Elysée nakon udesa: airbag fault i getriba gecrk

Hrc1234

New member
Nije struktura imas pravo,mozda...tako i meni izgleda ...otislo je samo sve kaj drzi kotac ,ti vidljivi limovi do mojih vrata,vrata netaknuta(koja usteda o.0* ) i ova dva djela kaj ste naveli getriba i kokpit....a jel ima u zagrebu netko tko švasa getribe al da to onda barem neko vrijeme dok ne otplatim radi :/
Uff pa bome dobra šteta koliko ima konja kad ima 6 brzina ja sam vozio samo s 5 brzina nisam ni znao da ima model s 6 brzina.

Auto otpad.

Ne znam odakle si ali probaj kontaktirati ove SERVIS I PRODAJA RADIĆ D.O.O. ja održavam ovdje auto to je jedan od većih citroen servisa u hr
1.5 bluehdi 2019,to je onaj zadnji redizajnirani ,mislim 102 konja...
 

Cutac

Prèkaroš
a jel ima u zagrebu netko tko švasa getribe al da to onda barem neko vrijeme dok ne otplatim radi :/
Ovo zakrpati može bilo tko tko zna baratati aparatom za zavarivanje. Ali bilo bi dobro nazvati Franca i vidjeti što kaže, jel bi oni pregledali getribu i napravili remont po potrebi. Pa s obzirom na cijenu biraš hoćeš li to ili tražiti po otpadima.
Iako ne bi bilo loše prvo složiti lijevi kotač i odvesti ga takvog na optiku, da vidiš jel uopće ima smisla popravljati.
 

Mirage

Well-known member
Upravo što Cutac Cutac kaže lako je tu rupu zavariti pitanje je ima li oštećenja unutra pregledati je i to je to. Meni je i na kamionu kućište mjenjača tekućim metalom zakrpano isto ima rupicu i godinama dura. To možeš skoro i sam nađi komad aluminija i zalijepi tekućim metalom i to je to mislim da strukturno neće patiti ako je samo ta rupa bez daljnjih pukotina.

Evo ti ovdje i boja odgovara naravno mjenjač će biti teže naći jer je rjeđi osim ako ne paše s c4 što bi rekao i da možda paše.
 

sir.Oliver

Well-known member
rupu na getribi moreš zaštopat i tekućim metalom . ( jeftinije i brže od varenja ) . aj mi , molim te , napiši što sve trebaš od dijelova .... pogledao bih ti ovdje .... može i PM ili mail .
 

Hrc1234

New member
rupu na getribi moreš zaštopat i tekućim metalom . ( jeftinije i brže od varenja ) . aj mi , molim te , napiši što sve trebaš od dijelova .... pogledao bih ti ovdje .... može i PM ili mail .
Getriba sa lijevom poluosovinom
Ljeva vilica,amortizer,felga,stangica,u biti sve sto drzi lijevi kotac
Airbag volan
Kokpit ,suvozacki airbag
Hauba
Ljevi blatobran i unutarnja pvc zastita
Ljevi far,maglenka i ledice
Branik
I sajba
...
 

Prilozi

Hrc1234

New member
Jel imaš kasko osiguranje?
Vjerovo ili ne ,,,,imam,problem su dva gemista :((
A ti si i križ iščupao. Treba vidit i letvu jel ispravna.
Kakav kriz :?
Pitanje je više bilo retoričkog karaktera. Ne želim dodavati sol na ranu, ali auto iz 2019,vjerojatno kupljen nov, na kredit, bez kaska?
Ispravno mislis,ni ja se nebi usudio voziti novi auto bez kaska,ali ni u ludil nisam ocekivao da cu se zabit i jos napuhat,al ni to nije sve ,nisam bas od alkohola nepijem jer mi ne pase ,i onda nakon neznam koliko ...eto belaja i to svjetskog
 

Hrc1234

New member
Da, da, ide nova, ali samo komentiram što nije samo ispala, nego se i raspala :D
Ma joj e,ona mi je valjda i strgala getribu ,da bar se nije otkinula i pogodila getribu,ove dijelove bi bilo puno jeftinije zamijeniti.....dali itko moze iskalkulirati cijenu dijelova za ponovno osposobljavanje,ja sam dosao do najmanje 15 000 i to da uzimam sve polovno osim sajbe i eventualno vilice i tih stangica kaj drze kotac ...moze li itko reci da ce biti jeftinije od 15 somova ....
 

Mirage

Well-known member
Getriba sa lijevom poluosovinom to ie preskupo i teško naći
Ljeva vilica,amortizer,felga,stangica,u biti sve sto drzi lijevi kotac ovo je oko 1500-2000
Airbag volan ne znam
Kokpit ,suvozacki airbag 300-500 eura ako se nađe
Hauba 1000 kn plus bojanje
Ljevi blatobran i unutarnja pvc zastita blatobran cca 300 plastike 400 kn
Ljevi far,maglenka i ledice ufff polovno oko 1500 kn novo pitaj boga
Branik polovan 1500 kn zamjenski 300-500 eura
I sajba 1000 kn s ugradnjom

Da tu si negdje s ciframa


Ovo s priloženog nedavno stari imao osiguranje procijenilo 20 000 servis uzeo 30 000 i možda još koju tisuću sitno nije njegova krivica bila pa nismo ulazili u detalje.A43406DB-3F06-4C33-A6CB-EE735AEB3CE2.jpeg
 

Cutac

Prèkaroš
moze li itko reci da ce biti jeftinije od 15 somova
Teško.
1500-2000 su hauba i branik, blatobran je možda 1000. Znači 5000. Far nije ispod 1000, maglenka 300, DRL 500, to je ajmo reći 2000.
Dva amortizera su 1000, vilica 500, poluosovina možda 1500, sve sitnice i spone još 500, znači 3500-4000.
Felga da je cca. 600-800, dvije gume 1000. Krpanje getribe i čišćenje, 1000-1500, pod uvjetom da niti jedan ležaj nije stradao.

I još bar 1000 kuna nečega će biti i eto te sa polovnom limarijom i farom na barem 15000.
 

Hrc1234

New member
Teško.
1500-2000 su hauba i branik, blatobran je možda 1000. Znači 5000. Far nije ispod 1000, maglenka 300, DRL 500, to je ajmo reći 2000.
Dva amortizera su 1000, vilica 500, poluosovina možda 1500, sve sitnice i spone još 500, znači 3500-4000.
Felga da je cca. 600-800, dvije gume 1000. Krpanje getribe i čišćenje, 1000-1500, pod uvjetom da niti jedan ležaj nije stradao.

I još bar 1000 kuna nečega će biti i eto te sa polovnom limarijom i farom na barem 15000.
A jesi utjeha...hehe,a kaj se moze,osim uhvatiti za prazan novcanik hehe
 

Memphis

Active member
Pozdrav
Imam pitanje neznam dali je primjereno ali mozda bi mi mogli pomoci ako netko poznaje problematiku

Naime,bio sam sam u vozilu kad sam udario visoki rubnjak udario prednjim lijevim krajem u par stupica i parkirni automat,airbag se ispalio meni u facu ali i otvorio se suvozacki i raznio mi šajbu,a sjedalo prazno i sam u vozilu...dali se uopce suvozacki airbag trebao otvorito,brzina je bila cca 50 max 60 kmh

Hvalaaa
Naravno, osim ako nije isključen, dobio je krak šasije to ne prolazi bez airbaga
 
Na vrh