Filter goriva

Zmix

New member
Nisam siguran ali mislim da se nalazi kod zadnjeg levog točka, malo prema napred.
Tu bi trebalo da je kućište i unutra filter. :)
 

Zmix

New member
Filter vazduha treba promeniti pri svakoj drugoj zameni ulja iz prostog razloga što se u njemu nakupi puno nečistoća iz goriva, a naročito ako se auto vozi s vremena na vreme na rezervi.

Ako pumpa dugo zuji pre paljenja to znači:

1. Filter zreo za zamenu.
2. U crevu dovoda goriva ima mehurića pa je potrebno ozračiti.
3. Pumpa lagano "odsvirala" svoje. :meh:
 

zoran37

New member
Filter vazduha treba promeniti pri svakoj drugoj zameni ulja iz prostog razloga što se u njemu nakupi puno nečistoća iz goriva, a naročito ako se auto vozi s vremena na vreme na rezervi.

Ako pumpa dugo zuji pre paljenja to znači:

1. Filter zreo za zamenu.
2. U crevu dovoda goriva ima mehurića pa je potrebno ozračiti.
3. Pumpa lagano "odsvirala" svoje. :meh:
Kake veze ima filter zraka sa gorivom. Ti si nešt malo pobrkao.
Auto se ne vozi sa vremena na vrijeme na rezervi nego se stalno vozi na rezervi.
Pumpa zuji oko 5 sekundi, mislim da je to previše al večeras mi se upalila lampica da bi mogao bit filter goriva loš.
 

Dalibor

Dado Tornado
ak ti je stari auto obavezno provjeri filter goriva. ako je star nemjenjan može strunuti iznutra pa će uraditi nevolje na ubrizgavanju.
to što pumpa zuji 5sek ništa ne mora značiti. bitno da motor radi okej.
filter zraka je manje bitan, iz nekog mog iskustva, možeš ga zamjeniti 2x na 100tkm, dobar je dok nije potpuno crn.

ako je filter goriva na xantiama tvornički svjetlo sivi metalni, kakav je tvornički išao kao na moj zx, možeš pretpostaviti da nije mjenjan.
 

zoran37

New member
Filter zraka koliko sam vidio je nov, zabrinjava me zupčasti remen, prelabav je, između dvije bregaste je labav skroz,:mad: mislim da nebi smio bit toliko labav osim ako nema neki španer koji ga našpana kad radi no u svakom slučaju zamjena remena što prije. Evo otkad je auto kod mene (31/01/2011) napravio sam nešta manje od 300 km.
 

Dalibor

Dado Tornado
Samo takav i možeš staviti,tako da neznam po ćemu bi skužio jel je menjan ili nije.
vjerojatno u današnje vrijeme nisu tako česti metalni filteri goriva :confused:

Filter zraka koliko sam vidio je nov, zabrinjava me zupčasti remen, prelabav je, između dvije bregaste je labav skroz,:mad: mislim da nebi smio bit toliko labav osim ako nema neki španer koji ga našpana kad radi no u svakom slučaju zamjena remena što prije. Evo otkad je auto kod mene (31/01/2011) napravio sam nešta manje od 300 km.
trebal bi imati lufta pol centimetra do centimetar... otprilike :wtf:
 

zoran37

New member
Aha, ja vec trazim kodove gresaka haha
Ma noju blentaru kak god i gdje god da prištekaš pisalo bi ti samo greška, greška, greška, spaljeno od alkohola, greška, greška, spaljeno o......................................................

:grin::grin::grin::grin:
 

Zmix

New member
Kake veze ima filter zraka sa gorivom. Ti si nešt malo pobrkao.
Zorane, izvinjavam se jer nisam obratio pažnju. Mislio sam na filter goriva.
Umoran sam bio dok sam pisao post.
Sorry još jednom.
Naravno, filter se nalazi kod zadnjeg DESNOG točka a ne levog kako sam napisao...
Sorry i za to.
 

Matija

New member
Samo da se nadovežem, ja filter za gorivo mijenjam na svakom servisu. Ne košta puno, promijenim i ne razmišljam. ;)
 

daracc991

New member
pozdrav,eo i mene zanima isto za xantiu 2.ohdi 90 konja bez fap filtera,dali se isto nalazi kod desnog tocka?posto bih sam htjeo promjeniti
 

AX-ja

èudo jedno
pozdrav,eo i mene zanima isto za xantiu 2.ohdi 90 konja bez fap filtera,dali se isto nalazi kod desnog tocka?posto bih sam htjeo promjeniti
ne,tvoj je dizel
nalazi ti se ispod poklopca motora u crnom kucistu,na njega idu dvije cijevi.
 
Na vrh