pamcenje sluzi. Ja sam ga preventivno mijenjao na 30 tkm tako da a), c) i d) odmah eliminiraj ;)
 

Ciki vts

New member
U međuvremenu sam pitala barem 10-ak ljudi za filter i većina mi je odgovorila da ga moj auto nema
Vec sam ti rekao na jednom forumu da imas filter, mogla si pitati i 100 ljudi koji voze golfove dal Cirtroen ima filter, naravno da ce reci da ne jer nemaju pojma.
Cak i imas visokoprotocni KN filter za kupiti za C2, oko 140kn kosta.

Nisam ga nikad do sad mjenjala,......

Autić još malo i 50tkm
Ja sam svog zamjenio vec dva puta u 60tkm..
 

1587 VTS

New member
Ne mozes tu nista napravit, nije isti filter.. Meni je tvornicki bio identican ovom sa slike sta su mi dali u servisu, promjena onda ide za 10 s.. Kod tebe je ocito drukciji :wtf: Koje je godiste auto?
 

1587 VTS

New member
Da, samo filter, kao taj tvoj boschov sta su ti dali, izmjena ide za 10 s - moj je 2006. - moguce da su onda nesto kasnije mijenjali, al ako si ga kupila u servisu s brojem sasije nije smjelo doc do zabune. Ajde pitat u servis ili cekaj Lakyja da dođe pa ce on znat.
 
Na vrh