Fap Citroen Peugeot Elm327 obd

nemo26

C5 X7 2.0 HDI 140 FAP
Pozdrav, nedavno je izdana jako dobra aplikacija za psa vozila koja radi na androidu, i koja , zavisno od vozila moze prikazati dosta toga. Npr. Stanje aditiva, stanje fap filtera, testiranje nekih komponenti itd. Uglavnom dobra stvarcica za prvu pomoc,a je koristim najvise da se vidm kad je regeneracija u tijeku jer i to pokazuje. Dobar adapter je obavezan, ja koristim OBDlink lx i sve radi za pet

https://www.amazon.de/FAP-Citroen-Peugeot-ELM327-OBD2/dp/B01LJUI2TA

Imai lite verzija ali ne prikazuje puno toga, stvarno se isplati ulozit u full verziju.
 

vborovic

C5 modifikator
nedavno je izdana jako dobra aplikacija za psa vozila koja radi na androidu
Ja je ne bih preporučio, osim ako si netko želi zeznuti auto ... aplikacija radi bolje od većine drugih, odnosno, uspjeli su ući u prokole PSA vozila i izvlače van puno više podataka nego npr. Torque i neke druge, ali je problem što ne gasi konekcije prema ECU računalima, i kada nakon toga ideš sa pravom dijagnostikom, auto prijavljuje puno više grešaka nego što bi trebao ... duguročno korištenje te aplikacije može razdesiti određene parametre na autu i onda imaš veselje ... svakome na vlastitu odgovornost i štetu ...
 

nemo26

C5 X7 2.0 HDI 140 FAP
Ja je koristim vec od prve verzije, i takoder imam delphi dijagnostiku za heavy duty zadatke, nikad nikakvih problema. Elm327 je read only device, ne moze pisati u ecu tako da se ne bih slozio da je aplikacija uzrok problema. Prije ce biti do nekih kloniranih adaptera iz kine, ili , sto je kod mene bio slucaj nepostivanja procedure odspajanja i spajanja baterije, pa sam dobio hrpu kodova koje elm327 nije mogao obrisati, ali je delphi to odradio bez problema i nikad se nisu pojavili vise.
 

vborovic

C5 modifikator
A jesi našao sa Delphijem uspoređivat stanje ... Lexia/DiagBox je jedini i isključivi alat za PSA vozila koji može reći 100% što radi a što ne na autu ... ima ljudi koji se profesioinalno bave s tim stvarima, znaju ... read-only device i sami uređaj (odnosno softver) koji ne zatvara veze nakon postavljenih upita određenoj komponenti nije isto ... :whistling:

Elm327 je read only device, ne moze pisati u ecu
Brisanje grešaka (Torque npr.) preko ELM-a je onda izvedeno kako, pomoću trikova, ako je read-only device ... :wtf: ... on je ograničen u onome što može, ali sigurno nije read-only ...
 

FAPdev

New member
Ja je ne bih preporučio, osim ako si netko želi zeznuti auto ... aplikacija radi bolje od većine drugih, odnosno, uspjeli su ući u prokole PSA vozila i izvlače van puno više podataka nego npr. Torque i neke druge, ali je problem što ne gasi konekcije prema ECU računalima, i kada nakon toga ideš sa pravom dijagnostikom, auto prijavljuje puno više grešaka nego što bi trebao ... duguročno korištenje te aplikacije može razdesiti određene parametre na autu i onda imaš veselje ... svakome na vlastitu odgovornost i štetu ...
Pozdrav svima.
Evo registrirao se, kako bi pobio neke neistine iznesene na ovom forumu.
1. Aplikacija pristupa samo računalu motora (trenutno)
2. Kod izlaska iz aplikacije šalje se komanda za prekid dijagnostičke sesije na potpuno isti način kao i u Diagbox aplikaciji. Ovo inače nije ni potrebno, jer samo računalo kod neaktivnosti tj. ako aplikacija ne šalje ništa, prekida sesiju u roku 4-5 sekundi i za bilo kakav daljnji zahtjev iz aplikacije, potrebno je ponovno prvo poslati komandu za start dijagnostičke sesije.
3. Jedina komanda koja nešto "zapisuje" u računalo šalje se prije brisanja grešaka
 

ZlatkoC4

Well-known member
Evo registrirao se, kako bi pobio neke neistine iznesene na ovom forumu.
Ovdje se večinom registriraju vlasnici citroen vozila odnosno ljubitelji Citroena.

Ti u vezi aplikacije putem elem uređaja nisi ovdje ništa pobio nego si iznio svoje mišljenje.
uspređivati orginalni diagbox i elem je pre-smješno. a o tome koliko je pametno takve stvari priključivati na vozilo svatko radi na svoju odgovornost. niti jedan pravi dijagnostičar neče potvrditi tvoje tvrdnje o dobrobiti takvih aplikacija za citroen.

A ti si onda vjerojatno pisao software za elem kad tvrdiš da se on redovno odjavi prijavi sve po ps.
Iznesi neki test od strane stručnih ljudi koji će potvrditi tvoje teze za aplikaciju koja radi putem elm 327 i da su je stručno testirali i usporedili prije i nakon orginal dijagnostike vozila za PSA.
Ali danas se ljudima svašta tvrdi i onda kad pitaju gdje da to nabave gle čuda upravo te osobe baš imaju sl, par kom u prodaji.
 

FAPdev

New member
Ispričavam se ako je ovo nekog uvrijedilo, pa ima vas nekoliko Diagbox/Lexiu... pa provjerite.
Ja se ne reklamiram, niti ne prodajem ELM adaptere, niti mislim.
Ovo je samo kao hobi i oduzima samo odgovaranje na desetke mailova i zahtjeva za podrškom za nepodržana vozila, jako puno vremena. A i sami klonovi ELM327 u zadnjim verzijama su jako loše izvedeni, zato nisu ni podržani.
Ne zamjenjuje original dijagnostiku, ali može poslužiti kao pomoć.
Eto, svakom na volju da li će koristiti, nikog se ne nagovara.
 

mirda69

Super Moderator
Uredništvo foruma
Šta ste odma napali čovjeka ?? :shock:
Pustite ga da objasni neke stvari, pogotovo ako se bavi s tim...pa ne sili nikoga na ništa :whistling:
Fakat vas ponekad ne kužim...pa ovo je forum, mjesto za rasprave...svi imaju pravo iznijet svoje mišljenje i sudjelovat u raspravama bez obzira jel imali citroena il ne :kava:
 

ZlatkoC4

Well-known member
Fakat vas ponekad ne kužim...pa ovo je forum, mjesto za rasprave...svi imaju pravo iznijet svoje mišljenje i sudjelovat u raspravama
Upravo su i iznjeli svoje stavove kao i mi svoje pa nije zabranjeno iznjeti svoje mišljenje ? :grin:
bez obzira jel imali citroena il ne
Onda gore treba proširiti naslov iz Citroen Forum u Forum svih vozila, dijagnostike, bicikala, kišobrana itd. :D
 

vborovic

C5 modifikator
Prije nego zastranite, jako sam počašćen da me kontaktira netko od developera (ni prvi, ni zadnji put) ... :D ... i to obično dok se nekoga stepe na ovakvim konkretnim stvarima ... bez ulaženja u daljnju raspravu:

Ja se ne reklamiram, niti ne prodajem ELM adaptere, niti mislim.
FAPdev - korisničko ime

Ovo je samo kao hobi i oduzima samo odgovaranje na desetke mailova i zahtjeva za podrškom za nepodržana vozila
Na amazon.de prodaješ aplikaciju za 8,96 € (hobi, ne) ... naravno, podržavam zaradu u svakom obliku, svaka čast na tome, ali nemoj onda to klasificirati kao hobi ...

Ja sam napisao svoj dio, ti svoj, nek tržište samo procijeni što i kako ... s obzirom da trenutno imaš između 1000-5000 instalacija free aplikacije na Android-u (ono što Google Play prikazuje), ne vidim razloga za brigu i ne vidim zašto bi se brinuo što neki bezveznjak tamo negdje piše ...
 

FAPdev

New member
Da ne bi bilo zabune, imam Citroen C4 II. Zato je i razvijena aplikacija prije nekih 2 godine, ali samo za kontrolu FAP filtera. Prema nagovoru nekih ljudi kasnije je dorađen ostatak. A neki najvjerojatnije ne znaju koliko je potrebno truda i vremena za tako nešto, pogotovo za PSA vozila koja koriste protokol koji je u nekim stvarima teško ili nemoguće izvesti s ELM327 čipom.
Nekoliko sam puta na ovom forumu našao dosta savjeta u vezi nekih problema(čak i od vborovic:) ), tako da se ovim putem zahvaljujem.
I iskreno nadao sam se nekim konkretnim pitanjima u vezi dijagnostike na vozilima i komunikacije s auto računalima, ali razočarao sam se.
A zarada, pretpostavljam da znate onda i koliko vam ode na Amazon, IRS, Hrvatska. Vjerujte od ovog se ne može živjeti, zato i kažem da je samo hobi.
 

tomica0308

Well-known member
Mozes objasnit, ja kupio elm 327 al na USB kabel, ustekam u kompjuter, laptop svaki drugaciji win i opce nece prepoznat, đabe dal ja instaliram drajvere od elm-a il ne.. a ode 50kn u k...(nije mi za 50kn, al neko sad kafenise dok sam ja zivce izgubil i cekal par tjd, cak sam skidal s neta par vrsti windowsa, cak onak 98..) nekome bi kicmu slomil, necu otvarat uređaj al sam uvjeren da su nutra samo zice prespojene samo da svijetli kad ga ustekam u komp......
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh