Elysée nakon udesa: airbag fault i getriba gecrk

Cutac

Prèkaroš
Auto je bio star par godina, nije ih bilo po otpadima, a uzimao sam u ovlaštenom jer još nije bilo original dijelova po trgovinama. I 1250 kn lakiranje branika. Maglenka 300, plastika oko maglenke 300. Far je bio oko 3000. Što je ništa, xenon far za VTS je 7500.
Hauba je srećom išla u garanciji radi hrđanja, ona bi bila još cca. 5.

E da, preporučam da se nikako ne uzimaju zamjenske plastike, haube i sl.
 

Memphis

Active member
Ako se radi o jastuku ispred suvozača, nije se trebao aktivirati. U sjedulu se nalazi senzor koji prepoznaje da li neko sjedi na tom mjestu.
Elize je tehnologija iz cca. 2005., zato je toliko jeftin.

C4 I nema senzor u suvozačkom sjedalu, ali ne otvara jastuk ako pojas nije ukopčan.
Nema to veze sa autom, senzorima i tehnologijom svi se otvaraju bez obzira jel sjedi tko na suvozačkom ili ne (osim ako ne isključiš pomoću prekidača). Ovo što vi pričate za pojas i slično je nekad vrijedilo za automobile u SAD-u.
 

Milosh

Test
svi se otvaraju bez obzira jel sjedi tko na suvozačkom
Bome, gledajući Ncap testove, šareno je to. Kod mnogih se otvori samo onaj gdje neko stvarno sjedi. A kod nekih se otvore oba. Pričam isključivo o direktnom (ravnom) frontalnom udaru u fiksnu prepreku pri 50 km/h.

Za C-Elize se ne vidi taj udar na videu (u ostalim udarima uvijek sjede dvije osobe naprijed, samo pri tom udaru bude sam vozač).

Evo npr kod C3 i C4 se otvori samo vozačev.



 

Cutac

Prèkaroš
Nikako da se sjetim napisati...

Frend je sam bio u autu, i30 treće generacije, manji udes koji je aktivirao sve te sisteme. Otvorio se vozački jastuk, suvozački i svi pojasevi su se zakočili. To još nisam vidio ni čuo, pojasevi koji nisu bili svezani su se blokirali i tako ostali, više ih nisi mogao izvući, morali su novi ići.
 

sir.Oliver

Well-known member
nisu morali pojasevi , dovoljno je zameniti zatezače ( piropatrone ) . i , da , imate pravo ... elysée otvara oba air baga , bez obzira sjedi li suvozač ili je sjedište prazno ....
 

lilFishy

New member
Dali netko zna gdje mogu kupiti airbagove i volan i kokpit,normalne cijene :s
Pozdrav, prvi put pisem ovdje, buduci da sam nedavno i sam postao vlasnik C-Elysee (2013. 1.2 53 kw). Takodje sam u potrazi za kokpitom tj. air bagovima, ali nigdje ih ne mogu naci za ispod 600+ EUR. Moze li preporuka gdje da potrazim te dijelove?
 

sir.Oliver

Well-known member
Bitno da nije bilo ozbiljnih ozljeda. Kakva je procjena za auto?
za sada neznam , iako je prošlo već 15 dana .... procjenitelj se još nije javio . u petak je osiguranje prebacilo na urgent . za sada čekam
Ako je bilo 120 na tempomatu i bez kočenja, svaka čast autu
bilo je točno 124 km / h na tempomatu .... znam to , jer sam par minuta prije toga dodavao ta 4 km , kako bih u 12h bio na Horgošu . kočio nisam , nije bilo vremena .... dečko iz zaustavne trake pravac pred mene .... nisam stigao reagirati
 

szahtila

Well-known member
za sada neznam , iako je prošlo već 15 dana .... procjenitelj se još nije javio . u petak je osiguranje prebacilo na urgent . za sada čekam

bilo je točno 124 km / h na tempomatu .... znam to , jer sam par minuta prije toga dodavao ta 4 km , kako bih u 12h bio na Horgošu . kočio nisam , nije bilo vremena .... dečko iz zaustavne trake pravac pred mene .... nisam stigao reagirati
Dobro da je glava na ramenima
 

sir.Oliver

Well-known member
svi živi i zdravi .... a auto će se srediti .... karoserija nije pomerena .... troja vrata se lepo zatvaraju , jedino vozačeva su oštećena , tako da se ne zatvaraju idealno , ali zatvaraju se na malo jači udar - lupanje kao kod keca . par tisuća će me to koštati , ali ne mari .... dok ima ljudi , bit će i para .... ( balkan express .... nemoj da brigaš , brigaš , brigaš .... dok bude ljudi , bit će i para )
 

sir.Oliver

Well-known member
može li mi tko reći gdje da tražim ( u autu ) upravljačku jedinicu za air bagove ? da ne rasturam badava nešto što i nije neophodno . planiram auto postavit na kotače , pa onda ispred zgrade i polako menjati blatobran , hladnjake , branik , vrata ... kako uspijem koji dio naći za normalnu cijenu
 
Na vrh