Forsiranje godišnjeg servisa?

ante66

Active member
Pitanje glasi , da li trebam ici na obavezni servis prije isteka prve godine radi ostvarivanja prava na garanciju?
Pitam zato jer me "uvjeravaju" da moram doci prvu godinu. U servisnoj knjizici pise -servisni interval 30 000 km ili 2 godine(uvjet za garanciju) , a postoji i godisnji pregled ( pise nije uvjet za ostvarivanje garancije). Auto je presao 6200 km , garaziran , 90% vozen po otvorenoj cesti - znaci sigurno nisu otezani uvjeti.
 

Marko

Well-known member
Re: Forsiranje godišnjeg servisa

Sve kaj si napisal je kontra jedno drugome... Tko te to tak lijepo uvjerava?
 

ante66

Active member
Re: Forsiranje godišnjeg servisa

ovi sta su prodali auto , "moras doc jednom godisnje na servis". Krajnje je glupo sad pred ljeto obavit godisnji pregled( a bilo bi dobro jer ljeti vise i vozim) a onda u 9 mjesecu da me natjeraju na "servis". To je fakat glupo.

A i pise -godisnji pregled nije uvjet za ostvarivanje prava za garanciju.

Nekidan sam i pitao u WG na izlozbi auta, kazu moras doc jednom godisnje na servis???A zasto?????
 

Konrad

New member
Re: Forsiranje godišnjeg servisa

pitaj to u servisu neka ti objasne ako ti u servisnoj pise 2 godine ili 30 000km, zbog cega bi ti trebao napraviti servis nakon jedne godine i 6000km
 

ante66

Active member
Mislio sam pred ljeto obavit "godisnji pregled" , malo dignut na dizalicu i pogledat , a za pola godine " servisni pregled" ( znaci platit dvaput).
A nista sad cu fino cekat 9 mjesec i obavit servisni pregled(makar je glupo) , ali me onda dugooo nece viditi-znaci platit jedanput.
A kad nece da im platim dvaput , ko im je kriv.

Pitao sam isto u nekom servicu koji nije u Zg , kazu je ali nase ceste nisu ,i tralala, ha,ha.Obavim servis da ne bi za:cenzura::cenzura::cenzura:avali slucajno radi garancije ako slucajno zatreba.
A da je glupo -je.

"J" i "ZAJ" nije ista rijec i nema isto znacenje??????????
 

deda

New member
Kakva priča o našim cestama,nek idu u Njemačku,Austriju,pa nek onda srolje o našim cestama,mi smo za njih Amerika.
 

Lakii

Well-known member
Sta vise nema 2 vrste servisnih intervala?
Onaj za normalne uvjete voznje i jedan za poostrene uvijete? Ne pise nista takvo u servisnoj knjizici?
 

liberty

Well-known member
Kakva priča o našim cestama,nek idu u Njemačku,Austriju,pa nek onda srolje o našim cestama,mi smo za njih Amerika.
točno to.slažem se

Sta vise nema 2 vrste servisnih intervala?
Onaj za normalne uvjete voznje i jedan za poostrene uvijete? Ne pise nista takvo u servisnoj knjizici?
ima, ali su pooštreni uvjeti sasvim nešto drugo od 6000 km godišnje:whistling:
 

ante66

Active member
Po prosjecnoj se brzini u periodu servisnog intervala moze viditi jesu li normalni ili otezani uvjeti.Nema veze , mislio sam sad obavit godisnji pregled( koji i ne moram obaviti ako necu-nije uvjet za garanciju) i nakon Nove godine (1,5 godina starosti auta-priblizno 10 000 km) , obavit servisni pregled. Sad cu obavit servis u 9 i miran sam(da ne riskiram garanciju -iako znam da nisu u pravu).Mogao sam platit sad u 2013 godisnji a u 2014 servisni pregled, a ovako ovako platim samo servis u 9 mjesecu i dugoooo me ne vide.Milim da su oni prosli losije(novcano).
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Sta vise nema 2 vrste servisnih intervala?
Naravno da ima : za normalne i za otežane uvjete :whistling:


Ajmo prvo razjasniti neke stvari :angel:

Imamo dvije vrste pregleda:

1. Periodičko održavanje (po naški redovni/obavezni servis)

-zasniva se na vremenskim i kilometarskim intervalima i potrebno ga je izvršit nakon isteka jednog od ta dva intervala ( za normalne uvjete je interval 2 g il propisana kilometraža, a za otežane je 1g il propisana kilometraža )


2. Godišnji pregled

-omogućuje otkrivanje istrošenosti pojedinih dijelova između dva periodička iliti redovna/obavezna servisa


Znači, to bi trebalo izgledat ovak nekak:

- na isteku prve godine na godišnji pregled, a na isteku druge godine ( ili kad ispunite kilometarski interval ) obavezni/redovni servis.....

I tako u krug.. :whistling: treće godine pregled, a četvrte servis :D

godisnji pregled( koji i ne moram obaviti ako necu-nije uvjet za garanciju)
Jesi siguran da nije ? Nigdje nisam uspio iščeprkat jel je il nije uvjet :hm:
Ako si ziher da nije uvjet, onda lipo svake dvi godine servis i boli te uvo :D
 

ante66

Active member
Jesi siguran da nije ?
Pise .
Strana 29 , pracenje odrzavanja , "Periodicka odrzavanja su obavezna radi zadovoljavanja uvjeta garancije" i "godisnji pregledi za bezbriznost su preporuka proizvodjaca za vozila koja u kalendarskoj godini ne priijedju predvidjenu kilometrazu izmedju dva redovita odrzavanja , ali ONI NISU OBAVEZNI".
Pise tocno sta je "periodicki "pregled (izmjena ulja ,....) a godisnji je ostavljen na volju vlasniku.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Toga kod mene u servisnoj nema :hm:

Ako tako piše, onda te boli uvo..svake 2g na servis i ne razmišljaj više :cool:

Jedino ako ti baš imaš želju otić na godišnji pregled i provjerit stanje auta :confused: To je onda već neke sasma drugo i nebi se štel mešat :D
 

ante66

Active member
Toga kod mene u servisnoj nema
jbt ti to , meni su i upute dali od 2011 a ne od 2012. Pusti ti to , pa da mi kazu promasili ste servis -nema garancije.Mozda su mi dali servisnu od citroen tenka?:)
Pa valjda imamo istu servisnu knjizicu????????
 

Hrvoje Marin

Active member
ako prođe, prođe tj. APP je sastavni dio (ne)kulture naše. Ako piše da je servis svake dvije godine, a jamstvo traje toliko onda čemu odlazak u ovlašteni servis osim reklamacija i slično? da platiš ulje 2x, usluge 2x ?
Ništa servisi ne vole više od kupca koji šarenim pogledom kažu "molim vas, godišnji servis". Da li je netko ikad čuo da su rekli: "Ne treba vam, servisni interval je za vase vozilo 2 godine."
 
Na vrh